Píšu za sestru

Píšu za sestru
Partnerská poradna on-line

Dobry den,
pisu za svoji sestru, protoze neni tak rozkoukana a my kolem se na to uz nemuzeme divat. Je v manzlstvi 10 roku. Z pocatku to bylo hezk vztah, jako vsude. Jeji manzel je dost zasadovy, puntickar, vse musi byt vzorne, srovnane, uklizene, chce mit a byt perfektni. Stale se odkazuje na jeho maminku, rodinu, kteri jsou poradni ve vsech smerech a hani naopak rodice manzelky (rodice nase). Driv to asi nebylo tak ubijejici, po narození prvniho syna s DMO (ma ted 8roku) je synovo postizení urcite zasahlo oba. Dokazu pochopit, ze je to tezke se vyrovnat s postizenim syna, ale jakoukoliv nespokojenost odnese sestra – manzelka. Sestra je doma, stara se o syna. Maji jeste jednoho syna 2r. Jeji manzel ji stale vycita cokoli ho napadne, polozi lzici spatne u obeda a nadava, ponizuje. Sestra sice nema skoly, ale je to hodny clovek, ktery se dokaze postarat. Byvala driv sebevedoma a vedle nej je uplne nestastna. Svagr si nechodi pro sproste urazky daleko. Sestra je nucena mit absolutní poradek, kartackem cistit vanu a kliky od dveri, mit nachystan deti po jeho prichodu z prace aby nahodou nemel nejake starosti. Nadava ji, nekolikrat pleskl. Radim ji poradnu ci odejit od takoveho cloveka. Obcas je normani, je nam to vsem lito. Co s tim?

Jarka

Petra Jarošová odpovídá:

Milá Jarko, chápu vaši starost. A máte pravdu, že by bylo třeba pracovat s ní, nebo nejlépe s oběma, protože zjevně vykazují znaky značného vyčerpání. Bohužel nedokážu odpovídat na zprostředkované dopisy. Aby to vůbec k něčemu bylo, by sestra musela sama napsat a hlavně by musela chtít něco se sebou dělat. Povzbuďte ji, by navštívila poradnu, je jich spousta, kde pracují na pojišťovnu a určitě dokážou dát aspoň základní rady. Držím palce!

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“