Nechci na nového partnera tlačit

Nechci na nového partnera tlačit
Partnerská poradna on-line

Vážená paní Jarošová, velice Vám děkuji za pomoc týkající se k mému dotazu z 21.7.2015 „Láska k partnerovi vyprchala“. Velmi jste mi pomohla, jako kdyby jste mě znala dlouhá léta. To co jste napsala, že chci být v očích okolí dobrá matka a dcera a hlavně neudělat nic, co se nemá nebo nesmí, mám někde hluboko v sobě a nějak se nedokážu přes to přenést. Možná právě proto se stalo to, že jsem se zamilovala a je to pro mě obrovská zkouška. Žádný další posun ohledně nového vztahu se nekoná. Nechci na nového partnera tlačit a sama pořád nevím zdali vztah s manželem ukončit. Skončili jsme na takovém mrtvém bodě, oba se pořád bojíme, jak jsem již psala o děti, rodiče, prarodiče a teď již i o partnery. Manželka partnera je nemocná, dcera má dělat maturitu………., můj syn je v pubertě, manžel nechce abych ho opustila. Nový partner mi řekl, že mi nechce lhát a že nejspíš nedokáže odejít od rodiny. Myslím, že to nemá vůbec žádný smysl pokračovat dál, ale skončit to nechce. Vůbec tomu nerozumím. Vím, že je rozhodnutí jen a jen na nás, ale přeci jenom, co si o tom myslíte ???? Získala jste si mou důvěru tím, jak jste mě dobře odhadla, děkuji Vám mnohokrát. S pozdravem Miriam

MIRIAM

Petra Jarošová odpovídá:

Milá Miriam, vaše situace je řešitelná, ale ne za současného stavu věcí. Lidé jsou zvyklí řešit vše hlavně vnějším způsobem, což ale vede k tomu, že se často dostanou do bludného kruhu stále stejných výsledků.

Vy i vaši muži (oba) se posunete dál jen tak, že vy sama na sobě začnete pracovat, protože oni oba jsou na vás napojeni. Za moudrost je odpovědná žena, aktivitu potom můžete klidně nechat na mužích, když jim umožníte, aby čerpali ze zřídla vaší mysli. Dokud je ale ve vás zmatek a stará zranění, nemají z čeho brát a situace zamrzne, tak jako ta vaše. Vy zatím nevidíte situaci jasně, je ovlivněna starými zkušenostmi a vlastně si ani neumíte představit, jak by to celé mohlo být. Je to, jako když byste celý život měla modré brýle na očích a díky tomu získáte pocit, že všechno má modrý odstín. Jiný si ani neumíte představit, protože jiný jste nikdy neviděla. Stejně tak, je-li naše mysl ovlivněna nějakými starými bolestnými zkušenostmi nebo názory, koncepty pocházejícími z rodiny či společnosti, vnímáme po celý život vše zabarveno těmito zraněními či koncepty, aniž si to uvědomujeme. A toto je váš případ.

Řešení není o tom, že budete diskutovat a promýšlet a trápit se s neřešitelnou situací. S modrými brýlemi to stále bude vypadat modré, ať ty věci barvíte jakoukoli barvou. Pokud chcete, aby se vše pohnulo, potřebujete lépe poznat sama sebe a konečně sundat ty brýle. Myslím, že na to sama nestačíte; je to práce určitě na pár měsíců a potřebujete si najít někoho, komu budete důvěřovat a s kým podniknete cestu do svého podvědomí, aby se konečně vyléčila stará zranění. Žijeme v době, která je výjimečná tím, že existuje spousta metod, které vám něco takového umožní, je jen na vás, kterou si vyberete, aby vám vše dávalo smysl. Věřte mi, že jestli za něco stojí dávat peníze a jestli má něco opravdu trvalý efekt, tak je to práce s vlastní myslí.

Na vašem místě bych se teď přestala vysilovat hledáním aktuálního řešení a pustila se do práce na sobě. Uvědomíte si spoustu věcí a celá situace se odlehčí. Nejspíš také zjistíte, že vás to baví… Že práce na sobě je zdrojem uspokojení a že se cítíte daleko svobodnější jen díky tomu, že budete rozumět všemu, co prožíváte a proč se to děje právě vám a právě takto. Není nic, co byste nemohla vědět, je to jen otázka trpělivosti ptát se a naslouchat. Nemám žádnou pochybnost o tom, že vaše situace, jakmile si vyřešíte své vnitřní blokády, má i vnější řešení, které bude uspokojivé pro všechny členy všech zúčastněných rodin. Chvilku to potrvá, ale je to možné a vy budete všichni rádi, že jste dokázali projít touto zkouškou. Ze všeho nejvíc to ale bude záležet na vás. Moc vám přeji sílu na to všechno a také odvahu pustit se do neprobádaných vod. Hodně štěstí!

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“