Partner se změnil s mým těhotenstvím

Partner se změnil s mým těhotenstvím
Partnerská poradna on-line

Dobrý den, jsme s partnerem spolu dva roky. První rok mě partner velmi chtěl a stále mi dával najevo, jak moc mě miluje a jak jsem pro něho důležitá. Doteky, slova, milování. Chtěl moc miminko a tak se také stalo. Ale od té doby, co jsem otěhotněla, jsem pro něho začala být nezajímavá. Vše, co jsme dělali společně, najednou skončilo. Přestali jsme chodit ven, přestal se mě dotýkat, milovat mě. Začaly hádky. Cítila jsem se moc sama. Byl na mě i slovně ošklivý.
Začal se věnovat tabletu….hrál, sázel, porno. Začal mi být odporný. Bohužel stav po porodu se nezměnil. Když se s ním o tom snažím mluvit, marně. Pokaždé je z toho ošklivá hádka až po vyhazování z bytu a vydírání, že až přestanu kojit, malou mi vezme. Druhý den dělá, že se nic nestalo. Jen mi třeba nezavolá hned, ale až později, jakoby se nic nedělo. A provokativně se ptá, jestli jsem mu už zapálila věci a že by stejně jen tak neodešel. Co jsem se vrátila z porodnice, nebyl klid. Raději s malou odcházím.

Lenka

Petra Jarošová odpovídá:

Lenko, věřím, že je to peklo. Abych byla upřímná, jakoby mi něco chybělo do mozaiky, možná jste opomenula něco důležitého, vaše situace je trochu v mlze. V každém případě není pochyb o tom, že máte doma násilníka. Může být jen otázka času, kdy násilí přejde z psychického na fyzické.

Jestliže situace už trvá rok nebo delší dobu, nedá se očekávat, že by se mohla výrazně změnit. To znamená, že byste měla začít jednat dřív, než dojde k psychickým škodám na vašem dítěti. Nejlepší by samozřejmě byla manželská poradna, ale je otázka, jestli bude ochoten s vámi jít. Ale pokud mu pohrozíte odchodem a jestli mu na vás navzdory jeho chování záleží, mohlo by to pomoct. Ti odborníci se setkávají s podobnými příběhy denně a určitě pro ně nebude těžké odhadnout, co se u vás děje a přijít s řešením. Jestli se necítíte v bezpečí a miminko je zatím velmi malé, požádala bych o pomoc vaši rodinu. Buďte upřímná a začněte se s nimi bavit o tom, jak by bylo možné vaši situaci řešit. V nejhorším je tady sociálka, kde ty dámy jsou opravdu tvrdě nastavené na obhajobu práv dítěte, takže se jim dá věřit, že se budou snažit vaši holčičku chránit.

Nejlepší je samozřejmě dohodnout se po dobrém a začít se bavit o tom, proč se váš partner chová, jak se chová. Je klidně možné, že máte dítě s psychopatem. V každém případě už bych nečekala a začala jednat. Není žádný důvod, abyste zůstávala s mužem, který se k vám nechová hezky a cítíte k němu odpor.

Jiná věc je, proč tomu všemu čelíte. A tady není pochyb o tom, že máte sama problém, který se zrcadlí jako tento zvláštní muž. Vypadá to, že ve vašem rodě byly nějaké obtížné situace spojené s dětmi; možná tam máte víc žen, které byly svými partnery opuštěny poté, co se jim narodily děti. Potom by takto uložené vzpomínky znamenaly, že budete přitahovat situace, kdy i vy budete opouštěna otcem vašich dětí tak dlouho, dokud tyto podvědomé vzorce nebudou vyléčeny. Nebo jsou tam jiná zranění v souvislosti s narozením dítěte. Bez bližšího prozkoumání to není možné zjistit, ale zjistit to lze a také do jde vyléčit. Určitě vám doporučuji začít na sobě pracovat, jinak je velmi obtížné se z něčeho takového vymanit. A jste příliš mladá na to, abyste se trápila. Určitě můžete začít třeba s rodinnými konstelacemi, kde jde přijít na spoustu věcí.

Čeká vás obtížné období, ale sílu získáváme právě tak, že před těžkými situacemi neutíkáme, ale čelíme jim. Vaše dcera za to určitě stojí. Přeji vám hodně síly!

Ještě jste mi psala ohledně partnerské poradny v Pardubicích, ale v tom vám nemohu pomoci, nikoho osobně neznám. Na internetu ale určitě najdete spoustu nabídek.

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“