Přítel chlácholí sousedku

Přítel chlácholí sousedku
Partnerská poradna on-line

Dobrý den, je to 4 měsíce, co jsem přistihla, jak přítel chlácholí sousedku, přitom ji líbal na rty a na tváře a hladil, neustále mi tvrdí, že mě miluje, ale se sousedkou tráví oslavy, kdykoli ho zavolá, tak neodmítne, a já už ty 4 měsíce žárlím, protože si myslím, že jeho občasné pozdní návraty tráví s ní a mě přítel říká, že nic mezi nimi není, i když vím, že asi ano, dělají na sebe oči a dávají si úsměvy, a on, kdykoli přijde od ní, tak je agresivní, protože spolu pijí alkohol. Já jsem nealkoholička. Je mi 45 let a partnerovi 51 a sousedce 38 let. Co mám dělat, jsem PSYCHYCKY špatná a žárlivost je nadměrná, když spolu o tomto hovoříme, tak se vyhýbá odpovědi a je agresivní.

Jiřina

Petra Jarošová odpovídá:

Jiřino, chápu, že je to náročné, když ani ve vlastním domě nemáte klid a hrozbou je vaše vlastní sousedka. Že byste chtěla mít doma pohodu a místo toho máte stres. Jestli jste ale četla pár příspěvků na této stránce, asi jste zjistila, že místo, abychom tu nadávaly na chlapy, jak se k nám chovají špatně, hledáme příčinu, proč tomu tak je. Ta příčina je vždy v ženě, i když se nám to ze začátku většinou nelíbí.

To, jak popisujete situaci a co v ní zažíváte, ukazuje, že ve vašem mentálním systému, v podvědomí, je uloženo velké množství vzpomínek na situace, kdy jste se vy, nebo ženy vašeho rodu, cítila opouštěná, podváděná, zrazovaná, kdy vám, někdo lhal. Ty situace způsobily, že už i na buněčné úrovni máte spoustu informací, které způsobily, že jste si přestala věřit jako žena. Kdyby to tak nebylo, nejspíš byste vůbec nečelila takové situaci, jakou máte nyní, nebo byste přítele už dávno poslala za sousedkou. Bez bolesti a zranění, ale s opravdovým přáním, aby byli šťastní, když jim to funguje.

Napíšu vám něco, co spousta lidí stále ještě neví: vše, co nám na druhých vadí, je náš vlastní stín, naše vlastní potlačené emoce, přesně ty, které cítíme, když někdo druhý dělá něco, co se nám nelíbí. A když se do někoho zamilujeme, také nám ukazuje něco potlačeného. V tomto případě jsou to kvality, které máme v sobě, ale neodvážili jsme se je manifestovat navenek. A zamilováváme se do toho, kdo to dokáže. Když se podíváme na vašeho partnera a sousedku, zcela jistě ona má něco, co vy nemáte, ale váš partner to právě teď potřebuje. On si to neuvědomuje, jen prostě cítí přitažlivost a následuje ji. Je to pro něj tak důležité, že je ochoten lhát a podvádět. Jiřino, já neříkám, že je to správné, jen vám vysvětluji, jak to funguje. Lidé jdou tam, kde dostanou, co potřebují. Když váš prodavač přestane nabízet zboží, které chcete, půjdete k jinému, i když se s tímhle znáte dlouho. Lidé udělali nemorálním něco, co nemorálním není a naopak.

Jak to myslím? Když můj partner touží po něčem, co já nemám a nedokážu dát a je jiná žena, která to dokáže, budu šťastná, že on je šťastný. To je láska a je to morální. Ale lidé to vyhlásili za nemorální, za špatné a uzavírají spolu smlouvy, aby si udrželi jeden druhého.

Místo toho, aby zachovali zdání fungujících vztahů, si lidé lžou navzájem. Není nemorální se zamilovat do kohokoli, není ani nemorální svou lásku následovat. Nemorální je lhát a podvádět své blízké. To je to, co se většinově děje v naší společnosti, jen abychom zachovali falešný pocit sebeúcty a morálky.

Na vašem místě bych se přestala vyčerpávat sledováním, co kdy partner dělá. Pokud se rozhodne odejít, nezměníte to. Vyhledejte nějakou skupinu, ve které byste začala pracovat, abyste se úplně nezhroutila. Je spousta terapeutických skupin, kde se můžete zaměřit na to, co vás trápí a pracovat s tím. Žárlivost je znak chybějící sebedůvěry, tu váš partner nezpůsobil, už ji máte ve svém systému, je třeba najít její zdroje a vyléčit je. Získáte tak i jiné možnosti trávení volného času, budete na něm míň závislá a získáte nové přátele. Nejhorší je uzavřít se do sebe a sedět doma. Rozhodně tím nic neztratíte. Jestli je vztah vašeho partnera se sousedkou silný, odejde od vás dříve nebo později tak jako tak. Pokud ale není, když si vyřešíte psychické potíže, nabídnete mu vnitřní sílu, kterou zatím hledá u sousedky, je stále možné, že se vrátí. Ale vy už musíte být vnitřně jiná, než jste teď.

Nejtěžší je začít něco nového. Upřímně vám přeji, abyste se díky tomu, co zažíváte, vrhla do nového období svého života, kdy už definitivně zatočíte se starými zraněními. Změní vám to život k lepšímu a já vám to přeji z celého srdce!

 

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“