Přítel mě po čtyřech měsících nečekaně opustil

Přítel mě po čtyřech měsících nečekaně opustil
Partnerská poradna on-line

Je mi přes 30 let, mám za sebou nevydařené manželství a malou holčičku. Možná právě proto, když jsem poznala před více než čtyřmi měsíci svého přítele, přišlo mi to jako zázrak. Moc jsme si rozuměli, měli společné zájmy, plánovali jsme v létě společnou dovolenou i se dá říct výhledově bydlení. Přítel (38 let) měl za svůj život dva kratší vztahy a život mu převážně vyplňovala práce. Pak přišel telefonát od něj, že to vypadá, že bude muset odjet pracovně na půl roku do Bosny vystřídat kolegu. Říkala jsem mu, ať se rozhodne tak jak to bude cítit. Po třech dnech, kdy jsem měla o něj už obavy, mi přišla zpráva, že odjíždí, že chápe, že nás to bude bolet, ale že dává přednost práci. Vždy mi přišel jako spolehlivý férový mužský, kterého jsem si mohla vážit a milovat. Nevím, jestli se třeba nepropadl do nějaké deprese nebo co za tím jeho chováním může být. Spíš mi přišlo, že byl více citlivý, srdečný a ne arogantní a chladný, jak by možná spíše mohlo teď jeho chování nasvědčovat. Ale toto mi k němu vůbec nesedí… Cítila jsem, že mě má velice rád a i s dcerkou si bezvadně rozmněli, vždy myslel i na malou, když jsme plánovali nějaký výlet a podobně a častokrát říkal, že malá musí být na prvním místě. Nepřijel se tedy s námi rozloučit, ani telefonicky, dárky co jsme měli pro něj k svátku jsem mu nafotila a poslala do e-mailu bez jakýchkoli výčitek naopak jsem se snažila mail ladit hodně optimisticky a i jsem se ptala na jeho práci, jaké má první dojmy a tak. Bohužel bez jakékoliv odezvy či reakce. Jsem z toho už zoufalá, sama nevím co si myslet a dělat… Už jsem to tady všechno obrečela, ale pořád si říkám, že se tak velká láska nemohla někam najednou vypařit… a jak se říká, že naděje umírá poslední.
Mnohokrát Vám děkuji za Vaši radu a předem velice děkuji i za Váš čas.
 

Lenka

Petra Jarošová odpovídá:

Lenko, obávám se, že tak jako s vámi, to udělal i s předchozími ženami: po krátké známosti dal přednost práci, nebo práci a jiné ženě… to takto nelze poznat. Vy jste se hodně snažila mu dát co nejvíce prostoru, aby věděl, že jeho práci plně respektujete. Ani tak to nestačilo.

Myslím, že jste se celou dobu chovala na vnější úrovni skvěle a není nic, co by se dalo vytknout. Jiná věc je, jak to bylo uvnitř vaší mysli. Podle toho, jak se teď trápíte, se dá soudit, že vaše svoboda byla do značné míry jen hraná a respekt k jeho práci jste měla s nevědomou podmínkou, že tam budete také vy; to jste byla ochotná přijmout cokoli. Po vašem nevydařeném manželství jste se upnula k novému vztahu a byla jste ochotná udělat všechno, jen aby fungoval. Jako byste úplně potlačila sama sebe. Nemyslím zvenku, tam je úplně v pořádku dát partnerovi prostor. Myslím tu ženu uvnitř. Jak ona to má? Svobodu za lásku? Všechno za lásku? Jenže tahle strategie nefunguje, jak již nyní víte.

Teď není čas psaní emailů a sms. Teď nastal váš čas proměny sebe samé. Potřebujete uvěřit bez jakékoli pochybnosti tomu, že si zasloužíte jen to nejlepší. Potřebujete uvěřit, že nemusíte o lásku žebrat. Máte skvěle zvládnuté chování na vnější úrovni, jste příjemná a tolerantní, ale nerespektujete sama sebe. Ani zatím pořádně nevíte, kdo vlastně jste a jaké jsou vaše přednosti a kvality, kromě těch, které nefungují: schopnosti se totálně podřídit a doufat, že to bude stačit.

Nebude. Muži, o které stojíte, tu hru prohlédnou a utečou, nebo vás budou jen využívat a nebudou si vás vážit.

Vaše úzkost a touha mohou být branou ven z této situace. Čím víc se trápíte, tím by měla být silnější motivace přestat trpět. Ta ale nebude uspokojena způsobem, po kterém toužíte, tedy že se zase vrátí. Trpět přestanete, když se naučíte opravdu milovat a ne být závislá, což je to, co teď prožíváte. Skutečná láska je přející a vnitřně svobodná. Když se jí naučíte prožívat tímto způsobem, úplně to změní vaše vyzařování. Lidé budou cítit vaši vnitřní sílu a svobodu a budou k vám velmi přitahováni. Pro muže budete nesmírně sexy a nebudou mít vůbec chuť vás opustit.

Nenaučíte se to za týden ani za měsíc, ale jde to. Když se rozhodnete pro skutečnou lásku, budete opravdu šťastná a rozhodně ne sama. Moje zkušenost je taková, že se potom buď vrátí ten, který utekl, nebo se objeví někdo jiný, ještě lepší. Jestli budete chtít, zavolejte mi; myslím, že zvládneme.

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“