Partner je chladný

Partner je chladný
Partnerská poradna on-line

Dobrý den, už nevím, jak dál.
S partnerem máme 6letého syna, již v minulosti od nás dvakrát odešel, nyní žijeme rok spolu, ale nefunguje to.
Já s ním chci být, ale partner je ke mě chladný, nemáme spolu cely ten rok intimní vztah a nedávno jsem se dozvěděla, že mu to se mnou nejde, prý srdci neporučí, a nejde mu to se ke mě přiblížit, ale já nemám pocit, že by se nějak snažil, po celý ten rok se točí vše jen kolem syna, sami jsme spolu nikdy nikde nebyli a ani se mě po celou tu dobu nesnažil obejmout ani nic víc…nechci o něj přijít.
Partner je vodnář a já jsem býk. Dá se udělat něco proto aby se něco změnilo a rodina zůstala pohromadě?

 

Petra

Petra Jarošová odpovídá:

Petro, váš dopis se podobá tomu předchozímu. Mrzí mě to, ale váš partner, ačkoli s ním máte syna, vás nemiluje a nebude. Protože jinak už by to dávno bylo.

Necítí chemii, nejste pro něj zajímavá ani vzrušující. Neznamená to, že taková nejste vůbec, ale nejste taková pro něj a nejde to změnit. Většinou je to naopak, takové pocity mívají ženy… Z nějakého důvodu vůbec nemáte schopnost rozpoznat partnera, který se k vám opravdu hodí a tlačíte na tohoto, který s vámi být nechce. Chápu, že je to těžké, máte spolu dítě a vy byste chtěla mít úplnou rodinu. Myslíte si, že se málo snaží. I tento popis situace svědčí o tom, že emočně jste zcela nezralá, že nemáte vůbec žádnou empatii a schopnost vcítit se do druhého člověka. Také nedokážete cítit mužskou energii, která k vám opravdu ladí.

Je velmi pravděpodobné, že to neumí ani vaše maminka, proto jste neměla šanci ochutnat pravé partnerství od svých rodičů. Když to totiž dítě zažije, je pro něj daleko snazší rozpoznat vlastního partnera a dělá daleko méně přešlapů. Vy jdete pokus omyl, ale vlastně jen omyl, protože nemáte tušení, tím myslím prožitek, jaké to je se skutečným partnerem, jak chutná splynutí, souznění a vzájemná výměna na hlubokých úrovních. Váš partner na rozdíl od vás už poznal, že k sobě nepatříte, proto se chová takto. Není to věc vůle, on jinak nemůže, jinak by lhal a podváděl sám sebe.

Upřímně: myslím, že máte před sebou ještě dlouhou cestu za sebepoznáním. Potřebujete nejdřív poznat sebe samu, kým jste doopravdy, protože vy jste byla nucená být někým jiným, jen abyste se zavděčila. Nevíte, co je láska, protože jste ji nedostala, spíš jen její náhražku a hru na lásku, samé předstírání. Jistě nevědomě, vůbec nemyslím, že by vám rodiče chtěli schválně ublížit; jen sami nevědí, co to je upřímnost k sobě a tak to nenaučili ani vás. Váš partner nemůže za to, jak se cítíte, ani za vaši osamělost. Naopak, čím víc jste se vlivem životních okolností vzdálila sama sobě, tím spíš přitahujete lidi a situace, které vám to zrcadlí; v tomto případě odtažitého partnera. Řešením není donutit ho k jinému chování, ale vyléčit osamělost ve vašem srdci, která je daleko starší, než váš vztah, a vlastně ho vytvořila.

Nějak začněte. Jakkoli. Rozhodněte se najít sebe samu a vyléčit své srdce. To přání vás povede a přivede vám do cesty ty, kteří vám pomohou a poradí. Tu práci ale budete muset udělat vy sama. Jinak se budete trápit a na to je vašeho mladého života škoda. Moc vám přeji odvahu i vytrvalost na tuto cestu!

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“