Partner na mě pro podnikání nemá čas

Partnerská poradna on-line

Dobrý den, ráda bych Vám poděkovala, že tu pro nás jste, účastním se i osobních přednášek a hrozně si Vás vážím za přístup k lidem,vyrovnanost a životní nadhled.
Dne 16.července jsem zde vkládala dotaz a byla bych moc vděčná za Váš názor na současnou situaci. Partner, o kterém jsem psala se začal více snažit (dle svých možností) více jsme spolu volali, častěji se viděli, a dokonce jsme se i od jedné pusy posunuli dále. No jo, ale háček je v tom, že opět jsem já ta, která ho vyhledá a on je pak šťastný, že mě vidí, nebo já volám první, a on je přímo nadšený a rozesmátý. Když jsem se už naštvala a řekla jsem mu v telefoně, že pro mě ani nehnul prstem za celou dobu, partner se hrozně bránil, že neměl kdy, že totálně nestíhá, a že to nechápu, že podniká a lidi mu neplatí faktury a on musí více dělat, aby vše mohl splatit, a že se zákazník nikdy neodmítá (denně končí kolem deváté),prý bude mít čas až nasněží. Když jsem mu řekla, že nemá na mě nikdy čas, tak se opět ohradil, že pokud měl skulinku, tak mě tam vždy vmáčknul a snažil se pro to udělat maximum. Ach jo. Tak já teď nevím, jestli se opravdu tak snaží a já to nechápu. Je to s ním všechno tak krásné, chová se ke mě s úctou, pochopením, něžností, když se mě dotkne a dlouze se mi zadívá do očí- vidím tam lásku a je mi nádherně.

Pampeliška

Petra Jarošová odpovídá:

Na úvod bych vám chtěla pogratulovat. Zlepšení, které jste zaregistrovala od minule, je vaše zásluha. Pohnula jste se dopředu ohledně vašeho sebevědomí a také jste si trochu více ujasnila, co od partnerství očekáváte. Výsledek ale stále není takový, jak byste si přála.

Moc dobře rozumím, že byste chtěla být s partnerem častěji, žít s ním a někam váš vztah posunout. Jestli to je, nebo není možné, ale není za stávající situace jasné. V každém případě ale víme, že práce má pro něj vždy přednost. Je i možné, že jeho pracovní nasazení bylo jednou z příčin rozpadu jeho manželství a s vámi pokračuje v návykovém chování. Potom by ani nebylo divu, zůstávala-li jeho žena s dětmi stále sama, že už ji to přestalo bavit.

Potřebujete si vyjasnit, co od partnerství do budoucna očekáváte. Protože tento muž vás bude nechávat velmi často samotnou.Určitě jednou budete chtít rodinu a je otázka, zda on bude chtít mít další děti. A my už víme, že rodina pro něj není priorita. Nejdřív je firma a pak dlouho nic.

Vaše potřeba být s ním je evidentně daleko větší, než jeho potřeba být s vámi. Když byste vyplnila i svůj život prací nebo koníčky a projekty, potom byste se občas potkali a mohli na sebe zamilovaně hledět a být si vzácní. Jenže tohle nejspíš není to, co chcete. Podmínkou, aby partnerství fungovalo, je i to, že do něj oba vědomě a dlouhodobě investují. Čas, trpělivost, lásku… Váš partner vás rád vidí, ale dělá jen velmi málo pro to, aby se vztah mohl rozvíjet dál, a těžko říct, zda je schopen to změnit. On si totiž myslí, že to nejde, že má hodně práce. Pravda je taková, že věnuje svůj čas tomu, co je pro něj priorita. Nechce vám ublížit, jen to lépe neumí.

Potřebujete bez pochybností vědět, co opravdu chcete a hlavně si být jistá, že si to zasloužíte. Jistota se projeví tak, že když je zřejmé, že to, co chcete, se nenabízí, půjdete beze smutku a s přáním všeho dobrého a vděčností dál. On vás má rád, ale není ochoten se měnit. Pokud chcete partnera, který s vámi bude rád trávit čas a mít jednou rodinu, zeptejte se ho, jak to vidí do budoucna. Nemusíte ho nijak citově vydírat, ani dělat scény. Je to jen diskuze, co chci já a co chceš ty a jestli se v tom umíme potkat. Když ano, nebo když umíme oba udělat kompromisy, dobře. Když ne, aspoň jsme si to řekli a můžeme jít oba dál a být s někým, komu vyhovujeme tak, jak jsme.

