Partner se mnou nechce bydlet

Partner se mnou nechce bydlet
Partnerská poradna on-line

JE MI 40 LET A JSEM ROZVEDENÁ. MÁM PARTNERA 4ROKY, KTERÝ JE TAKÉ ROZVEDENÝ A ŽIJE SÁM. NÁŠ VZTAH JE TAKOVÝ, ŽE SE VÍDÁME PÁR HODIN V TÝDNU. VÍKENDY SPOLU MOC NETRÁVÍME, PROTOŽE PARTNER MÁ JEDEN VÍKEND DĚTI (15a 18let) A DRUHÝ VÍKEND V MĚSÍCI JE U SVÉHO OTCE. BYDLET SE MNOU PARTNER NECHCE, PROTOŽE MA DĚTI, KTERÉ HO NAVŠTĚVUJÍ. MLUVILA JSEM S NÍM O TOM, ALE CÍTÍ SE UKŘIVDĚN. MÁM POCIT, ŽE MĚ MÁ JEN NA SEX A CHVILKY, ABY SE NENUDIL. MYSLÍM, ŽE PO TOLIKA LETECH VZTAHU BY TO MOHLO BÝT JINÉ. CHTĚLA BYCH ZNÁT VÁŠ NÁZOR.

pavlina

Petra Jarošová odpovídá:

Pavlíno, chápu, že byste to chtěla jinak. Že nerozumíte, proč máte být každý zvlášť, když byste docela jednoduše mohli být spolu. Důvod, proč tomu tak je, jste ale nevědomky napsala sama ve svém dopise.

Jednak je klidně možné, že váš partner poté, co prošel nepodařeným manželstvím, už nemá žádnou chuť vstoupit do něčeho podobného. Na to má právo a je to jeho věc. Není to dobré ani špatné. Živí se sám, od nikoho nic nechce a může si svůj život zařídit po svém. Je to svobodný muž a to i ohledně vnitřního významu toho slova: nemusí následovat ničí představy o tom, jak by měl žít, ani je nemusí naplňovat.

Vy máte úplně stejná práva. Jste svobodná a můžete si svůj život zařídit po svém, přesně tak, jak se vám líbí. Svoboda končí vždy tam, kde začíná svoboda toho druhého; v tomto případě tam, kde už by se váš partner svobodný necítil. A když vám to nevyhovuje, můžete ho vyměnit. Není v tom žádný problém. Nebyl by, kdybyste právě zde nenarážela na svou vlastní podvědomou nesvobodu. Něco vám o ní napíšu.

Žádná situace ani člověk nemají tu moc donutit vás, abyste se nějak cítila. Vy máte právo, bez ohledu na to, co kdo dělá, myslí si, říká, cítit se, jak chcete. Vy se můžete v každé situaci cítit jako žena, která je skvělá, vnitřně bohatá a sexy. Bez ohledu na to, co kdo říká. Pokud ale v nějaké situaci máte například pocit, že jste dobrá jen na sex a chvilky pro zábavu, znamená to, že právě návyk takto se cítit máte hluboko zabudovaný ve vašem mentálním systému. Váš partner není příčinou tohoto pocitu, on jen probouzí váš návyk se takto cítit. Historie lidstva je toho plná; umělé morálky a pravidel, jak se lidé mají chovat, aby byli správnými rodiči, partnery, věřícími, bla bla bla. Ta pravidla máme v genech, více nebo méně, podle toho, jak moc naši rodinní předci byli ochotni takovým pravidlům naslouchat, řídit se jimi a brali je vážně. Jak moc nám naši rodiče v dobré víře těmito pravidly vymyli mozek. Ti vaši brali vážně, že partneři by spolu měli mít sex jen v řádném svazku, protože jinak je to nemorální a znamená to něco špatného o té ženě. Také si ženy ve vašem rodu myslely, že potvrzením toho, že muž o ženu skutečně stojí, je, že s ní žije. Jinak je pro něj jen pouhou courou pro chvilky zábavy. Je to, jako byste měla v systému virus, který vás nutí takto uvažovat. Současně, dokud jej v systému máte, bude typicky přitahovat partnery, kteří s vámi žít nebudou chtít. Jediným trvalým řešením není výměna partnera, protože váš virus vám přivede zase někoho podobného. Je třeba zbavit se viru, který je tak hluboko zahnízděn ve vaší mysli, že si jej ani neuvědomujete. O co hůř, vy už jste se s ním natolik sžila, že se s těmito názory zcela identifikovala, jakoby byly opravdu vaše. Proto váš život vypadá právě takto.

Nepomůže si stěžovat na partnera ani ho tlačit do změn. Pomůže, když poznáte lépe sama sebe a začnete pracovat s těmi oblastmi vaší mysli, které vaše problémy způsobují. Dobrá zpráva je, že to jde. Vzhledem k tomu, jak hluboko budete muset jít, to ale nebude za týden ani za měsíc. I tak se to ale vyplatí, protože být svobodná, vnitřně svobodná, je nejlepší věc, jakou můžete mít. Přeji vám štěstí!

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“