Přítel mě podvádí se vdanou ženou

Přítel mě podvádí se vdanou ženou
Partnerská poradna on-line

S přítelem spolu chodíme přes 7 let a asi 3 roky spolu bydlíme. Vždy jsme si moc rozuměli a milovali. Před pár měsíci jsem zjistila, že mě přítel podvádí s vdanou a o 20 let starší ženou od něj z práce. Hrozně mě to ranilo a bolelo. Nejhorší bylo, že mi několikrát lhal, že s ní skončil, a já pak zjistila, že s ní pokračuje dál. Nikdy bych se neponížila k nějakému prohlížení telefonu, výpisu z telefonu apod., jenže já už nevěděla, jak dál a chtěla jsem jistotu, že mi nelže. Navzájem jsme se nedokázali opustit, asi jsme na sebe zvyklí a něco nás k sobě pořád táhne. Nejvíc mě trápilo, když se mezi námi dvěma rozhodoval. Ona mu slibovala, že bude s ním, že se na manžela vykašle a že mu dá dítě, dokonce si i dvakrát vymyslela, že je s ním těhotná. Nakonec mi řekl, jak je hrozná a že chce být se mnou a že s ní udělal chybu. Za 2 měsíce jsem zjistila, že si píšou stále smsky, jak se milují. Ze vzteku jsem jí napsala, co o ní tvrdil a že mě tvrdí, jak miluje mě. Pravděpodobně se naštvala a řekla mu, že se rozhodla pro manžela. Od té doby je všechno dá se říct fajn, je ke mě moc milý a nebavíme se o tom. Zkoušíme to znovu. Jenomže já zjistila, že jí včera navštívil a že si psali sms potají. Tvrdí mi,  že s ní nic nemá a že to byla jen návštěva a pokec. Ona mi tvrdí totéž, prý nechce přijít o manžela.

Lucie, 22 let

Petra Jarošová odpovídá:

Lucko, někdy jsou věci jednodušší, než to vypadá. Váš přítel vás má rád obě a nejraději by byl s vámi oběma. Neví jak z toho ven, protože srdci neporučíš. Nepochybuji o tom, že je mu s vámi dobře, ale nejspíš je mu úplně stejně dobře s tou druhou. Spíš je na vás, si vyhodnotit, jak moc ho máte ráda a zda jste schopná jej akceptovat takového, jaký je; tedy milujícího kromě vás i další ženu. Když ho budete nutit, aby se rozhodnul, bude to proti tomu, co cítí a bude se trápit, nebo vám po čase zase bude lhát. Takže rozhodnout se musíte vy.

Jedno řešení je, že se smíříte s danou situací. To je pro většinu žen nepředstavitelné. Další možnost je, že se rozhodnete odejít. A k tomu bych vám ráda něco napsala.

Vzhledem k tomu, že jste se setkala s tématem, vzorcem v mysli, který si můžeme nazvat: Přitahuji muže, pro které je přirozené mnohoženství, znamená to, že je jedno z vašich životních témat: jinými slovy, když byste se jen rozešla a nic jste v sobě nezměnila, je velmi pravděpodobné, že potkáte někoho podobného. Ten vzorec ve vás bude takové situace přitahovat, dokud jej v sobě nerozpustíte. S trochou nadsázky bychom mohly říct, že váš partner se takto musí chovat, právě proto, že jej k tomu nutí vzorec ve vaší mysli. Dokud jej nepřepracujete, budete se trápit.

Kdy se vzal? Nejspíš najdete v ženské historii vašeho rodu něco podobného: žena, která je podváděna, žena, které partner lže. Žena, která je příliš slabá na to, aby odešla. Bude to vaše matka, babička, prababička, nebo klidně všechny… Může to být i něco, o čem se nemluví, o čem nemusíte vědět. To, že jste se narodila do takové rodiny, znamená, že je to vaše téma, kterému se máte naučit a zpracovat je nově, již bez bolesti, sebeponižování, současně velkoryse. S pochopením, že za city a lásku člověk nemůže. Když přijde, je tu, i když ji nikdo nečekal. Co ale můžeme ovlivnit, je, jak se v dané situaci chováme, jak ji hodnotíme a jestli ji využijeme k sebedestrukci a pokud možno k destrukci i ostatních zúčastněných, nebo k vlastnímu rozvoji. Moc bych vám přála, abyste se rozhodla pro tu druhou možnost. Pro tu první totiž slouží jiné stránky, než ty moje.

