Přítel mě brzy uhodí

Přítel mě brzy uhodí
Partnerská poradna on-line

Dobrý den.
Mám strach, že přítel mě brzy uhodí a nebude to „pouhá“ facka, ale rovnou rána pěstí.
Jsme spolu už více jak 5 let a doma máme rok a půl starého chlapečka. Jsem tedy na rodičovské. Velká část peněz z rodicovske padne na splátku bytu a mě už zbývají pouze 2.000 na telefon a na nákup něčeho malého. Přítel disponuje s celou výplatou. Kupuje si furt piva a cigarety. Já pravidelně nedostávám peníze na jídlo. Někdy to jsou 400 Kč někdy 500 + stravenky. Pro své potřeby už nemám finance, jelikož peníze na jídlo jsou u nás nazývány kapesným.
Jaký má přítel plat netuším (ale nad 22.000 urcite) a kam penize dává také moc ne.
Tudíž naše hádky jsou hlavně kolem peněz.
Včerejší hádku vyprovokovala garnýž, kterou máme doma ležet 2 roky a já už ji chtěla mít konečně přivrtanou. Takže utratil nejspíše poslední 2.000 za vrtáky, takže příští měsíc na jídlo budou jen stravenky. Když mi tohle oznámí, už mlčím a směju se…co na to říct? a toho vyprovokuje a ječí na mě a nabíhá s zaťatou pěstí.  Jak řešit takovou situaci? Nechci, aby mě uhodil. Co tedy dělat? Jak správně reagovat?

katka

Petra Jarošová odpovídá:

Milá Katko, obávám se, že byste potřebovala daleko víc, než pouhou odpověď. Potřebovala byste opravdu důkladně začít pracovat na všech vnitřních zraněních, která vás dovedla do této situace. Což je přesně to, pro co nemáte vůbec podmínky, časové, ani finanční.

Žijete s hrubiánem a lakomým mužem, který myslí jen na sebe. Situaci dlouhodobě vyřešíte jen tak, že s ním nebudete; tento muž se nezmění k lepšímu. Můžete vymýšlet strategie, jak se chovat, aby k vám nebyl hrubý, ale ona je to jeho podstata. Proto si vás vybral. Takové chování je znakem slabé osobnosti a vnitřně chudého člověka. Jestli čtete moje stránky, asi už chápete, co tím chci říct. A věřte mi, že k vám nechci být hrubá a raději bych teď psala něco jiného. Důvodem, proč žijete s takovým mužem, je, že jste sama slabá. Sama nedůvěřujete tomu, že si zasloužíte něco lepšího. Bojíte se, že byste svůj život jinak nezvládla a tak se držíte někoho, kdo za to očividně nestojí, protože je zdrojem alespoň nějaké jistoty.

Je velmi pravděpodobné, že příčinou je vaše vlastní nezpracovaná agresivita. Možná jste měla agresivního tatínka nebo jste zažila nějaký druh násilí, se kterým jste si nevěděla rady. A možná jste si řekla, že nikdy nesmíte být stejná jako ti, kteří vám ubližovali. A všechny situace, kdy jste sama cítila hněv, jste v sobě potlačila, protože jste nechtěla být jako oni. Cokoli potlačíte, se začne zrcadlit vně nebo ve vašem těle. Vám se vaše vlastní, nezpracovaná, zakázaná agresivita, zobrazila jako agresivní partner. Váš nepatřičný smích v okamžiku, kdy se k vám nechová hezky, v něm probouzí ještě větší vztek, protože tento smích není upřímný. Je to maska, které už si nejspíš nejste vědoma. Maska, za kterou jste už dávno schovala svůj vlastní hněv a bezmoc. Kdyby váš smích byl totiž opravdovým smíchem, který znamená, že jste v situaci nad věcí, následovaly by dvě možnosti: buď by váš partner změnil chování k lepšímu, protože byste mu pravdivě ukázala jeho vlastní nemohoucnost. Nebo byste rovnou odešla pryč, protože žít se slabochem je ztráta času. Ale vy se smějete a čekáte, kdy vás uhodí…

Vzpomeňte si na všechny situace ve svém dětství, kdy jste se cítila tak, jako se cítíte teď, když čtete tuto odpověď. Podívejte se do těla, jak se projevují fyzicky, co vás kde tlačí, bolí, svírá. Podívejte se na emoci, která se právě teď vynořuje. Nejspíš to bude hněv a pocit nespravedlnosti. Něco takového jste cítila jako malá, ale nemohla jste si to odžít a proto to zůstalo potlačené ve vašem podvědomí a ničí vám to život, protože vás to opakovaně nutí zažívat agresivitu, která zůstala neodžitá, když jste byla malá.

První krok je uvědomit si vaše vlastní emoce a pocity. Druhý krok je přijmout je a odžít znovu. Dovolte té malé holčičce ve vašem dětství křičet, mlátit nábytkem, cokoli ji napadne. A řekněte jí, že je to ok, že v takové situaci by to udělala každá holčička. Až se bude cítit přijatá, akceptovaná, zeptejte se jí, jestli by to nešlo i nějak jinak. Díky tomu, že si uvědomíte a přijmete všechny pocity a emoce, které jste v dětství zažívala, s láskou a pochopením, tato vzpomínka se postupně vyléčí. A aniž na ni zapomenete, postupně se tam vynoří úplně jiné emoce, najednou tam bude spousta lásky a soucitu. I pochopení pro ty, kteří vám tenkrát ubližovali, protože budete vědět, že to dělali proto, že byli nešťastní, a ne proto, že by vám chtěli ublížit. Změnou této dětské vzpomínky se postupně přeprogramuje vaše mysl, která zatím stále reaguje na základě starých návyků potlačovat hněv, a tím si přitahuje obtížné situace i lidi. A potom zjistíte, že není vůbec těžké najít si takového partnera, který vás bude chránit a dopřeje vám vše, co potřebujete.

Katko, tak jak jsem to napsala, to vypadá jednoduše, ale je to práce na mnoho měsíců. Chápu, že zatím nemáte peníze na žádné semináře a kurzy. Pokud jste ale na internetu, začněte si vyhledávat dostupné články, čtěte si o metodách, které pracují s myslí, a dělejte přání, ať se ve vašem životě objeví prostor pro to, abyste mohla na sobě začít pracovat. Prostor okolo vás se tomuto přání začne přizpůsobovat a postupně zjistíte, že možnosti rozvoje existují, a to dokonce i pro vás. Cokoli si přejete, aby se stalo, začněte na tom pracovat hned, jakoby žádné překážky nebyly. Nečekejte na ideální čas, ten nikdy nepřijde, když si budete myslet, že je někde v budoucnosti. Začněte hned, podle svých možností, a uvidíte, že zažijete spoustu zázraků. Zázraky se dějí každému, i vám, jen se začněte chovat tak, aby se mohly projevit. Z celého srdce vám přeji, aby to bylo co nejdříve!

 

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“