Partner neví, co chce

Partnerská poradna on-line

Skoro dva roky chodím s mužem, který je ženatý a má osmileté dítě. Byla to láska na první pohled z obou stran. Partner mi dokonce začal pomáhat s budováním bytu a já jsem počítala s tím, že se ke mně přestěhuje. Jeho žena tvrdí, že s ním již být nechce a snad má i někoho jiného. Byla jsem si jistá, že budeme spolu. Hodně bych už chtěla mít rodinu, bude mi brzo 40 a přestože jsem pohledná a v životě jsem měla spoustu mužů, neobjevil se žádný, který by buď zůstal, nebo se kterým bych chtěla zůstat já. Po nějaké době ale partner začal váhat a začal víc mluvit o své odpovědnosti k dceři a také se začal ptát, jestli bych unesla pocit viny za rozbité manželství. To mě znejistilo a začala jsem mít strach, že už rodinu a děti nikdy mít nebudu. Partner se ke mně chová stále chladněji. Manželství mých rodičů je v pořádku a mám okolo sebe velkou, skvělou rodinu, která je mi oporou. Jen je mi líto, že oni všichni už mají děti a já stále nic, i když bych si je tak přála. Také jsem se v poslední době přestala chovat k partnerovi hezky a také mi na něm spousta věcí vadí. Na druhou stranu po něm toužím a trápí mě představa, že spolu nebudeme. Jsem zoufalá.

Inka

Petra Jarošová odpovídá:

Inko, máte nejlepší předpoklady mít šťastné partnerství i rodinu, po které tak toužíte. Díky fungujícímu manželství vašich rodičů i tomu, že jste obklopena mnoha příklady, jak rodina funguje. Taková rodina totiž dává šanci nasát příchuť fungujícího partnerství a takoví lidé obvykle nemají problém najít odpovídajícího životního partnera. Měla byste to mít “ v krvi“. Někde po cestě se ale stala chyba, která vás odvádí od naplnění vašeho cíle.

Vaše matka má pravděpodobně návod, i když může a nemusí být vědomý, jak poznat životního partnera bez jakýchkoli pochybností a jak jej získat a udržet. Ten návod vám na vědomé i podvědomé úrovni předala. Ve vašem životě se však přihodilo něco, co vám zabránilo jej využít a vy jste začala hromadit chyby. Možná to bylo velkým množstvím partnerů, které jste měla, že ta schopnost poznat toho pravého se postupně rozmělnila. Stále ve vás ale je, i když překrytá zmatkem a pochybnostmi. Díky ní víte na první pohled, že je to on. A nepotřebujete žádné důkazy, prostě to víte. I vaše matka to jednoduše věděla.

Chyba by mohla být v tom, že i když zažijete ten AHA okamžik a víte…, postupně se začnou objevovat pochybnosti, protože není úplně dokonalý a podle vašich představ. A vy začnete váhat. Měla byste ale vědět, že budete přitahovat typy mužů, kteří  budou velmi silně reagovat na vaše pocity. Když vy si budete jistá, oni si budou jistí. Když budete váhat, oni také. Vy si ale neuvědomujete své pochybnosti o něm a máte pocit, že on neví, co chce. Nejdříve si ale musíte být jistá vy, že chcete jeho; i s chybami a nedostatky. Nebo si musíte být jistá, že jej nechcete a vztah ukončit a nečekat, až to udělá on. Ve vašich vztazích budete vždy vy ta hybná síla a oni budou dělat to, co budete chtít, Podmínkou ale je, že VÍTE, co chcete.

Podívejte se na vztah vašich rodičů a napište si, co se vám líbí a také, co byste chtěla jinak. Musíte si být JISTÁ, co opravdu chcete, stejně jako byla vaše maminka. To vám hodně vyjasní, když se podíváte na svůj současný vztah i ty minulé a uvidíte, kolik z těch vztahů splňovalo vaše podmínky; nejspíš zjistíte, že skoro žádný. Nejdřív si buďte jistá tím, co chcete a pak to určitě dostanete. Vy ano, máte k tomu talent po mamince. Ale nesmíte váhat ani pochybovat.

Jednou ze silných překážek ve vaší mysli bude zřejmě touha po rodině. Paradoxně, zde je vaše šťastná rodina překážkou, protože vám zrcadlí váš neúspěch. Můžete cítit jako osobní selhání, že na rozdíl od ostatních členů vaší skvělé rodiny ještě nemáte děti a partnera. Je třeba pracovat na této úrovni. Jakmile si uvědomíte, že vaše hodnota není vyšší nebo nižší v závislosti na tom, jestli děti máte nebo ne, a že i kdybyste je neměla, můžete přinést mnoho dobrého do tohoto zmateného a nešťastného světa, uleví se vám a nejspíš je to poslední překážka k tomu, aby se objevil ten pravý otec vašich dětí. Vysvobodíte-li se o této touhy, bude přirozeně naplněna.

Lidé si často myslí, že když přestanou po něčem toužit, že se jim to nesplní. Ale tak to nefunguje. Když si něco přejete, potřebujete přesně formulovat, jak to vypadá a vytvořit ten obraz ve své mysli. To neumí každý, ale spousta lidí ano. Ale potom je ještě druhý krok: jakmile přesně víte, co chcete, musíte pustit touhu to získat. Touha totiž působí, že vaše přání se stále posunuje do budoucnosti, protože i touha je z budoucnosti…, je o něčem, co ještě není. Když ale formulujete přání a pustíte jej, dostanete svou mysl do okamžiku teď a tady; a v teď a tady se přání plní okamžitě, nebo velmi rychle, jakmile dozrají potřebné podmínky.

Můžete mít vysněnou rodinu. Ať už s tímto mužem, nebo s jiným. Vyjasněte si ale, jakého muže chcete, jaké má mít vlastnosti a musíte si jimi být úplně jistá. Musíte si být jistá těmi, které jsou zásadní. Díky tomu odpadne zdržování s muži, na které už nemáte čas, a objeví se ten váš. Vy jej poznáte a nesmíte pochybovat, ale pustit se do akce. Chápu vaši úzkost vyzkoušet něco nového, protože jste to tak nikdy nedělala. Ale jisté je, že váš systém nefungoval. Vyzkoušejte tento a uvidíte. Jste velmi blízko, jen se pusťte kruhu a začněte plavat. Zjistíte, že to umíte a voda je bezpečná. A pak už bude všechno v pořádku.

 

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“