To, co se máte v dané situaci naučit, se týká tématu podvádění, lhaní, sebeúcty. A skutečné lásky, která je dávající, otevřená a přijímající. Lásky, která nedává podmínky. Jsou to těžké úkoly, ale vy už je máte před sebou, takže vám stejně nezbývá, než se s nimi poprat.

Co se týká toho prvního tématu, je tady několik úkolů. Nebude se vám líbit, co vám napíšu, ale věřte mi, že vám nechci ublížit. Ale také vám nechci lhát, protože lež nepomáhá.

To, že vám partner lže a podvádí vás, znamená, že máte ve svém podvědomí nezpracované toto téma. Za určitých okolností, když byste si například myslela, že nemáte na výběr, jste sama ochotná lhát a podvést druhého. Chápu, že hned namítnete, že byste to nikdy neudělala. Jenže jste mi také napsala, že byste se nesnížila k prohledávání mobilu, a děláte to. Protože si myslíte, že nemáte jiné řešení. To je přesně ta situace. Za určitých podmínek byste to neudělala, za jiných ano. Jakmile vaše chování záleží na podmínkách; někdy prohlížím mobil a jindy ne, znamená to, že nemáte toto téma v sobě zpracované. Je to téma sebeúcty, téma, že určité činy nedělám prostě NIKDY, protože je to pod mou úroveň. To, že vám někdo lže, a vás to uráží nebo zraňuje, znamená, že ani toto téma ještě nemáte v sobě vyřešeno. Zdravá reakce by byla, že si uvědomíte, že asi, stejně jako vy, má pocit, že nemá jinou možnost. On si myslí, že vám musí lhát, protože by vás jinak ztratil. Cítí se v úzkých. Stejně jako vy, když se ponižujete prohledáváním mobilu. Lež, podvádění, špehování; to jsou činy lidí, kteří se cítí slabí v dané situaci a neumí ji vyřešit čestně. Nesjpíš nejsou zlí, jen to jinak nedovedou. Jakmile si budete jistá svou vlastní pravdivostí a ctí, začnete si bez jakýchkoli pochybností skutečně vážit sama sebe. Je velmi pravděpodobné, že pokud si toto téma zpracujete, váš partner se s tou ženou rozejde a bude s vámi. Nebo ne, ale vám přijde do života muž, který už vás podvádět nebude.

To druhé téma, bezpodmínečné lásky, je daleko těžší. Potřebujete ale aspoň začít. Zkuste si představit, že ta druhá žena, stejně jako vy, touží po lásce. Vy jste teď soupeřky a bojujete o jednoho muže. I to je dost pod úroveň; bojovat by měl on. Bezpodmínečné, tedy jediné skutečně milující lásky (a ne závislosti na druhém), budete schopná, až budete mít opravdu ráda sama sebe. To je proces na dlouho, v mých článcích o tom píšu docela často. Jakmile sama sebe přijmete se skutečnou láskou a úctou, budete si vážit svých kvalit a budete si jimi jistá, bude pro vás snadné milovat druhé takové, jací jsou. I s jejich chybami a nedostatky. Taková láska je nezbavuje odpovědnosti za jejich činy, ale vás odpoutává od tendencí dělat stejné chyby, jakých se dopouštějí oni. Rozvine se ve vás spousta soucitu s druhými. Včetně vašeho partnera a té dámy. Uvědomíte si, co asi prožívají a že se také trápí. Takový soucit způsobí, že se změní vaše vyzařování. Budete krásnější, vaše oči budou jasné a zářivé, lidé vás budou vnímat jako velmi přitažlivou a noblesní ženu. Budou chtít být ve vaší přítomnosti a bude jim dobře. Budete spontánně přitahovat dobré situace včetně dobrých partnerů.

Na vašem místě bych se pustila do práce na sobě a stanete se vítězkou v bitvě, ve které vyhrají všichni zúčastnění. Zatím je pro vás těžké si něco takového představit, ale je to možné. Máte celý život před sebou a může být nádherný a bohatý. Bude takový, jaké bude vaše nitro, protože bude jeho zrcadlem. Zbavte se starých blokád a bolestí a zjistíte, že slunce svítí daleko víc, než to zatím vypadá. Moc vám na té cestě držím palce!

 

 

 

 

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“