Muž odešel po třiceti letech

Partnerská poradna on-line

Paní Petro, dostala jsem se do situace, o které jsem byla přesvědčena, že se mně nemůže stát.
Žila jsem, učila se, pracovala, vychovávala, budovala, šetřila, starala se, prostě jsem žila normální a spořádaný život. Možná až moc.
Jenže před rokem jsem s úžasem zjistila, že můj muž se zamiloval. Můj muž je slušný, pracovitý a hodný člověk, i když někdy umanutý, zbrklý a impulzivní. Myslím, že mi nikdy předtím nebyl nevěrný a najednou potkal ženu (ještě starší, než jsem já), ona rozevřela náruč a on do ní vklouzl. Logicky se ptám proč ? Co jsem dělala špatně? V čem jsem selhala, jako matka, manželka, milenka ? Nevím, asi ve všem. Paní ho neustále atakovala telefonáty, SMS-kami, maily atd. Trvalo to rok a téměř to celou rodinu rozložilo. On po vnitřním boji, kdy chodil jako bez duše a bylo zřejmé, že si neví sám se sebou rady, nakonec odešel. Po 30-ti letech. Ten rok byl traumatický, chvílemi jako bych žila ve snu. Takže teď, když je definitivně pryč (1 měsíc), cítím občas úlevu, ale taky smutek a trpkost. Najednou mi chybí kamarád, někdo s kým jsem sdílela podobný humor. Je pro mě těžké se s novou situací smířit a srovnat, i když naše manželství po tak dlouhé době už nebylo plné vášně a nadšení jako na začátku. Nemám problém být sama se sebou, ale teď nevím co dál.
Mám budoucnost?

Sára

Petra Jarošová odpovídá:

Milá Sáro, upřímně s vámi soucítím a opravdu rozumím vaší bolesti, smutku i pocitu ztráty a samoty. Zejména v tomto čase, který mají lidé spojený s rodinou, se do mysli vkrádají nejsilnější pochybnosti a obavy. Svou odpověď jste mi ale vlastně napsala ve svém dopise a myslím si, že to je přesně směr, kterým byste se nyní měla vydat. Nebude to snadné, ale pravděpodobně časem zjistíte, že objevujete nový a nádherný svět, do kterého vás současné události zvou.

Vaše budoucnost je ve vašich rukou a jsem si jistá, že může být zcela nečekaná, s novými příchutěmi i energií. Píšete, že jste žila vzorně a spořádaně, možná až moc. I váš manžel byl takový. Tady je klíč k vaší budoucnosti. Zdá se, že vaše podvědomá mysl touží po tom, abyste se odvážila pustit se do neprobádaných vod, dobrodružství spontánních a bláznivých rozhodnutí, neplánovaných situací, do kterých byste se nikdy nepustila, potkat se lidmi, kteří žijí daným okamžikem, bez obav a očekávání. Že se máte naučit více důvěřovat své intuici, ženě v sobě, která touží být povýšena nad spořádanou manželku a matku, stát se hravou, nespoutanou a moudrou v odvaze být jiná a inspirovat ostatní ženy k témuž.

Za svůj život jste načerpala spoustu zkušeností, opravdu hodně jste toho zažila a můžete být nesmírně užitečná jiným ženám svou osobností, láskou a soucitem, noblesou. Můžete skutečně naplnit život tím, že ze svých zkušeností budete dávat těm okolo vás. Současně se s novou, i když neplánovanou svobodou, můžete vrhnout směrem, na který jste doposud neměla čas, který jste si nedopřála, o kterém jste si myslela, že není pro vás, nebo že na něj nemáte sílu či talent. Rozpomeňte se na své staré sny, které zůstaly někde zaprášené pod povinnostmi všedního dne, kterým jste dovolila, aby vám vzaly vaši skutečnou osobnost. Je ve vás něco skrytého, neobjeveného, co jste zatím neměla odvahu vysvobodit a prožít. Tyto vaše vlastnosti nyní volají po uskutečnění, chtějí rozkvést a obohatit vaše prožívání i svět okolo vás.

Jistě potřebujete ještě nějaký čas, abyste si odžila vše, co se stalo. Začněte se ale postupně dívat víc sama na sebe, na vše, co si nyní můžete splnit. Určitě je ve vás něco takového. Tam na vás čekají noví přátelé, zcela nové situace a hlavně objevíte nečekané kvality vlastní mysli, které byly doposud utlačované pod nánosem vzorné manželky a matky. Když postupně dokážete pustit minulost a vše, co se stalo, objeví se před vámi vaše nová cesta. Bude jiná, než váš dosavadní život, trochu bláznivá a asi se vám bude vzrušením trochu třepat žaludek. Ale bude naplněná a šťastná.

Moc vám přeji, aby vše přebolelo co nejdříve a abyste našla odvahu objevit ženu, která ve vás dřímá. Ta žena uvnitř nestárne, naopak zraje s věkem a v tomto zmateném světě bez hodnot bude nesmírně potřebná. Hodně štěstí!

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“