Překážkou je můj hněv

Překážkou je můj hněv
Partnerská poradna on-line

S přítelem jsme 3 roky spolu. Prošli jsme si několika krizemi, které jsme překonali, protože uvnitř víme, že se moc milujeme a chceme být spolu. Ta nejtěžší, která vyústila v nevěru a krátkou „pauzu“, byla zároveň nejvíc přínosná (myslím že pro oba). Už jsme se naučili, že není třeba spolu bojovat, kdo má pravdu, kdo má ve vztahu navrch, taky jsme si díky tomu ujasnili své role (mužskou a ženskou). Je skvělé, že si oba dokážeme uvědomit své chyby a pracujeme na sobě. Ale já bych ráda na sobě pracovala rychleji, protože se bojím, že můj hněv dokáže zničit i tak velkou lásku, jaká je mezi námi. Chápu, že si tím na ostatních vybíjím jen SVÉ frustrace a nízké sebevědomí, můj život je jeden velký pocit viny. Někdy nejsem schopná zvládat běžné denní věci, jsem z toho už vyčerpaná. Navíc je můj přítel žárlivý a já jsem byla vždycky dost „do větru“(dalo by se říct, že flirt je můj koníček) a je pro mě těžké zbavit se té touhy. Je to neustálý vnitřní boj. Jak na to? Děkuji!

Market

Petra Jarošová odpovídá:

Markéto, jste vnitřně silná, inteligentní žena a je skvělé, že na sobě chcete pracovat, protože k tomu všemu můžete být i šťastná. Šťastná z vnitřního prožitku, jen tak, aniž by se zrovna něco příznivého stalo. Tento druh štěstí, je-li zažíván, zůstává trvale přítomen bez ohledu na vnější situace a září na všechny okolo.

Kde je chyba? Hněv se objevuje, když se věci dějí jinak, než bychom si přáli, než očekáváme. Pravděpodobně jste si vědoma svých kvalit, alespoň na intelektuální úrovni ano. Jste hluboká a intuitivní. Současně se spousta věcí ve vašem životě děje v rozporu s vašimi představami, máte pocit, že byste si to zasloužila jinak, lépe. Víc ocenění, víc všeho dobrého a také trochu víc štěstí. A mate vás, že když se podíváte okolo a vidíte jiné ženy, které ani zdaleka nemají tolik kvalit, co vy, že to mají snazší a daří se jim lépe. To je potom zdrojem frustrace a hněvu, možná i pocitu křivdy.

Vypadá to, že někde na hluboké úrovni máte silné přání se rozvíjet. Toto přání prostupuje vaším životem a vytváří spoustu situací, které vnímáte jako nepříjemné nebo obtížné. Protože rozvoj se neděje v pohodlí gauče nebo v harmonickém, bezproblémovém prostředí. Děje se tam, kde se toho děje hodně, kde je to těžké. Vzhledem k vašim kvalitám a vzhledem k podvědomému přání to znamená, že jste v takové životní posilovně. Je to makačka a sotva uzvednete cihličku, přihodí vám další… Nedá se před tím utéct. Protože když byste to udělala a pokusila se zpomalit, budete mít tak silné pocity neuspokojení, nenaplnění z toho nedění se okolo vás, že byste se stejně zase vrátila zpět. Vaše mysl, toužící po rozvoji, se rychleji než obvykle zbavuje vší přítěže a nánosů, které rozvoji brání. Jsou to stará zranění a v minulosti nezvládnuté situace, které se vynořují znovu, aby byly zpracovány nově, již bez hněvu a pocitů viny. Tyto emoce totiž znamenají, že danou situaci neprožíváte pravdivě, objektivně. Při pravdivém prožitku se totiž negativní emoce neobjeví, místo nich je vždy soucit a vhled, proč se věci dějí právě tak.

Pokuste se zachytit myšlenky, které se vynořují  v okamžiku, kdy máte silné emoce. Ty vám řeknou něco o vašich blokádách. Způsob, jakým hodnotíte situaci nebo někoho druhého, když cítíte hněv, je něco nezpracovaného ve vás. ve vašem podvědomí. Ono by se již chtělo očistit a proto se vynořuje ve vědomí v podobě situací, které vás štvou nebo frustrují. To, co vidíte venku, jste vy sama. Jen je potřeba to přečíst, pochopit a zpracovat nově. Bez bližších informací vám bohužel nemohu dát přesnější návod.

Hněv je nejsilnější žrout dobrých dojmů z mysli, nevíce nás obírá o životní sílu; proto jste tak vyčerpaná. Proto se také potřebujete dobít pomocí flirtu. To jsou totiž situace, kdy vás druzí obdivují, tedy vám na vnitřní úrovni sílu posílají a vy se díky tomu cítíte dobře. Cesta není přestat flirtovat, protože už byste byla nespíš úplně bez energie. Cestou je porozumět zdrojům bolesti ve vás a vyléčit je. A to je možné a pro vás by to nejspíš byla i zábava, protože vás cesta dovnitř vlastní mysli bude bavit. Potom si nebudete vykrádat dobré dojmy vlastním hněvem a energie bude dost. Dokonce tolik, že nebudete flirt tolik potřebovat. Na něm není nic špatně a ty muže to jistě těší. Jde jen o to, že, jakmile budete mít sama nadbytek energie, budete schopna daleko víc soucítit s vaším žárlivým partnerem a prostě mu nebudete dělat to, co ho trápí. Budete silná a spokojená; díky tomu mu dáte spoustu síly, takže se postupně může stát, že díky energii od vás bude žárlit o něco míň. Protože i žárlivost je znakem nízkého sebevědomí a tím i nízké energie na určitých úrovních mysli.

Zpracovat hněv není tak těžké. Jen si nenechte radit od nikoho, kdo vám doporučí bušení do polštářů. Potřebujete zpracovat stará zranění a bude po hněvu. Moc bych vám doporučila, abyste se o to pokusila, protože díky tomu se váš život změní od základů. A silné ženy jsou na tomto světě potřeba.

 

 

 

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“