Opustila jsem partnera

Opustila jsem partnera
Partnerská poradna on-line

Milá Peti, poslední dobou se hodně trápím. Po mnohaletém vztahu jsem opustila partnera – vše fungovalo skvěle – jen ne intimita a byl pro mě spíš kamarád. Pořád ho mám velmi ráda a poslední dobou mám v hlavě akorát strašáky, že tak skvělého muže už nepotkám – byl moc hodný, vše až na sex fungovalo, měl mě opravdu rád, dokázal se postarat o vše a byli jsme finančně dobře zajištěni. Mám pocit, že muži co potkávám mu nesahají ani po kotníky. Sice tam funguje přitažlivost, ale lidsky mi úplně nesedí. A i když mě mají rádi, tak mám prý vysoké nároky. Já ale zažila to, jak se má správný muž k ženě chovat a nechci z toho slevovat. Jak se zbavit těch pochyb, že nenajdu muže kde to bude fungovat na partnerké úrovni a zároveň mě bude bavit i lidsky a budu se moci na něj spolehnout? Že bude opravdu dobrý partner jako byl můj předchozí? Nějak se v tom motám a nechci si ubírat šance na potkání toho pravého blokádami v mé mysli. Předem děkuji

Diana

Petra Jarošová odpovídá:

Diano, ony myšlenky nejsou překážkou. Jsou to jen myšlenky. Chyba je, když se rozhodnete jim věřit, což je přesně to, co děláte.

Jakmile máte pocit, že je třeba s myšlenkami bojovat, dáváte jim sílu, kterou ve skutečnosti nemají.

Dělejte si z nich legraci. Když se objeví, láskyplně se na ně podívejte, zeptejte se, co by si daly ke svačině, nabídněte jim něco dobrého a pozorujte, jak se rozpouštějí samy od sebe, bez jakéhokoli boje. Když je následujete a rozvíjíte nebo se snažíte je potlačit, budou silnější. Když je nebudete brát vážně, postupně se přestanou objevovat a půjdou někam, kde o ně stojí.

Mějte se moc hezky!

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“