Nerozhodný přítel

Nerozhodný přítel
Partnerská poradna on-line

Dobrý den, je mi 34 let a jsme spolu s přítelem 8 let a myslím, že nám spolu bylo fakt hezky. V průběhu let se ale ukázalo, že přítel je velmi váhavý a nerozhodný, pokud tedy jde o nás dva. V práci zastává důležitý manažerský post a rozhodovat se musí. Vše doma plánuji a organizuji já a přítel se všeho celkem ochotně účastní. Již několik let však čekám, zda se vysloví a požádá mě o ruku a naplánujeme rodinu, ale přítel pořád nic. Tohle je věc, do které ho nechci tlačit a ani jsem o tom doma moc nemluvila, ráda bych, aby se rozhodl sám. On však celá léta váhá i když vím, že by rodinu chtěl. Mám pocit, že pro něj dělám první poslední, jen aby byl šťastný, a jeho štěstí dělá i mě šťastnou. Teď po 8 letech náhle přišel s tím, že náš vztah za poslední 3 měsíce ztratil jiskru. Shodou okolností před 14 dny potkal na srazu bývalou spolužačku se kterou si teď dobře rozumí a on neví co s tím. Miluju ho a chtěla bych být s ním, jinak je to skvělej chlap, ale nevím, jak tomu tu jiskru zpátky vrátit. Snažím se být klidná a příjemná a přimět ho k nějakému rozhodnutí, ale on jen mlčí a neví si rady, jestli ve vztahu pokračovat. A i kdyby se rozhodl pro mě, co dál? Je možné, že by se to nejen srovnalo, ale naopak i zintenzivnilo natolik, že bychom naplánovali rodinu? Děkuji.

Beáta

Petra Jarošová odpovídá:

Milá Beato, jak to popisujete, to vypadá, že jiná žena se chystá sklidit plody, na kterých jste pracovala tolik let. A tady bych hledala zdroj vašich potíží.

Vy jste trpělivě budovala vztah a dělala to nejlepší pro to, aby váš přítel byl šťastný. Ale on si stále nebyl jistý, jestli je to ono. Za tím bude vždycky stát nějaká vaše pochybnost o sobě, o tom, zda si opravdu zasloužíte sklidit, co jste zasela, zda si opravdu zasloužíte dostat, po čem toužíte.

Já vím, že intelektuální odpověď zní ano, protože to už jste mi napsala: je logické, když vy jste dělala vše pro jeho štěstí, si myslet, že si od něj zasloužíte totéž. Ale my se tady ptáme, co říká vaše srdce. Zeptejte se, v klidu a o samotě, jak moc opravdu věříte, hluboko v sobě, že si zasloužíte po tolika letech, aby vaše touha byla naplněna. Sledujte své pocity, když si jen řeknete: zasloužím si lásku, zasloužím si rodinu s tímto mužem. Obávám se, že pocítíte úzkost a nejistotu. Ty nebyly způsobeny objevivší se spolužačkou. Protože když byste v podvědomí neměla žádná zranění týkající se tohoto tématu, nejspíš by taková situace vůbec nenastala. Protože se to děje, protože vás to zneklidňuje, protože váš partner na ni takto reaguje, znamená, že to souvisí s vámi a starými vzpomínkami ve vaší mysli. Všechno jde vyléčit, podmínkou ale je, že to nevědomé se dostane na povrch a stane se vědomým, poznaným, pak teprve je možné s tím něco udělat. Bez ohledu na to, jak stará ta věc ve vaší mysli je a kolikrát se vám nebo ženám ve vašem rodu stalo, že přišly o plody své práce, není žádný důvod, abyste si ji nechávala v mysli a dovolila jí škodit ve vašem životě.

Váš partner si není jistý, protože vy si nejste jistá a zdroj této nejistoty je třeba nalézt a vyléčit. Nyní nemá cenu řešit, jak se partner rozhodne: ta situace je tady pro vás, abyste se navždy zbavila viru ve vaší mysli, který vám bere štěstí. On tam byl celou dobu, ale vy jste si jej nebyla vědoma, prostě jste si jen řekla, že partner je nerozhodný. Když jste nereagovala, tak se situace přitvrdila a objevila se spolužačka. Je zřejmé, že vaše mysl se rozhodla definitivně očistit od tohoto druhu bolesti, od tohoto viru, pracovně jej nazvěme: „někdo jiný sklízí plody mé práce“. Podvědomí neumí dát zprávu o tom, že se chystá něco očistit, jinak, než že vytvoří takovou situaci vně. Takže čistí-li se tento vzorec, přesně takové situace se vám začnou dít a dějí se tak dlouho, dokud vám to nedojde. Upřímně řečeno, nedojde to většině lidí, proto je tolik pocitů křivdy a zloby.

Bylo by skvělé, kdybyste se s pomocí nějakého odborníka pokusila zdroj nalézt a vyléčit. Teprve potom začne být jasné, zda váš partner byl partnerem jen pro léčbu tohoto viru, nebo jestli máte skutečný potenciál i pro další partnerství. Vy ale neztratíte tak jako tak. Buď se poté, co virus zmizí z vaší mysli, váš partner rozhoupe a začne se chovat úplně jinak, nebo se objeví jiný, který bude přesně vědět, co chce – tedy vás – a půjde po vás tak dlouho, dokud vás nezíská. Vy budete šťastná, ať už to dopadne jakkoli.

Z celého srdce vám přeji, ať se vše podaří, hodně odvahy do nadcházejícího času a hlavně: začněte jednat a nečekejte! Zcela jistě to dokážete!

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“