Partner říká, že nám to nevydrží

Partner říká, že nám to nevydrží
Partnerská poradna on-line

Dobrý den, prosím o váš názor. Je mi 19 let a za svůj život jsem měla 7 sexuálních partnerů, a z toho se dvěma jsem chodila. S jedním jsem byla 8 měsíců a poté jsem měla chvíli pauzu a začala chodit s mým nynějším partnerem. Je to rok, co jsme spolu, a je to tedy můj druhý vztah. Partnerovi je 20 a za svůj život měl hodně sexuálních partnerek. Pak se usadil a je teď se mnou, ale je to jeho první vztah. Partner mi pořád říká, že není možné, aby nám to vydrželo, jelikož prý jsem jeho první na vztah, a mě to není příjemné, protože ho miluji a dokázala bych si s ním život i představit. Oba si ale přitom dokola říkáme, že jsme stejní a skvěle si rozumíme mimo občasné menší hádky. Prosím o názor na tuto věc. Děkuji

Edita

Petra Jarošová odpovídá:

Edito, je moc hezké, že zažíváte vztah, který vnímáte jako hodnotný. A je také úplně pochopitelné, že v 19 letech si ještě ani neumíte představit, kolik životních změn a veletočů vás může čekat. Pravděpodobně na základě všeho, čím budete v životě procházet, nabudete nové zkušenosti a budete se měnit. Právě věk, ve kterém jste nyní, je velmi dynamický. To, co váš partner myslí, je, že se může stát, že se každý z vás budete rozvíjet trochu jiným způsobem, a díky tomu se vaše energie rozejdou. Není to nic osobního, je to o schopnosti důvěřovat své mysli, naslouchat jí a dovolit, aby se vydala směrem, který je pro ni přirozený. Pokud vy oba budete mít stejný směr, zůstanete spolu. Pokud ne, a to není věc rozhodnutí vůle, je to dáno vašimi vnitřními kvalitami a potřebami rozvoje, rozejdete se. Sama mám v příbuzenstvu dva páry, které se braly ještě před maturitou, protože partnerka byla těhotná. A jsou spolu šťastni už přes dvacet let. Ale je to spíš výjimka.

To, co by vás mohlo v budoucnu připravit o vztah s mužem, na kterém vám záleží, je vaše vnitřní nejistota. Cokoli vám vadí na partnerovi, je zpráva o vás. A vy píšete, že vám není příjemné, když říká celkem logicky, že v tak mladém věku se to ještě nemusí podařit; navzdory tomu, že se máte rádi. Kdybyste byla vnitřně svobodná a jistá sama sebou, jeho řeči s vámi vůbec nepohnou; jednoduše si řeknete například: „Chlapečku, můžeš si gratulovat, že mě máš… Jsem skvělá partnerka a jestli si toho nebudeš vážit, objeví se někdo, kdo bude.“

Jenže ve vás se objeví nejistota. Potřebujete, aby vám potvrzoval, že s vámi zůstane. A tady je chyba, protože tuhle nejistotu vnímají muži jako nepříjemně lepivou energii – omezuje je a snaží se jí zbavit. Což se projeví tak, že utíkají před partnerkou. Nejdřív jen občas, ale když se její nejistota zhoršuje, utečou nadobro, protože se nechtějí cítit jako v poutech. To je zatím to, co máte tendenci vytvářet. Protože jste mladá, mohla byste zvládnout se tohoto zlozvyku zbavit, protože by vás zbytečně připravil o šťastné partnerství.

Když porozumíte, jaký je rozdíl mezi ženou a mužem, uvědomíte si lépe, jakou chybu teď děláte. Žena je na nejhlubších úrovních podobná prostoru – neomezenému, věčnému, přijímajícímu a laskajícímu. Muž je na stejné úrovni energií – dobyvačnou, rozpínavou, plnou pohybu a radosti. Oba hledají sjednocení a doplnění toho, co jim samotných schází, aby vytvořili jednotu. Vy byste tedy měla dávat prožitek prostor vašemu partnerovi. Na hlubokých úrovních jej s vámi bude zažívat při milování. Aby však pro něj nebylo pouhým sexuálním vybitím, aby skutečně prožil prostor vaší mysli, do kterého se chce neustále vracet, aby měl s vámi opravdové spirituální prožitky, potřebujete sama tento prostor prožívat. A kdykoli zažíváte úzkost nebo nejistotu, že byste jej mohla ztratit, třeba proto, že o tom mluví, váš vnitřní prostor se sevře, zhroutí se, přestane existovat. Není to vidět, zvenku pořád vypadáte jako krásná mladá žena, ale je to cítit. Vašemu partnerovi tam něco chybí, i když to třeba neumí pojmenovat. A potom jde jinam. Není to jeho chyba, ale vaše. Protože jste nenabídla to, co on nutně potřebuje k prožitku sjednocení. Když svůj prostor mysli zničíte nejistotou, nemá se s čím sjednotit.

Nejistota se vždy objevuje jako nedostatek dobrých dojmů v mysli. Zjistěte, na které úrovni si nevěříte. Jestli se to týká těla, vaší osobnosti, nebo něčeho jiného. Tam potřebujete na sobě pracovat. Rozpoznejte, proč si myslíte, že nejste dost dobrá. Nejlepším nástrojem na doplnění sebevědomí je dělat dobré věci pro druhé. Když totiž činíte druhé šťastnými, dříve nebo později vaše mysl získá hlubokou jistotu, že když dělá tolik dobrého a všem přeje jen to nejlepší, zaslouží si totéž. Není to nic intelektuálního a člověk se nemůže obelhat. Tento prožitek se projeví tak, že se zobrazí ve vašem světě jako lidé, věci, situace, které budou plné bohatství, lásky a radosti.  Jak uvnitř, tak venku. Pozorujte, co vám na světě chybí – to je nejlepší nástroj k poznání toho, co chybí vaší mysli uvnitř a s čím máte pracovat.

Jste mladá a můžete udělat opravdu hodně pro to, aby váš život byl šťastný. Když odstraníte všechny překážky z vaší mysli, které tomu brání, můžete svět prožívat jako plný smyslu a příležitostí. Moc vám to přeji!

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“