Muž se opět odmlčel

Muž se opět odmlčel
Partnerská poradna on-line

Dobrý den paní Jarošová,
mám dva dotazy ohledně práce a vztahů.
V letošním roce jsem pracovala ve dvou firmách a v obou jsem měla problém v kolektivu, v první si na mě dovolovala kolegyně a já se jí bála a ve druhé šéfová, uměla méně než já a asi se mě bála, tak na mě útočila, že chodím dlouho z oběda, bála jsem se chodit do práce. Tak jsem dala 2. 9. 2015 výpověď a nyní nemám práci a hledám.
Proč se mi tohle děje?
Jsem 8 let rozvedená, od té doby žiji sama, jen krátkodobé známosti a kamaráda v Německu na dálku, se kterým jsem se seznámila ve firmě v CZ a finančně mi pomáhá, ale jinak je asi asexuál a nikdy se se mnou nemiloval, zkoušela jsem to, nejde to. Ale sama dceru neuživím a tak zůstávám v tomhle vztahu – nevztahu.
Před jedenácti lety jsem potkala muže, do kterého jsem se neskutečně zamilovala, pocit jako spojení v jednoho člověka, spřízněná duše, energie přitažlivosti fungují na dálku, obrovská touha, čtyři roky jsme se scházeli s delšími intervaly několik měsíců, neboť když jsme se jednou viděli a milovali, pak neodpovídal na sms a odmlčel se a po čase se tento muž zase ozval a tak to bylo dokola.
Před 14-dny jsme se po 7 letech potkali a situace se opakuje, muž se opět se odmlčel a mě to shodilo dolů.

Hana

Petra Jarošová odpovídá:

Milá Hano, z vašeho popisu to vypadá, jako byste duchovně bloudila. Vaše mysl touží po poznání a ukazuje vám, seč může, že jste lekci ještě nepochopila…

Myslím si, že situace s prací i váš neutěšený partnerský život mají společný jmenovatel. Tím jmenovatelem je zřejmě strach, úzkost, obava z obtížných situací…, jakkoli byste svůj pocit nazvala. Je to také emoce, od které by se vaše mysl chtěla již vysvobodit.

Zřejmě jste opakovaně v tomto či předchozích životech – a nejspíš naleznete paralelu i ve vašem rodu – prožívala situace, se kterými jste si nevěděla rady, bála jste se jich a ony také špatně dopadly. Jakoby vám někdo nebo něco bránilo dostat, co chcete a opakovalo se to tolikrát, že jste se začala bát už předem; jako byste podvědomě očekávala neúspěch. A on se potom logicky musí dostavit, protože svůj život tvoříte vy. Čím víc důvěry, tím víc možností. Čím víc strachu, tím jsou situace uzamčenější a neřešitelné. Je-li mysl plná vzpomínek na neúspěch všeho druhu, tím víc je přesvědčená, že ta další situace také špatně dopadne. Vytvoří budoucnost stejně nepříznivou, jako byla minulost. Když se dokáže od minulosti oprostit a spočine v teď a tady, minulost přestane mít vliv a situace se může odehrát zcela nově, aniž by ji ovlivňovaly předchozí negativní zkušenosti.

Vaše mysl, která už by se chtěla zbavit všech situací spojených se strachem – a je jedno, jestli se týká zlé šéfové, nebo obav z opuštění milovaným mužem – vám právě tyto situace posílá, abyste se pokusila je uchopit nově, s novým pohledem, který mysl zcela vysvobodí od starých škodlivých tendencí. A dlužno říct, že vám to zatím nejde, protože opakovaně volíte únik ze situace, místo abyste jí čelila novým způsobem. Ze zaměstnání jste odešla, místo abyste prověřila svůj strach a pokusila se jej zpracovat. Zůstáváte v neutěšeném vztahu s mužem, protože se bojíte, že dceru sama neuživíte. Protože se bojíte, že se nic jiného nemůže objevit. Potom se „realita“ přizpůsobí vašemu pohledu a skutečně to tak je. Absolvovala jste všechna zasvěcení do Reiki, ale zůstala jste zcela na povrchu, bez skutečné touhy po poznání, jak vše funguje, a hlavně bez odvahy zkusit život prožívat nově, s větší odvahou a otevřeností.

Je třeba trochu konkrétněji uvidět situace, které jsou vám zdrojem těchto nepříjemných emocí a dostat je do vědomí, poznat je. Vše, co se stane vědomým, poznaným, je spojeno s AHA momenty, které jsou samy o sobě léčivé a odstraňují staré blokády. V okamžiku, kdy se váš strach rozpustí v přítomném okamžiku, se vám život úplně změní. Potřebujete se naučit vstupovat do situací, jichž se bojíte. Místo, abyste utíkala před strašidlem, si na něj posvítíte baterkou. Pak zjistíte, že tam žádné není.  Strach se nerozpustí sám od sebe, musíme vědomě trénovat situace, kdy se objevoval, tak dlouho, až nemá šanci. Pak budete silnější a sebevědomější. Sebevědomí znamená vědomí sebe, poznání sebe sama, své skutečné podstaty a hodnoty. Vaše mysl po tom již dávno volá, jen jste zatím nenašla odvahu. Obávám se, že i absolvování Reiki bylo jedním z únikových manévrů. Vaše mysl touží už být doopravdy, nemuset si na nic hrát. Tím se ukáže skutečná síla, která je uvnitř a je vaší podstatou. Takové ženy samy nejsou, naopak přitahují silné muže. Přesně toto můžete prožít, když se vydáte na skutečnou cestu za poznáním a prožitkem. Váš partner potom nebude mít důvod odcházet. Takto musí, nemá volbu. Nutíte ho vy, respektive vaše podvědomí a nevyřešené strachy.

Moc vám držím palce, abyste se pustila do práce na sobě a odhodlala se ke skutečnému rozvoji. Zjistíte, že tohoto dobrodružství se nemusíte bát, že vám naopak přinese vnitřní i vnější bohatství, které si zatím neumíte představit.

 

 

 

 

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“