Partnerova rodina mě nepřijala

Partnerova rodina mě nepřijala
Partnerská poradna on-line

Dobrý den,

s partnerem spolu žijeme 10 let máme spolu syna 7 let a já z 1. manželství mám dceru 15 let. Bohužel partnerova rodina mě nepřijala, prý jsem rozvedená, nemají mě rádi, nejsou na mě zvědaví a syna jsem si pořídila, abych si partnera udržela, přitom právě partner mě 2 roky umlouval, než jsem kývla na miminko. Bohužel před svými rodiči se mě partner nikdy nezastal. Sestra parnera je sama rozvedená, nedostala do péče své děti. Dodnes se s ní dnes již dospělé děti nestýkají (není to alkoholička…zřejmě jiný závažný důvod).
Partner pracuje v zahraničí, jezdí domů v pátek odpoledne a odjíždí v neděli odpoledne. Jsem tedy na děti celý týden sama škola, kroužky, lékař, když je syn nemocný…. Dětem se snažím věnovat. Pracovní dobu mám od 7:30 do 16:00, pak příprava do školy, domácnost… Hlavní problém je v tom, že partner přijede v pátek odpoledne, stráví s námi tak hodinu a odchází do hospody, odkud se vrací mezi půlnocí a 3 hodinou ráno. Samozřejmě, že jsem unavená, chci aby byl s námi. Vyvrcholilo to tím, že jsem to už nevydržela. Bušila jsem mu do zad pěstmi (mám 55kg), načež on mi to vrátil, 2 facky, mám modřinu na bradě (on má 98 kg). Prý si za to můžu sama, že se jen bránil, že bych měla navštívit psychiatra… že nejsem normální, já to vidím, že jsem už více méně zoufalá.

Monika

Petra Jarošová odpovídá:

Moniko, docela dobře si umím představit, že už vám docházejí síly, po tolika letech ústrků a křivd, nepochopení. Přesně tam je ale třeba hledat zdroj všeho, co nyní zažíváte.

Je naprosto zjevné, že nepomůže hledat chybu v partnerovi, jeho rodičích či dalších vnějších okolnostech. To samozřejmě neznamená, že bych nějak omlouvala hulvátské chování vašeho partnera či jeho rodičů. Ale pro trvalou změnu je třeba nalézt zdroj toho všeho ve vaší vlastní mysli. Ve skutečnosti jsou dvě hlavní příčiny všeho vašeho trápení. Pokud s nimi nebudete pracovat a neodstraníte je, nejspíš se vaše zoufalství bude prohlubovat a riskujete i propad například do deprese.

První příčinou jsou ve vašem podvědomí uložené vzpomínky vaše, nebo i jiných žen vašeho rodu, na situace, které byly zažívány jako nespravedlivé a současně neřešitelné. Když se trochu zamyslíte, nejspíš naleznete spoustu vzpomínek například z dětství, kdy vám bylo nějak křivděno, kdy jste nebyla dost oceněna, kdy jiní dostali to, po čem vy jste toužila a snažila jste si to zasloužit na rozdíl od nich, kteří pro to nic neudělali. Vzpomeňte si, jak jste se cítila jako malá holčička doma nebo později ve škole. Nejspíš, když si na sebe uděláte trochu času, naleznete takových situací ve svém životě spoustu a možná něco podobného i u jiných členů, spíš členek, vaší rodiny. První důležitý krok, který je třeba udělat, je nalézt všechny vzpomínky, které se vážou k tomuto tématu ústrků, nemilovanosti, nespravedlnosti, jakkoli si toto téma pro sebe nazvete. A vyléčit je. Obávám se, že budete potřebovat někoho, kdo vám s tím pomůže, protože vzorec křivd je ve vás velmi silný a je zdrojem silných blokád ve vaší mysli. Je to zásadní pro váš budoucí život, je to velmi důležité pro vaši dceru, která již pravděpodobně tento vzorec od vás přejala také, ale ještě je čas, než se sama začne trápit tímtéž. Protože když jej vyléčíte v sobě, díky otevřenosti a lásce, kterou k vám cítí, je velká šance, že jej v sobě dokáže opravit s daleko menšími citovými ztrátami, než jaké jste zatím utrpěla vy.

A pak je tady další zdroj, který je nutné nalézt. Bez této změny není možný žádný trvalý výsledek. Nebude se vám to líbit a asi se na mě budete zlobit, když vám teď napíšu, že setkáváte-li se s násilím, ať už mentálním nebo fyzickým, nespravedlností, necitlivostí vůči vám, znamená to, že to děláte druhým také. Jinak byste nemohla zažívat následky ve formě, jak je zažíváte. Není žádný následek bez příčiny. Tento krok je velmi těžký a většina obyvatel této planety jej nikdy neudělá. Znamená vzít odpovědnost za vše, co zažíváte, do vlastních rukou. Vy jste tou, která rozhoduje, jaký život žijete a budete žít. Nikdo zvenku vám nemůže ublížit, pokud ve vás samotné není vzorec násilí. Nikdo vám nemůže křivdit, pokud vy sama nekřivdíte druhým. A není možné být nemilována, pokud sama dokážete milovat bez podmínek. Podívejte se do své mysli a nejděte v ní všechny, ke kterým cítíte zášť, hněv, komu byste přála něco nepěkného. Buďte k sobě upřímná. Nejspíš zjistíte, že takových lidí pár ve svém životě najdete. Nezáleží na tom, jak se oni chovali či chovají k vám. To je jejich věc a sami zažijí dříve nebo později následky, jejichž příčiny svou vlastní záští a bezohledností zažívají. Jde o to, abyste vy neklesala na jejich úroveň, protože to vás činí stejnou, jakou jsou ti, na které se zlobíte. Potom mezi vámi není žádný rozdíl. Neznamená to, že se nemůžete bránit, jistě, že ano, ale uvnitř je třeba, abyste rozuměla, že nemusíte nenávidět nikoho z těch, kdo se k vám nechovají hezky. Tím se stáváte jinou, než jsou oni, máte jinou energii. A protože tím, co vyzařujete, přitahujete odpovídající lidi i situace, jakmile už ve vás nebude křivda a hněv, ale dokážete všem přát štěstí, změní se i svět okolo vás jako zázrakem. Je to velmi jednoduché a zároveň to nejtěžší, protože to funguje jen tehdy, když je váš prožitek opravdový a nepředstíraný. Ve skutečnosti taková proměna trvá několik let. Chápu, že vám to připadá dlouho. Jenže ten návyk ve vás je také velmi starý, vlastně je to chronická věc, proto i léčba nějakou dobu zabere. Na druhou stranu ihned, jakmile se vydáte tímto směrem, začnete pociťovat zlepšení, která vás ubezpečí, že jdete dobře a povzbudí vás, abyste vydržela.

Na vašem místě už bych dál nečekala. Chápu, že toho máte hodně a jste na všechno sama. I tak ale máte volné večery, když váš partner není doma, a tak můžete zatím hledat informace na internetu a zjišťovat dostupné možnosti, jak na sobě pracovat. Nic jiného vám trvale nepomůže a jste ještě příliš mladá na to, abyste se protrápila zbytkem života. Moc vám přeji sílu, abyste se z gruntu pustila do všech změn a našla štěstí, které si zasloužíte!

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“