Partnerka měla víc sexuálních partnerů

Partnerka měla víc sexuálních partnerů
Partnerská poradna on-line

Dobrý den. Je mi 21 let a scházím se s mladší dívkou (necelých 16). Je velmi inteligentní a inspirativní a málokdo by jí hádal tento věk. V její společnosti se cítím opravdu velmi příjemně. Problém nastal ve chvíli, kdy jsem se dozvěděl, partnerka že měla už vícero sexuálních partnerů (více než 3). Velmi mě to zaskočilo a cosi se ve mě změnilo. Zjistil jsem, že toho má za sebou více než já, i přes svůj nižší věk, a v ten moment se už v její přítomnosti necítím dobře. Také mi řekla, že měla přítele ještě o dva roky staršího než jsem já. Mám jí rád, ale vzhledem k mým menším zkušenostem se cítím absolutně nesebevědomě a mám strach, jsem najednou totálně zranitelný a netuším, co si s tímto pocitem počít. Děkuji za Vaší radu.

Petr

Petra Jarošová odpovídá:

Petře, vaše pochybnosti a nejistota jsou úplně pochopitelné a normální. Když je člověk mladý a v podstatě začíná se sexuálním životem, je na této úrovni velmi zranitelný, protože svým výkonům v této oblasti přikládá velkou váhu. A zkušenosti, které se postupně objeví, nelze získat jinak, než z časem, a ten čas nejde přeskočit.

Víte, jsou věci, které se naučit můžete a které naučit nejdou. Ve skutečnosti je spousta mužů, kteří měli hodně žen a opravdu jim to nepomohlo k tomu, aby si žena jejich výkon užila. To jsou ti, kteří se hlavně soustředí sami na sebe, sebestředně si užívají svou „mužnost“ bez sebemenší empatie k ženě a jejím fyzickým i citovým potřebám. Mohou vystupovat jako nadsamci a třeba se i tak cítit, ale na úrovni setkání se ženou na těch nejhlubších úrovních k žádné komunikaci během milování nedojde, protože k ní nejsou vůbec otevření. Počet souloží za časovou jednotku, dokonalost techniky a znalost pozic je k ničemu, když svou partnerku vnímá jen jako objekt vlastního uspokojení, nebo si dokazuje, jak je v posteli dobrý.

Jedna žena, která se věnuje tantra masážím, mi řekla, že většina mužů, se kterými se kdy milovala, se jí vůbec nedokázala dotýkat způsobem, který by opravdu byl zdrojem potěšení. A řekla, že doufá, že když se mužů, kteří k ní přijdou na masáž, bude dotýkat tak, jak je to ženám příjemné, že to třeba pochopí a budou to svým partnerkám dělat také.

Potom je tady věc, kterou nemůžete změnit. Pocit splynutí a jednoty, který zažíváme během milování, a jistota, že partner, se kterým jsme, je ten pravý na všech, i těch nejhlubších úrovních, kdy to prostě zacvakne do sebe, ten nejde vytvořit sebelepší technikou ani zkušeností. Buď je, nebo není. Je to, jako když klíč zapadne do zámku. Chyba není v klíči ani zámku, ale ve správné kombinaci. Obvykle jsou ženy k tomuto pocitu vnímavější než muži. Pokud to ona s vámi cítí, nemáte se čeho bát. Pokud ne, nejde to změnit, ale v tom případě není na vině míra vašich zkušeností.  Takže můžete být úplně v pohodě a nechat to být, protože s tím stejně nic neuděláte.

Petře, ve vašem věku je známkou mužnosti hlavně množství sexuálních kontaktů. Ve skutečnosti si to ale myslí hlavně muži. Pro ženu je důležité, aby jí byl oporou, aby si s ním rozuměla a aby cítila, že to „zapadá“. Při milování je důležité, abyste se zajímal o její potřeby, co se jí líbí a vzrušuje ji, abyste měl upřímný zájem na tom, aby se vám mohla otevřít. Aby věděla, že k ní přistupujete s úctou a respektujete ji. A co se týče sexuálního uspokojení, nezapomeňte na jedno pravidlo: dáma má vždy přednost.

Zamyslete se nad tím, čeho konkrétně se vaše obavy týkají. Protože to je oblast, se kterou byste měl pracovat. Jestli si myslíte, že ten druhý je sexuálně výkonnější, že ho nemáte dost velkého, nebo že umí něco, co vy ne. Nemusíte ze sebe dělat někoho, kým nejste. Naslouchejte svému tělu a jeho potřebám. Buďte pozorný k potřebám své partnerky. Buď jsou v souladu a potom to bude fungovat a vy si nemusíte dělat zbytečné obavy. Nebo nejsou a obavy jsou zbytečné také, protože byste se stejně jen trápili v partnerství, které nemá perspektivu. Sexuální shoda a uspokojení z ní je základní podmínkou pro fungující vztah.

Důvěřujte své mysli i svému tělu. Vaše důvěra způsobí, že se vše bude dít tím nejlepším způsobem. A přivede vám ženu, se kterou budete šťastný. Ať už je to tato, nebo to bude nějaká jiná. Všechno bude v pořádku.

 

 

 

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“