Partner je se mnou málo

Partner je se mnou málo
Partnerská poradna on-line

Vztah-nevztah se starším mužem, občas se setkáváme, když je dobře tak 4-5 krát do měsíce. Poslední dobou, ale partner neodpovídá, nebo napíše, že nemá čas. Když po něm chci, aby teda upřímně řekl, jestli ještě chce se mnou být nebo ne,  tak neodpoví, nebo jen napíše, že se brzy sejdeme, ale nic konkrétního. Mám ho moc ráda a vím, že pokud neudělá tu jasnou konečnou tečku on, nedokážu se odpoutat, a u něj mi připadá, že si pořád nechává otevřená ta tak zvaná zadní vrátka. Co s tím?

Janina

Petra Jarošová odpovídá:

Jani, chápu, jak je snadné do něčeho takového spadnout. S někým se seznámíte a věříte, že se vztah bude vyvíjet a že se postupně budete sbližovat. A on se nevyvíjí a naopak začne stagnovat a ustálí se na úrovni, která vás vůbec neuspokojuje.

Cesta ven nevede skrze to, že ho budete urgovat, nebo mu něco vyčítat. Dokonce nepomohou ani ultimáta či demonstrativní rozchody. Protože když na to sama nemáte „koule“, brzo byste se začala trápit a vyčítat si, proč jste to vlastně udělala a měla byste tendenci se vracet.

Zažíváte neuspokojivý vztah a to znamená, že ve vašem mentálním systému je mnoho vzpomínek na takové vztahy. Měla jste je vy nebo ženy ve vašem rodě a to všechno je hluboce uloženo ve vašem podvědomí. Vztahy spojené s pocitem, že když opustíte to, co máte, nic lepšího už nepřijde a tak se snažíte udržet aspoň toho vrabce v hrsti, i když vůbec nejste šťastná. Podívejte se a pokuste se prožít, jak se vaše citové strádání projevuje fyzicky. Určitě zažíváte tělesné pocity, které jsou spojeny s touto situací. A podívejte se na emoce, které se v té souvislosti objevují a myšlenky, které vás napadají. Ve skutečnosti jste se takto cítila už mnohokrát v životě a tato situace jen navazuje na všechny předchozí. Znamená to, že vzhledem k tomu, že jste mnohokrát zažila neuspokojivý vztah, podvědomě čekáte, že každý další bude takový. Z úzkosti, nejistoty nebo jiné emoce, která je s tím spojená, vytvoříte obraz vztahu, který je přesně takový, jako ten, kterého jste se bála. Dokud ve vašem podvědomí zůstane tato stará bolest, je téměř nemožné změnit vše na vnější úrovni, nebo jen dočasně. To, že zažíváte takovou situaci, znamená, že vaše podvědomí už by se chtělo zbavit starých, nepraktických vzorců prožívání, které jsou permanentním zdrojem vašeho utrpení. A zobrazuje vám je vně jako situace, které zažíváte. Stačí porozumět tomu, že cokoli se vám děje nepříjemného, je takový pošťák, který vám přináší zprávu o vaší mysli, že tam něco nefunguje dobře a že by stálo za to to zpravit. Když to uděláte, změní se vnější svět, který permanentně jen kopíruje hluboké úrovně vašeho podvědomí a prožívání. Nic není náhoda a není z toho výjimka, jen občas nerozumíme tomu, co nám vnější svět a naše emoce říkají o nás samých.

Už jistě chápete, že tady nejde o to, co říct nebo neříct vašemu partnerovi. Protože s vámi moc není, máte spoustu času na sobě začít pracovat, aniž byste se s ním musela nutně hned rozcházet a zbytečně si působila trauma v době, kdy ještě nemáte síly na to se s ním vyrovnat. Vše se bude rozvíjet přirozeně, jak budete postupně víc rozumět sama sobě a vyléčíte stará zranění, která se vám postupně ukážou a vy jim budete rozumět a také tomu, jak souvisí s tím, co zažíváte teď. A jak se budete měnit, ukáže se úplně jasně, jestli váš vztah má nebo nemá budoucnost. protože jak se budete měnit vy, změní se i jeho chování k vám a bezpochyby k lepšímu. A vy si potom sama, bez bolesti a obav, vyberete, jestli vám takový partner vyhovuje, nebo ne. Jestli odpovídá vašim potřebám citovým a jiným. Budete vnitřně svobodná od starých zranění, která nyní mění váš život k horšímu a neumožňují vám prožívat jej v plném potenciálu. Neváhejte a pusťte se do práce na sobě, vrátí se vám to a nebudete litovat. Přeji vám štěstí!

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“