Partner má fotky bývalých milenek

Partner má fotky bývalých milenek
Partnerská poradna on-line

Dobry den, s partnerem se zname jiz 10 let, kdy jsme se vsak na nejakou dobu odloucili a kazdy sel svou vlastni cestou. Nyni jsme se ale dali opet dohromady, nebot jsme oba citili, ze nas to k sobe vede zpet. Jsme spolu ted nanovo 10 mesicu. Nedavno jsem mu vsak nasla v pocitaci fotky byvalych milenek (musim rict,ze dost intimni foto). Nechtela jsem mu to rikat, ale nakonec jsem se mu priznala. Nemela jsem se mu hrabat v soukromi, za to jsem se i omluvila, ale proc ty fotky uchovava? Prej, kdybych je smazala, smazal by partner me. Je to jeho soukromi a mazat je pry nebude, ani kvuli me ne. Pry za to, ze je mi z toho ted neprijemne, si muzu sama. Docela me to dostalo a je mi z toho hur, ze to pro me partner neudela, ani pro nas vztah a kdybych si to dovolila smazat, byl by konec?! kvuli nejakym fotkam? Nedovedu to pochopit. Na fotky se nediva, ale pry jsou to jeho „vzpominky“… muzete mi prosim poradit, co mam delat? Je normalni, aby takove fotky uchoval i navzdory tomu, ze se mnou chce byt a ze me miluje a je to jeho minulost? Jak se pres to mam prenest a ma to vubec dal smysl? Milujeme se, ale nekdy mam pocit, ze by pro nas vztah neudelal vse. dekuji.

Sofie

Petra Jarošová odpovídá:

Sofie, jestli má vztah smysl, záleží úplně na vás. Vy máte právo si nastavit, co od partnera čekáte, co je zásadní, důležité a co tak důležité není. Je to věc každého z nás, jak máme nastaveny hodnoty a priority. Do toho nikomu nic není. Úplně stejně si to ale může nastavit váš partner.

On má nějakou minulost, která stejně vymazat nejde. A má právo na hezké a vzrušující vzpomínky, navzdory tomu, že je teď s vámi. To, že po něm chcete smazat fotky, on cítí tak, že po něm chcete, aby smazal i svou minulost. A brání se, zcela pochopitelně. Tím, jak si nevěříte, což se projevilo právě vaší invazí do jeho soukromí, od něj podvědomě chcete potvrzení, že všechny ženy mimo vás byly horší, méně hezké, méně sexy; to je pravou příčinou vaší potřeby, aby smazal nějaké fotografie. Ale jemu s nimi klidně mohlo být dobře, proč ne? Teď je s vámi a rozhodl se dobrovolně, takže pro to měl nějaký důvod. Ale proč by měl ničit vše, co bylo dřív? Jeho vzdor vám vyhovět znamená, že si uvědomil, že jste slabá, že nemáte „koule“ se celé situaci doopravdy postavit, že se o vás nebojí a klidně vám může vyhrožovat. Neříkám, že je to kdovíjak šlechetné, ale on je upřímný, protože si uvědomil svou vnitřní sílu, která je větší než ta vaše.

Máte plné právo se rozhodnout, že chcete muže, pro kterého budete existovat jen vy, který na svou minulost dobrovolně zapomene. Ale není to tento muž. Nebo ano, zapomene, ale dobrovolně, pod tíhou dobrých dojmů s vámi, ne pod tlakem… Síla vašeho přesvědčení se pozná podle toho, zda jste schopná je následovat. Tedy říct si, že takového muže nechcete a odejít. Bez lítosti a pocitů křivdy, ale s respektem k jeho potřebám a současně i k těm svým, které jsou odlišné. Ženy mají tendence muže předělávat. Oni se skutečně mění, ale jen tehdy, když je žena inspiruje, když se jim natolik líbí, jaká je, že chtějí být stejní. Jenže vy jste žárlivá a to moc inspirující není.

Opravdu vám nedoporučuji v této chvíli zavádět nějaká ultimáta, ve smyslu, buď je vymažeš, nebo odejdu. Nejste na to připravena, protože on by vás zřejmě nechal jít a vy byste se potom trápila, nebo doprošovala, aby vás vzal zpět a bylo by to ponižující pro obě strany. Ultimátum říkám, když to myslím vážně, ne jako nástroj dostat, co chci. Ani citové vydírání, které používáte, není funkční nástroj; jen ho přesvědčíte o své nejistotě a on začne přemýšlet, jestli neudělal chybu a hlavně ho to s vámi nebude bavit.

Pokud o toho muže stojíte, přestaňte ztrácet čas nějakými fotkami a začněte raději pracovat na svém sebevědomí. Trvá to a je to hodně práce, protože potřebujete nalézt zdroje vašich pochybností a chybějící sebedůvěry, ale časem zjistíte, že si budete sebou tak jistá, že vás nějaké staré fotky nemůžou rozhodit, že jsou vám prostě úplně fuk. Protože budete vědět, že kvalita, kterou nabízíte, je taková, že se o něj nemusíte bát. Nebo zjistíte, že máte na víc a v klidu a s přáním všeho dobrého odejdete jinam.

Sofie, chápu, že se cítíte ukřivděná a ponížená. Ty pocity on nezpůsobil, jen probudil váš podvědomý návyk se takto cítit v podobném druhu situací. S tím návykem je třeba pracovat a vyléčit ho. Není to intelektuální věc volního rozhodnutí, tam se musí přemodelovat způsob prožívání a to chvíli trvá a potřebujete na to pomoc někoho, kdo to umí. Upřímně vám přeji, ať to všechno zvládnete!

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“