Upřímně, tahle jistota vám zatím chybí, takže on s vámi dost cvičí. Zkuste se na něj dívat jako na trenažér. Posilujte na něm své sebevědomí. Také si díky němu můžete uvědomit, co od života chcete a to je velký dárek, za který mu můžete být vděčná. Není jeho chyba, že od něj čekáte víc, než nabízí. Chyba je na vaší straně, protože jste třeba špatně vybrala vzhledem k tomu, co od partnera čekáte.

Obecně platí, že čím víc si vážíte sama sebe, tím víc to vnímá vaše okolí a zrcadlí to jako úctu k vám a také jako potřebu s vámi být. Platí to i pro muže. Když se budete bát, že o něj přijdete, znamená to, že svou cenu moc vysoko nestavíte. Když svou hodnotu znáte, nikdy nepůjdete pod cenu. Nabízíte-li hodně, můžete čekat nejvyšší kvalitu. K té patří i to, že je o vás pečováno.

Prověřte, na které úrovni o sobě pochybujete. To je vaše slabina a důvod, proč si toho tolik necháte líbit. Jaký vztah k mužům má vaše maminka a jak se jí podařilo dostat od nich, co očekávala? Je šťastná v partnerství, nebo má pocit, že ji muži využívají? Tady by mohl být jeden ze zdrojů. Další – jak se choval a chová váš otec k vám? Pokud jste se vnímala jako milovaná dcera, pro kterou její tatínek udělá úplně cokoli, bylo by to moc dobře. Jinak i tady mohou být překážky, se kterými je nutné pracovat.

Vaší velkou předností je vaše laskavost a otevřenost, což jsou obrovské devizy pro šťastné partnerství a koneckonců celý život. Potřebujete se ale přestat bát si říct o to, co je pro vás důležité. Váš partner má právo vás odmítnout, když podmínky pro něj nejsou splnitelné. A vy máte právo odejít. V dobrém, se vzájemnou úctou a vděčností za vše dobré, co jste spolu prožili. Proč si myslíte, že si nezasloužíte něco lepšího? Proč se držíte muže, který ani zdaleka nemůže naplnit citové ani časové potřeby, které odpovídají ženě vašeho věku?

Když se budete bát, že už nikoho nepotkáte, může se vám to splnit. Když budete do světa zářit svou vnitřní i vnější krásu a budete věřit ve své kvality, sama nebudete nikdy.

Stále je ještě možné, že váš partner procitne a uvědomí si, co by mohl ztratit. Jenže si opravdu potřebuje být jistý, že když vám nedá, co potřebujete, že odejdete. On si bude jistý, když vy si budete jistá. Jinak s vámi bude cvičit dál, jako doposud.

Chovejte se k němu krásně a s noblesou. Buďte si vědoma toho, jak dokážete umožnit partnerovi, aby se cítil milován a obdivován. Jak jej dokážete podporovat a vytvářet mu zázemí. Tím bude stoupat vaše sebevědomí jako partnerky a budete si jistá, že jste poklad, který není jen tak k nalezení. Když se budete takto chovat, nastanou dvě možnosti:

  1. S vaším narůstající sebevědomím si váš partner uvědomí, jak hodnotnou ženu má vedle sebe a začne dělat vše pro to, aby o vás nepřišel.
  2. S vaším narůstajícím sebevědomím vám dojde, že si zasloužíte daleko víc, než je vám nabízeno a bez jakékoli bolesti a smutku odejdete. Potom potkáte muže, který už bude zrcadlit váš nový způsob prožívání sebe sama a bude pro něj samozřejmé o vás pečovat.

Obě možnosti jsou fajn. Z celého srdce vám přeji, abyste to zvládla. Můžete svůj život prožít jako oběť a trpitelka, nebo jako hrdá žena, která ví, co chce, a také to dostane. A je to pro ni samozřejmé, protože ví, že je tou nejlepší partnerkou na světě.

 

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“