Partner nedává najevo city

Partner nedává najevo city
Partnerská poradna on-line

Už nějakou dobu bojuji s tím, že partner nedává nebo nedokáže dávat city a vše kolem najevo. V předchozím vztahu to také prý nebyla žádná sláva. Před nějakou chvílí začal jezdit za prací od místa bydliště, takže jezdí domů na víkendy, občas i déle. A problém je na světě –  za celou dobu nenapíše kloudného slova, když mu řeknu, že je mi smutno, nereaguje, poslední dobou skoro ani nezavolá… Není to tím, že by byl nějak zlý nebo tak…  Ale postupem času, co jsme spolu delší dobu, řeším tohle nedávání citů čím dál častěji. Nemyslím,  že by to bylo mnou nebo něčím špatným ve vztahu, ale nedá se pořád dokola vynucovat nějaká sladká slovíčka. Už od začátku vztahu je vesměs takový. Prosím poraďte, co s tím :-)

Martuliiiiina

Petra Jarošová odpovídá:

Martino, chápu, že byste chtěla mít trochu romantiky a schází vám. Ale to, co popisujete, je důkaz základní neznalosti rozdílů mezi muži a ženami. Ženy touží po romantice, muže to nebaví, ale většinou aspoň na začátku vztahu se donutí, v rámci dobývání samičky, k nějakému výkonu. Postupně, jak je jistota, že samička byla ulovena, většina mužů zleniví a na romantiku kašle.

Určitě jsou takoví, kteří trvale dávají najevo lásku i slovně. Je jich velmi málo a můžeme je rozdělit na skupiny: jedna skupina jsou vyzrálí muži gentlemani, kteří, i když je to vůbec nebaví, vědomě dělají partnerce radost a snaží se donutit k nějakým básnickým výkonům. Milují ji a rozumějí tomu, že je z Venuše a tam to tak chodí. Těchto mužů je bohužel nejméně. Nenechte se zmást filmy, tam většinou vidíte muže v prvním stádiu lovu a nedá se to brát vážně jako obrázek chování běžného muže. Režiséři to točí, aby na jejich filmy ženy chodily a viděly to, po čem touží, alespoň na plátně. Další skupina jsou muži záletní, kteří romantickým chováním maskují skutečnost či špatné svědomí. A poslední skupina zahrnuje muže básníky, rozervané a věčně toužící, jenže to jsou uvnitř spíš ženy a také se tak chovají.

Většina z těch, kteří svou partnerku milují, dávají svou lásku najevo ČINY. Jednak na ni neustále sahají a očividně je to těší. Svou lásku dokazuje partnerce muž i tím, že se s ní miluje, vnímá to jako jasný důkaz, že mu na ní záleží. Milování muž často používá jako akt usmíření, protože se neumí omluvit: omlouvá se proto tělem, až na to, že ženy to často vůbec nepochopí a jejich nabídku ke smíru vnímají jako urážku. Muži se také rádi cítí silní a těší je vědomí, že se o partnerku dokážou postarat materiálně a berou to jako svou odpovědnost.

To, že pravidelně váš partner jezdí za vámi domů, ve skutečnosti vnímá také jako projev lásky, i když pro vás je to samozřejmost. Když si na něm budete vynucovat slova, bude to pro něj těžké a nepřirozené, bude to vnímat jako násilí na sobě. Víte, muž básník většinou uteče, když se děje něco nebezpečného. Muž ochránce, i když toho moc nenamluví, zůstane a chrání svou partnerku do roztrhání těla. Ten váš nejspíš spadá do té druhé kategorie a věřte mi, že se o něj v budoucnu budete moct bezpečně opřít, kdykoli se objeví obtížná situace. On víc jedná než mluví, to je celé.

Když se mu nebudete uzavírat a dáte mu prostor, je možné, že se časem i některým projevům něžnosti naučí. Nestane se to ale citovým vydíráním, které by bylo důkazem toho, že je chyba na vaší straně. Že si nevěříte natolik, že potřebujete doplnit jistotu zvenčí a proto vyžadujete ujišťování od partnera o jeho lásce. On ji nejspíš už dávno považuje za samozřejmou. Muži se na to dívají takto:“ Když už jsem ti to řekl a nic na tom nezměnil, není žádný důvod, abych to opakoval…“

Pro ženu nepochopitelné, pro muže logické. Prověřte své sebevědomí a zkuste se radovat z toho, že máte vedle sebe opravdového chlapa. Začíná to být vzácná komodita. Ať se vám daří!

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“