Peníze jsou pro mého partnera problém

Partnerská poradna on-line

Dobrý den,

s mým partnerem již chodím rok a půl. Máme se rádi a rozumíme si. Ale přestože hodně pracuje, stále nemá peníze. Také má dluhy, protože mu narostla pokuta po jízdě načerno. Připadá mi, že neví, jak na peníze, jak s nimi zacházet, ale nechce se se mnou o tom bavit. Nevím, jak na něj. Také si nejsem jistá, zda je šance, že se časem změní.

Venda

Petra Jarošová odpovídá:

Náš způsob zacházení s penězi o nás mnoho prozradí. Váš partner umí vydělat peníze. To je dobrá zpráva. Protože kdyby neuměl, znamenalo by to i určitou chudobu uvnitř jeho mysli a s tou pracovat trvá poměrně dlouho. Špatná zpráva je, že neví, jak tok peněz funguje (nebojte, není sám…), o čemž svědčí třeba to, že jezdil na černo, nebo že i když tvrdě pracuje, peníze stále nemá. To znamená, že si myslí, že peníze k nám přicházejí náhodně, že kdo je má, má prostě štěstí (nebo krade), ale neuvědomuje si, že pokud neznáme základní zákonitosti, nebudeme schopni si peníze udržet. Zmíním alespoň ty hlavní:

1) Peníze jsou oběživo. Neměli bychom držet peníze pod slamníkem, ale měli bychom je skutečně nechat obíhat. Tím roztočíme vír, který způsobí, že se k nám dříve nebo později peníze zase vrátí. Ale pozor! Rychlost návratu je přímo úměrná naší důvěře, že to tak opravdu funguje. Pokud nám chybí, může to trvat i velmi dlouho.

2) Pokud si přivlastňujeme, co nám nepatří (tam patří i jízda na černo, využívání pracovní doby k vyřizování vlastních věcí, samozřejmě i běžná krádež…), dáváme své vlastní mysli informaci, že jsme chudí, protože jinak bychom přece nekradli. A pokud si mysl myslí, že je chudá, zobrazí se to zvenčí jako nedostatek peněz.

3) Vše můžeme urychlit štědrostí. Pokud máme ve zvyku podporovat smysluplné projekty, dáváme své mysli naopak informaci, že je bohatá, protože jí zbývá i na druhé. To se projeví jako dostatek na vnější úrovni.

Obávám se, že vyhlídky vašeho partnera jsou nejisté. Pokud se máte rádi a vy s penězi zacházet umíte, je zde jistá šance, že se od vás tuto dovednost naučí. Ale je to na dlouho, tím myslím mnoho let. Záleží na hloubce vaší lásky, zda toto období přestojí. Moc vám to přeji.

 

 

ty hlavní.

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“