Partner se vrátil k manželce

Partner se vrátil k manželce
Partnerská poradna on-line

Vážená paní Jarošová, již jsem Vám psala a chtěla bych se s Vámi a s dalšími dámami v nouzi podělit o zkušenost. Jsem hloupá ? Psala jsem, jak jsme se oba dva do sebe zamilovali, nemohli bez sebe být, trpěli neustálými výčitkami, že se bojíme odejít od rodin, mysleli jsme na děti, rodiče, prarodiče. Neustále jsem byla nervózní a trpěla špatným svědomím. Já jsem byla ta, která pořád iniciovala, že se musíme rozejít, že je to tak správně, že nás všichni odsoudí apod. Partner to asi takhle nemá, on byl vcelku nad věcí, uvažoval o odchodu. Samozřejmě postupem času jsem se velice zamilovala a rozhodla jsem se odejít. A dopadla jsem, jak jsem dopadla. Žádný happy end se nekoná, partner se rozhodl, že nikdy neodejde. Co se mohlo stát? Myslím, že si uvědomil, co pro něho rodina znamená a že na druhé straně je milenka hodně málo. Je mi to moc líto, jsem upřímně nešťastná. Samozřejmě jen jako milenka fungovat nechci, i když on by to uvítal. Rozešla jsem se s ním. Nevím, co a jak dál, zda-li se snažit dát zpět dohromady to hezké s manželem, co jsme měli nebo ze vztahu odejít. Máme dvě děti, vím, že bych měla myslet na ně, ale bohužel mi to zatím s manželem nejde, mám v srdci a mysli toho druhého. Asi bych si neměla dělat nějakou marnou naději, že budeme spolu. Děkuji Vám za Váš názor a čas. Miriam

Miriam

Petra Jarošová odpovídá:

Milá Miriam, je mi upřímně líto, že se trápíte. Ale když si řekneme, že vše se děje z nějakého logického důvodu, můžeme ho nalézt i tady.

Píšete o svých pocitech viny vůči dětem a manželovi. Vy jste se sice zamilovala do jiného muže, dokonce se odhodlala odejít, ale své pocity viny jste nezpracovala. Zrovna jsem o tom psala v předchozím článku: nezpracované emoce v nás vždy přitahují vnější jevy a chování lidí, které jim odpovídají. S pocity viny nejste dost dobrá; přesně to zažívá vaše srdce. My se tady nebavíme o rozumu, ale o skutečném prožívání, na které vnější svět reaguje a nelze jej ošálit. Vždycky vyhraje srdce nad mozkem. Tuto vibraci cítí váš partner. Proč by s vámi byl, když nejste dost dobrá, když si nejste jistá, že děláte správnou věc? Nepomůže, že se o tom ujistíte, třeba že mi napíšete a já vám potvrdím, že zůstávat v neupřímném vztahu není dobré. Protože vy si to hlavně potřebujete zpracovat v sobě, ve svém srdci, prožitkově tomu uvěřit… Jinak to nemůže fungovat a věci se dějí ve váš neprospěch, přesně jak popisujete. Je to důkaz vaší chybějící sebedůvěry, potom vám ji vnější svět zrcadlí.

Na vašem místě bych se nenutila prožívat něco, co necítíte. Hlavní je začít zpracovávat zranění ve vaší mysli, porozumět všemu, co se děje a přestat se obviňovat. Vše působí program ve vaší mysli, kterého si zatím nejste vědoma a který vás nutí určitým způsobem se cítit, určitým způsobem uvažovat a jednat. Vše jde vyléčit, ale jen tak, že se o problému dozvíte co nejvíce. Vždycky doporučuji ženám, aby vyhledaly odbornou pomoc někoho, komu důvěřují a začaly používat nějakou metodu práce s myslí a zpracování bolestných vzpomínek, která jim dává smysl. Bez toho se věci změní jen těžko. Ženy mají tendence doufat, že se to změní jen tak samo, ale když začnete akceptovat, že vnější svět odráží vás samou, začne být jasné, že cokoli se vám na něm nelíbí, je třeba změnit nejdřív v sobě. Zrcadlo mi nemusí ukazovat to, co od něj očekávám, ale výměna zrcadla nepomůže, i když se o to snaží většina světa.

Na vnější úrovni jděte cestu nejmenšího odporu. Jestli máte pocit, že byste teď měla být s rodinou, buďte. Jestli byste chtěla být chvíli sama, je to také ok. Hlavní je už konečně začít pracovat na sobě. Je to proces a může trvat měsíce a roky, ale už v jeho průběhu zažijete spoustu AHA momentů, kdy vám věci začnou dávat smysl, kdy porozumíte svému životu a proč se odehrává právě takto. Není žádná náhoda, všemu můžete rozumět, když budete opravdu chtít. Můžete být šťastná, každý může, jen je třeba vědět, jak věci fungují a nedělat chyby, které vedou k utrpení vašemu i lidí okolo vás.

Moc na vás myslím a přeji vám sílu se do toho všeho pustit. Jakmile se vydáte na cestu za poznáním sebe samé, v určitém okamžiku zjistíte, že ten proces sám je daleko zajímavější, než nějaké konkrétní cíle, že jste silnější a radostnější, že máte víc důvěry ve vše, co se odehrává. Důvěra vzniklá z vědění nemá nic společného s naivitou, za kterou je často zaměňována. Je otevřeností a ta přitahuje zase otevřené možnosti, najednou je možné něco, co by se jinak nemohlo stát. Se skutečnou otevřeností začnete zažívat zázraky a váš život se změní. Z celého srdce vám to přeji!

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“