Partner si mě nevšímá

Partner si mě nevšímá
Partnerská poradna on-line

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o radu. S partnerem jsme spolu tři roky. Posledním rokem si přijdu odstrčená, protože partner chce vyhovět všem ostatním a já si přijdu jak vzduch. I když jsme se o tom pobavili a řekli si, na čem je třeba zapracovat, stále upřednostňuje ostatní a mě řekne, že to je jen můj hloupý pocit. Na prosbu o jeho pozornost nereaguje a mě to ničí. Už si nevím rady.
Děkuji za odpověď.

Věra

Petra Jarošová odpovídá:

Věro, umím so představit, že je vám to líto. Je to celkem častý nešvar; blízké odbýváme, zatímco pro ostatní se můžeme přetrhnout.

My se ale potřebujeme podívat na to, proč to zažíváte, protože zdroj je ve vaší mysli. Proto jste si našla právě takového partnera, který vám vše zrcadlí, i když vám to samozřejmě není milé. Partner vám ukazuje něco, co už jste zažívala někdy dřív; nejspíš už jako malá holčička. Vzpomeňte si, jak moc jste se cítila rodiči milovaná, jak moc jste se cítila v centru jejich pozornosti. A jak moc jste si připadala zajímavá a důležitá pro ostatní třeba ve škole. Někde tam bude něco podobného, co zažíváte nyní s partnerem.

Ve vašem mentálním systému jsou zranění spojená s pocitem, že pro druhé nejste dost dobrá, že nejste hodna jejich zájmu. Je celkem jedno, odkdy se tak začalo dít; od té doby ale máte v sobě blok spojený s určitými situacemi. A tento blok vás sice činí částečně proti těm situacím odolnou ve smyslu, že vás to nezraňuje tolik, jako dřív, na druhou stranu ale přitahuje situace, kdy nedostáváte tolik pozornosti, kolik byste potřebovala.

Víte, díky tomuto bloku se celý váš život odehrává tak, že si vás vaši blízcí, ti, na kterých vám záleží, dost nevšímají, nebo to tak aspoň vy prožíváte. Dá se říct, že vám mění život, který se jeho vinou neodehrává ve svém plném potenciálu, ale je vlastně poškozen. Kdybyste v sobě tento blok neměla, váš život by byl jiný.

Dobrá zpráva je, že to jde spravit. Tedy že když se vám podaří tuto bolest v mysli nalézt a vyléčit, změní se situace ve vašem životě a také lidé se k vám budou chovat jinak, aniž o to budete žádat. Budou podvědomě reagovat na vaši novou energii, která již nebude blokována. Nemá cenu někoho obviňovat. Máte chybu v systému a tu je třeba opravit. Je spousta metod, které fungují, jen je třeba se pustit do práce, protože váš partner se takto bude chovat tak dlouho, dokud se nezměníte vy. On se vlastně musí chovat, jak se chová, protože je věrným zrcadlem vás samé.

Upřímně vám přeji sílu na všechny ty změny a věřte mi, že když se do nich pustíte, nikdy už nebudete stejná jako dřív. A nebudete toho litovat. Hodně štěstí!

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“