Podvede muž znova?

Podvede muž znova?
Partnerská poradna on-line

Dobrý den, paní Petro. Zajímal by mne váš názor na toto: Pokud muž jednou svou (dnes již dávno kvůli tomu bývalou) ženu podvedl a nyní zřejmě podvedl i svou druhou ženu (i když „až“po 12 – ti letech), zdali je jasné, nebo jak dalece pravděpodobné, že se tento „vzorec“ v něm bude/ může opakovat? S děvčaty se o názor na to trochu přeme. Samozřejmě já si myslím, že tam mohou být různé aspekty, které víceméně podpoří nějakým způsobem rozhodnutí „TO“ udělat, ale netroufám takového člověka rovnou odepsat.. („Udělal to jednou, udělá to znovu“). Také by mě zajímalo, jak vlastně postupovat, když víte, že milenka pracuje ve stejném zaměstnání jako manžel a ten se holedbá, že je vše ukončeno. Má žena zapátrat po její totožnosti, zjistit konkurentku, aby mohla vyloučit alespoň známé, které podezírá, zkusit s ní třeba promluvit, nebo „si trpět“, i když cítí, že vše ukončeno není? Jak by jste postupovala vy asi tuším, jste zřejmě silná žena, která umí být nad věcí, nechybí vám zřejmě zdravé sebevědomí atd., co by měla žena mít. Ona dotyčná je zranitelná, křehká, povahou spíše samotářská, hodná, má málo zájmů a neumí intrikovat. Děkuji za odpověď.

Pavla

Petra Jarošová odpovídá:

Milá Pavlo, odpověď zní ano, je pravděpodobné, že se to bude opakovat, zejména vybral-li si partnerku takovou, jak ji popisujete. Ale situace nemá řešení, když by postupovala vámi popsaným postupem. Napíšu vám, proč, i když se k němu uchyluje většina žen.

Vámi popsané řešení nijak nepracuje se ženou, která si daného muže vybrala proto, že se má něco naučit o svém sebevědomí a zapracovat sama na sobě. Už výběr partnera, který má tendence chovat se nečestně a lhát, o ní leccos vypovídá. Když není připravená si přiznat, že je čas na sobě pracovat- a i když to zní tvrdě, příčinou je mentální lenost – začne používat vnější strategie, o kterých doufá, že ji ochrání, že jí dodají jistotu, která chybí uvnitř. Takové strategie mohou fungovat v jediném případě: že dotyčný či jeho předpokládaná milenka, které se rozhodne kontrolovat, by byli ještě slabší než ona a použitá strategie by je vyděsila. V opačném případě, což se zřejmě týká vámi popsané ženy, jen upevňuje návyk projektovat svou vlastní slabost ven, do partnera a oddaluje čas učení se a vyléčení vlastních blokád, což je jediná varianta, která vede ke skutečné a trvalé svobodě.

Já vím, že to není vůbec snadné a také to může trvat roky. Ale proč ztrácet čas vykládáním si s kamarádkami u kávy o nečestném partnerovi a jeho sledováním, když tento čas je možné využít daleko užitečněji… Já se toho muže nezastávám; ženy jsou principem lásky a je třeba o ně pečovat a chránit je, a on to nedělá. Dříve nebo později ale sklidí odpovídající následky, protože bude potkávat slabé ženy, které ho nebudou uspokojovat a na ty silné nebude mít, protože on sám je slaboch.

Mým největším přáním je, aby ženy využily tohoto drahocenného času, kdy máme vnější svobodu danou zákonem – zatím – a rozpoznaly svou svobodu vnitřní, která jim změní život navždy. Přeji vám krásné svátky plné lásky a pohody!

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“