Přítel je vulgární

Přítel je vulgární
Partnerská poradna on-line

Dobrý den, jsem rozvedená,máme s bývalým dům na půl,bydlíme v něm oba,soužití klidné.Máme dceru 10 let.K rozvodu došlo z důvodu manželových nevěr.Po dohodě jsme kamarádi.Měla jsem přítele,náš vztah trval s rozchody 3 roky.Milovali jsme se. Přítel má dům a chtěl,abych žila u něho. Projevil se jako velmi prchlivý,konflikty řeší až agresivně. Několikrát mne vyhodil,byla jsem dočasně ve špatné situaci a nemohla jsem mu dávat peníze.Nebo že mám dům,jehož 1/2 vlastním,dům také potřebuje údržbu. Vyčítá,že mám peníze a on ne,má dům na hypotéku a dluží dva a půl milionu korun.Z prodeje svého bytu mám 1000000 Kč,který jsem chtěla v případě soužití dát na část jeho hypotéky.Několikrát mne fyzicky napadl, vyčítá že u něho neinvestuji,i když dům je zatím pouze jeho,často mne vyhodil,tak se bojím.Ke konci jsme se jen navštěvovali. Když se rozčílil,rozbíjel mi věci,vyhazoval je,strkal do mne,až jsem upadla i na schodech. Dcera tak brečela,že jsem volala policii. Když se rozčilí,je vulgární.Nadává mi sprostě,ponižuje. Nyní se znovu rozešel. Že jsem ho chtěla využít,žárlí na bývalého a že mi jde jen o peníze.Prý nechce ženu s dvojím životem.Se svou EX vychází příšerně. Nevím, co mám dělat, kdyby přišel a chtěl se udobřit. Bylo to už tak vícekrát. I svého syna bil. Pak se uklidní,říká, jak mne miluje.

Ninuška

Petra Jarošová odpovídá:

Milá Ninuško, trochu přemýšlím, proč mi píšete. Ten muž je násilník a nestojí vám ani za pohled, natož abyste s ním žila. Vyhýbám se psát přímá doporučení, zda zůstat, nebo se rozejít, protože je důležité, aby na to žena přišla sama a byla se svým rozhodnutím v souladu. S jedinou výjimkou. Když se jedná o násilí. A to ve vašem případě platí.

Není žádný důvod, abyste se vracela k takovému muži, ať vám slibuje cokoli. Když přijde, vyhoďte ho obloukem. Na druhou stranu je vaším věrným obrazem, vaší neschopnosti mít se ráda, přijmout sama sebe. Je také zrcadlem vaší velmi zvláštní představy o lásce. Buď vy, ve svém dětství, nebo někdo jiný, ve vašem rodu, zažil emoční a fyzické násilí a začal si myslet, že toto je láska. I vy si to podvědomě myslíte; proto takovou „lásku“ přitahujete. Když s tím nebudete pracovat, jste odsouzena zažívat podobné martyrium znova a znova. Není žádný viník; ani vy, ani nikdo jiný. Ale skutečností je, že vaše mysl je napadena virem, který se nazývá „myslím si, že láska je spojena s násilím“. Když si jej necháte – a máte na to právo – budete trpět. Když se rozhodnete jej vyléčit, můžete být šťastná. Žádný osud nepředurčil to, co budete zažívat. Přítomnost je, jaká je. Ale budoucnost můžete vytvořit podle sebe, abyste vy i vaši blízcí byli šťastní. Je to možné, každý může být šťastný. Stačí odstranit překážky, které tomu brání. Nejsou vně, jsou ve vaší mysli. Metody existují, stačí je použít.

Přestaňte se litovat a vrhněte se do práce. To jediné opravdu pomůže. Přeji vám vše nejlepší do nového roku!

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“