Přítel má kladný vztah k ženám

Přítel má kladný vztah k ženám
Partnerská poradna on-line

Dobrý den, je mi 45let. Žiji s přítelem 10 let, známe se 14. Vždy měl kladný vztah k ženám. Asi proto ve mně přítel vzbuzoval žárlivost. Přivydělává si jako d.j. Před půl rokem jsem zjistila, že si dopisuje se svou klientkou, 50 let, že ji oslovuje „lásko“…. Omluvil se, že to byla hloupost a že si zvyšoval sebevědomí. Tři měsíce byl klid, asi relativně. Zase jsem v mobilu našla sms, tam už si psali, že se milují… Zase se to nějak srovnalo. Přítel mi opět lhal a minulý týden si opět psali, i když mě ubezpečoval, že vše skončilo. Pořád tvrdí, že nechce zahodit 14 let našeho vztahu, hodně pěkného jsme spolu prožili… Připadá mi, že u mě má jistotu, nechává si zadní vrátka, ale do té druhé se zamiloval a bojí se, jestli to s ní třeba za rok bude fungovat. Tento týden to řešíme intenzivně. Zjistila jsem, že u ní už 2x byl. Vždy si našel nějakou výmluvu o ukončení jejich vztahu a smlouvy jako s klientkou. Neřekl mi to, že k ní jde a lhal, že je v práci, až když jsem ho tam přistihla. Tak řekl, že končíme, že se odstěhuje, za 5 minut změnil názor a šel jí vrátit přede mnou klíče, které ten den od ní dostal. A že uděláme tlustou čáru a začneme úplně od začátku. Že mně miluje… Ale jak mu mám po tom všem věřit? Taky nechci o něho přijít. Trápím se, nespím, jsem ve stresu…. udělá to znovu.

Lenka

Petra Jarošová odpovídá:

Lenko, co se týče vašeho partnera, je to celkem jasné: lže vám, trochu neví, co vlastně chce a tak sám čeká, jak to dopadne. Má vás rád, ale také ho moc netrápí vás podvádět. Je zcela na vás, jestli s někým takovým chcete být, nebo ne. Možná je spolehlivý ve všem ostatním a proto s ním jste, protože jinak si vůbec neumím představit, co by vás mohlo táhnout k muži, který se chová tímto způsobem.

Daleko zajímavější je, co celá situace říká o vaší mysli, protože když s ní začnete pracovat, můžete zcela změnit svůj život. A také ona je zdrojem všeho, co zažíváte, jaké muže potkáváte i jak se k vám chovají. Když nic nezměníte,  hrozí vám, že budete dokola zažívat stále to samé.

Z vašeho dopisu je zřejmé, že vám připadá úplně normální prohledávat mobil vašeho partnera a i jinak jej sledovat. Já bych vám chtěla napsat, že to normální není. Je to ponižující a pod vaši úroveň. Žena si myslí, že když bude sledovat partnerovo soukromí, zabrání tak něčemu, čeho se bojí. A vy teď vidíte, že vám to ke štěstí nepomohlo. Něco jste se sice dozvěděla, ale nic to nevyřešilo ani nevyřeší. Stejně jako vám váš partner bez zábran lže, vy ho sledujete, abyste se dozvěděla něco, co by vám měl říct sám. Co to znamená: máte v mentálním systému, v podvědomé paměti, která pochází ať už z tohoto života, nebo z DNA poděděné po předcích, množství vzpomínek na situace, kdy jste byla vy nebo někdo z vašich předků, podváděná. Ty situace byly zdrojem vaší nejistoty a bolesti a vaše podvědomí si je stále pamatuje, i když si toho nemusíte být vědoma. Jenže dokud máte takové vzpomínky v mysli, přitahují stále dokola situace, které jsou jim podobné. Protože svět je vždy zrcadlem naší mysli. Ne takové, jakou chceme ukazovat druhým nebo sami sobě, ale toho, co je tam doopravdy, co je skryto pod povrchem. Takže jestli jste byla podváděná a trápila jste se kvůli tomu, stará zranění budou tak dlouho přitahovat situace, kdy jste podváděná zase, dokud vám nedojde, že se to děje právě proto, že všechny tyto situace jen zobrazují stav vašeho podvědomí. A pochopíte, že vaše současné strategie, jako je prohledávání mobilu, jsou jen hašením požáru, který už dávno hoří. Jediné, co vám může pomoc trvale, je nalezení a vyléčení těchto vzpomínek. Když tím procesem projdete a bolest z vašeho podvědomí zmizí, přestanou se objevovat situace, kdy jste podváděna, ve vašem životě a vy potkáte muže, pro kterého je normální vám nelhat a nepodvádět vás.

Takže není řešením permanentně kontrolovat, ale kontrolovat vůbec nemuset, protože je vaše podvědomí čisté. Samozřejmě, že to většina žen takto nedělá. Ale potom se budou trápit celý život. Vy nemusíte. Podívejte se na svůj život a řekněte si, jestli je takový, jaký si jej přejete. Vše, co v něm nefunguje a co vás trápí, můžete změnit. Nikoli změnou vnějších podmínek a situací, ale změnou ve své mysli. Protože jedině tak docílíte trvalých změn a hlavně zjistíte, že můžete být šťastná. Nebude to za týden, protože jste toho za svůj život už nahromadila hodně, včetně návyků, které vám ubližují a nejsou vůbec užitečné. Čekal by vás proces postupného porozumění tomu, jak vaše mysl funguje a hlavně byste musela vědomě projít hlubokou transformací. Neumím si představit nic lepšího, co byste sama pro sebe mohla udělat, ale rozhodnutí je na vás.

Bez ohledu na to, jak se rozhodnete, vám přeji štěstí!

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“