Partner je ke mně hrubý

Partner je ke mně hrubý
Partnerská poradna on-line

Dobrý den, s partnerem spolu žijeme necelé dva roky, všechno se zdálo být v pořádku, ale poslední dobou na mě partner neustále zvyšuje hlas a pořád mu něco vadí, např. dal mi peníze na nákup, já jsem je samozřejmě všechny utratila a pak už mi nic nezbylo na oběd a věci pro mě.. Tak jsem mu psala, že přijedu za ním a dáme si oběd spolu, nic nenamítal, všechno proběhlo v pohodě, až na to, že se mě začal ptát, kde jsem utratila ty peníze, co mi celý týden dával. Pořád mi říká, co s těmi penězi dělám, a že se mi jeho prachy dobře utrácejí apod. Nevím, co mu mám na to říct, protože jídlo je drahé a snažím se kupovat kvalitní potraviny. Mám novou práci, kde je převaha mužského pohlaví a když mu něco říkám o nich, tak mi to hned v hádce připomíná, že za ním nemusím jezdit a ať si jdu za těma z práce, dneska mi dokonce řekl, že se mnou půjde někam k psychologovi. Prostě mu vadí moje chování, ale já nevím, co dělám pořád špatně. Nedávno mi vadilo, jak se do mě pořád naváží, tak jsem se sebrala a odešla a to bylo ještě horší, byl na mě zlejší než předtím. Nebije mě, je to hodnej kluk, někdy až moc, ale poslední dobou mi pořád něco říká, že mu vadí a já už se bojím jakkoliv zmínit o někom nebo něco udělat, abychom se zase nezačali hádat. Nevím, kde je chyba.

Kamila

Petra Jarošová odpovídá:

Kamilo, podle vašeho popisu to vypadá, že váš partner není spokojen s tím, co dostává za své peníze. Přestože považuje za samozřejmé, že ženě dává na jídlo a další útraty. 

Zdá se, že nemáte vyřešený poměr mezi dáváním a braním. Připadá vám normální dostávat a partnerovy peníze utrácet. Nepíšete nic o tom, co děláte se svými penězi. Ale když vám partnerovy došly, jela jste zase za ním, aby vám zaplatil oběd a další věci pro vás. Na tom by nebylo nic špatně – je spousta mužů, pro které je ctí svou partnerku živit a vůbec neočekávají, že by jakkoli přispívala do rodinného rozpočtu. Toto je otázka dohody mezi partnery – v jakém poměru se chtějí podílet na společné domácnosti. I kdyby váš partner neočekával žádný finanční podíl z vaší strany, neznamená to ale, že za to nic nechce.

V případě, že muž zcela nebo z většiny převezme odpovědnost za finance, očekává buď dokonalý servis, nebo je pro něj žena natolik cenná tím, jaká je, že je jednoduše vděčný za její přítomnost. Ať už se mu líbí jako žena, obdivuje její šarm a moudrost, nebo jej navíc inspiruje třeba tím, jak se chová k němu i ostatním lidem, jak pečuje o děti, nebo jakýmikoli dalšími kvalitami. Musí na ni být hrdý a cítit se pyšný, když se o ni stará.

Váš partner toto necítí, alespoň v poslední době ne. Pokud vše zůstane, jak je, je velmi pravděpodobné, že vztah bude chtít ukončit. Druhou možností je, že vám již je nevěrný a zvažuje, jak dál. Invektivami vůči vám si sám před sebou zdůvodňuje, proč to udělat.

Napište si, co všechno dáváte svému partnerovi a co on dává vám. Nejen materiálně. Týká se to toho, jak se staráte o domácnost, jak se staráte o sebe, jak se staráte o něj. Fyzicky i emočně. Někde tam bude nepoměr. Zamyslete se, co se změnilo od doby, kdy jste se poznali a vše vypadalo v pořádku. V čem jste se změnila vy. Protože muž vždy reaguje na ženu. Na to, jak se cítí a jak se chová. Vy si myslíte, že nevíte, ale něco se muselo změnit.

Postup je takový: nejprve si musíte být jistá, že děláte úplně všechno proto, aby byl váš partner spokojený. Tím, jak se k němu chováte, jak vypadáte, jak se o něj staráte. Jak oceňujete jeho finanční péči o vás. Že to pro vás není samozřejmost.

Jestliže jste si jistá, že už není, co zlepšit, může tam být další chyba. Ta se týká vaší vnitřní jistoty, že jste tak skvělá partnerka, že si zasloužíte jen to nejlepší. Pokud to tak na vnitřní úrovni není, můžete se o to pokoušet na té vnější, například tak, že očekáváte, že vás partner bude živit, ale není to v souladu s vaším skutečným přesvědčením o vašich kvalitách. Takže si sice o věci říkáte, ale protože za tím není dostatek sebedůvěry, váš partner vnímá vaše požadavky jako neoprávněné. V tomto případě by mohl být podobný vzorec u vaší maminky, která možná zažívala něco podobného.

Začněte pracovat sama na sobě. Na svém vzhledu, ale hlavně na tom, jak se chováte k druhým. Buďte laskavá a štědrá. Svým časem, ochotou, soucitem i penězi. Přejte štěstí všem okolo vás. Ať jsou jacíkoli. Tímto způsobem postupně vybudujete v sama v sobě nezpochybnitelný prožitek nadbytku. Budete si zcela jistá svými kvalitami, protože je budete v každém okamžiku vyzařovat a vyjadřovat. Ostatní je na vás uvidí a budou se cítit skvěle ve vaší přítomnosti. Totéž bude zažívat váš partner. Takovým způsobem není možné, abyste nadále zažívala nepoměr mezi dáváním a braním. Budete dávat zcela samozřejmě a za to vám ostatní budou rádi poskytovat vše, co potřebujete. Jen nezapomeňte, že když je poměr porušený, musíte to napravit nejdřív vy. Když vám partner dávat nechce, začněte s dáváním vy a vše se postupně upraví. Užívejte si všechno, co se bude okolo vás dít. Když to zvládnete, budete vydělávat víc peněz a bohatství k vám bude přicházet samo od sebe.

Přijměte chování svého partnera jako impulz ke změně. Proměňte sama sebe a svět okolo vás se změní s vámi. Budete mít všeho dostatek a lidé okolo vás také. Věci se nezmění ze dne na den, ale jakmile objevíte kouzlo vnitřního bohatství, už nikdy nebudete mít nedostatek. Ničeho. Peněz, ani partnerů, ani jejich úcty.

 

 

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“