Přítel je se mnou kvůli dceři

Přítel je se mnou kvůli dceři
Partnerská poradna on-line

Dobrý den,
zajímal by mě Váš názor na situaci.Rok žiji s přítelem,hned dva měsíce po seznámení jsem otěhotněla,dítě jsme si nechali,ikdyž to bylo velice brzy,já mám již jedno starší dítě a v mém věku jsem nechtěla jít na potrat.Přítel se choval velice pěkně,psal mi,že dítě chce atd..byla jsem spokojená,že se těší a je rád..ale teď jsem se po dlouhé době dozvěděla,že přítel s náma nechtěl být,že ho to štvalo,že kdybych nebyla těhotná,nebyl by se mnou..v té době se začal vídat s bývalou a v podstatě celé těhotenství jsem na vše byla sama.Po porodu se to trošku změnilo,je zamilovaný do malé a požádal mě o ruku..vše je z jeho strany v pořádku,ale já díky tomu zjištění váhám,jak to bude dál..nechci,aby byl s náma jen z toho,že má dítě..první dítě jsem si vychovala sama a nejsem závislá na muži.Pořád je k němu z mé strany nedůvěra, a vím,že mi bude pořád do očí tvrdit,jak chce být s náma..přičemž svým kamarádům tvrdí něco jiného..

Kača

Petra Jarošová odpovídá:

Kačo, dělejte, co cítíte. Nemá význam být s někým, komu nevěříte. A hlavní je, jestli jej milujete. Protože lidé mohou selhat, mohou dělat chyby, ale důležité je, jestli se snaží s nimi pracovat a změnit se. Toto musíte zvážit: jestli vidíte u partnera potenciál ke změně, nebo ne. A také z vašeho dopisu není jasné, jestli přátelům říkal, že s vámi nechce být v minulosti, nebo jestli to stále trvá. Pokud to trvá stále, na vašem místě bych s ním nebyla. Ale určitě bych mu umožnila co nečastější kontakt s dcerou, protože je to důležité pro její zdravý rozvoj.

Co je ale neméně důležité, je vás postoj nezávislosti na mužích. Svoboda je dobrá, vlastně nenahraditelná, ale měl by za ní být prožitek prostoru a vnitřní spokojenosti. Z vašich slov je cítit zranění, zklamání, jako byste se stala svobodnou z donucení, protože vaši muži nefungovali, jak mají. Zaměřte se na své postoje k mužům, možná se budete muset podívat trochu hlouběji do mysli… podívejte se na podobné situace ve vaší rodině, jestli tam nenaleznete nějaké případy, kdy muži selhali. Protože máte-li v mysli zranění související s tímto typem situací, bude toto zranění typicky přitahovat muže, kteří budou mít potenciál zklamat vaši důvěru, selhat. Vlastně k tomu budou trochu nuceni tím, co máte v podvědomí. A dokud toto zranění nebude nalezeno, pojmenováno a vyléčeno, může se stát, že se i nadále budete setkávat s něčím podobným. Řešením potom není vyměnit muže, nebo celou situaci, protože to pomůže jen na chvíli. Jako když se u nemoci potlačí symptom, ale příčina zůstane nevyléčená.

Z vašeho dopisu je cítit, že vám chybí radost. A to může být znakem, příznakem odpojení se od mužské části mysli, jako byste ji vyhlásila za nespolehlivou a nepoužitelnou. Mužské je totiž vždy spojeno s radostí; je to typicky mužská kvalita, zatímco ženské v sobě obsahuje milující schopnost přijímání a spočinutí. A vše, co má poskytnout mužská část, jste se, vinou starých zklamání, naučila sama. Zvenku to úplně funguje, o vše se postaráte a dobře. Jen ta radost tam chybí.

Chápu, že teď máte úplně jiné starosti, než pečovat o svůj rozvoj. Ale časem, až se vám ruce trochu uvolní, bych zkusila zapracovat na všem, co jste si ukryla hluboko do podvědomí. Díky tomu můžete vše vyléčit a zajistit, že vaše dcera už podobným trápením nebude nikdy trpět. Jinak je velmi pravděpodobné, že ji potká totéž, co vás, pokud se ovšem milujícímu tatínkovi nepodaří její nedůvěru k mužům, poděděnou po vás, svou láskou k ní zcela vyléčit.

Přeji vám hodně radosti s miminkem, krásné vánoce, ať už se rozhodnete jakkoli a lásku a štěstí ve všech podobách!

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“