Přítel je v kontaktu s bývalou přítelkyní

Přítel je v kontaktu s bývalou přítelkyní
Partnerská poradna on-line

Dobrý den, s přítelem jsem něco přes rok, máme spolu malou holčičku. Přítel se k nám chová velmi pěkně, ale bohužel nám vztah ničí jeho bývalá přítelkyně, spíš mě. Přítel říká, že jsou kamarádi, že si volají, že se scházejí, dokonce si ji vodil k nám do bytu, když jsem nebyla doma. Já jsem mu řekla, že s tím nesouhlasím, pokud by byl tak hodný a omezil hovory, hlavně když mu volá domů i večer. Nicméně to trvá již rok a lže mi, že mu nevolá…Nechápu to, jelikož jsem mu pěkně v klidu na začátku řekla, že toto mi vadí, aby mi to nedělal. Vím, že nemají jen kamarádský vztah a nechci žít v tom, že ho budu podezřívat, a on pořád lhát. Mám pocit, že bez sebe nedokáží žít. Děkuji za odpověď

Lucie

Petra Jarošová odpovídá:

Lucie, mrzí mě, co vám píšu, ale nejspíš máte pravdu. Váš partner nemůže žít bez bývalé přítelkyně a zjevně ani ona se nesmířila s tím, že už je s vámi a má dítě. Je možné, že s ním být nechce, ale na druhou stranu jí vadí představa, že by mohl být šťastný s jinou ženou.

Vy jste mu sice řekla, jak to chcete, ale jeho to nezajímá. Jistě vás má rád, ale ji také, a možná víc než vás. Může to být ten typ vztahu, že spolu být nemohou a bez sebe také ne, což váš trojúhelník přesně splňuje, takže jsou úplně spokojeni. Možná že jste počali dceru v nějakém mezidobí; možná doufal, že se tak od ní odpoutá, ale nedokáže to; aspoň zatím.

Já zcela souhlasím, že se ani jeden z nich nechová hezky a zejména od té ženy je takové chování ostudné. Na druhou stranu nejde zakázat lidem city. Oni k sobě něco cítí a asi s tím nedokážou nic udělat. Je-li situace, jak ji popisujete, je na čase, abyste se začala zařizovat po svém. Není žádný důvod udržovat tento trojúhelník, když v něm nejste šťastná. Nemusíte se hned rozvádět ani odcházet; naopak můžete využít výhody společného soužití a zažít také vyrážet za přáteli, místo abyste se trápila doma. Vůbec nejde o tom, že byste se měla nějak mstít. Ti dva se milují a zatím s tím nechtějí nic dělat, ani nejspíš nemohou. Ale i vy si zasloužíte lásku, takže je na čase se začít rozhlížet okolo. Důsledkem mohou být dvě možnosti:

Buď si díky vašemu opravenému sebevědomí váš partner uvědomí, co ztrácí, a konečně se začne chovat jako váš partner. Nebo se objeví muž, se kterým vám bude dobře. V obou případech budete spokojená. Stačí jen vykročit z pozice ublížené ženy a vyrazit do světa. Z celého srdce vám přeji štěstí!

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“