Přítel mé ženy mě napadá

Přítel mé ženy mě napadá
Partnerská poradna on-line

Žena se odstěhovala i s dětmi a s přítelem žijí společně. Přítel je neustále u předávání dětí a dokonce mě i vyhrožoval prostřelením kolene. Zavolal jsem policii a stejně nedal pokoj. V restauraci, kde je provozním, zakázal personálu (pod pokutou), aby mě obsloužili. Žena je zcela pod jeho vlivem a po vrácení dětí (jsou u mě po 14-ti dnech) mě napadá telefonicky, že něco není v pořádku (syn má vyrážku,dceři chybí rifle, atd.). Nejsme ani rozvedení, a on mě neustále provokuje. Prostě rád by mě dostal zcela od dětí a vyprovokoval mě k nejhoršímu. Je mnohem starší, sám má 3 děti a o moje mě chce připravit.

Daniel

Petra Jarošová odpovídá:

Milý Danieli, je samozřejmě jasné, že ten muž se chová zcela nevhodně, zejména z pohledu k zájmům dětí, které jsou nyní manipulovány, co si mají myslet: když jsou s ním a matkou, vy jste ten špatný, zatímco když jsou s vámi, je tomu naopak, což jim musí vytvářet v hlavičkách hodně velký zmatek. Umím si představit, že vás celá situace trápí a že to celé zažíváte velmi těžce.

Já bych vám ale chtěla napsat trochu jiný pohled na to všechno, protože na vnější úrovni je situace řešitelná pouze právně. Pokud se vám ale podaří trochu změnit pohled na vše, co se nyní děje, můžete celému průběhu velmi pomoci.

Ten muž se chová jako soupeřící samec; dává sokovi najevo všemi prostředky, kdo je silnější. Samozřejmě, že žijeme v civilizované zemi a takový způsob jednání je nepřijatelný. Ale děje se, a vy se můžete podívat, co takové jednání říká o vás a vašem sebevědomí, respektive o vaší důvěře ve vlastní mužnost a sílu. Bohužel to vychází ve váš neprospěch. Vy jste z vás dvou ten slušnější, zatím ustupující. A váš sok, ale i manželka, to vyhodnocují jako slabost. Působí to na mě, jako byste z nějakých důvodů rezignoval na mužský způsob řešení konfliktů. Muži takové situace historicky vždy řešili jako boj „kdo z koho“. Bylo otázkou cti vyzvat soupeře k duelu. Tato zdravá agresivita ve smyslu chráním své děti, svou rodinu, i za cenu, že mě to bude stát život, byla ve vás potlačena. Určitě zde bude silný vliv rodiny. Váš otec byl buď agresivní, podobně, jako nynější sok, nebo naopak slabý, či chyběl úplně, nebo jste s ním neměl vztah. Potom jste neměl možnost učit se, jak mužství ve vás funguje, neměl jste podporu, aby bylo možné tuto identifikaci se zdravou agresivitou ve vás rozvíjet. Potom logicky vaše žena, když se s tímto mužem potkala, byla fascinována tím, co jí u vás chybělo. A to natolik, že úplně ztratila rozum a schopnost vidět, co je dobré pro vaše děti.

Já vůbec neomlouvám chování toho muže, ani mi není sympatické. Ale abyste vyhrál svůj souboj o děti, potřebujete rozvinout vlastnosti, které vám zatím chybí; v tomto případě víc testosteronu, který vás požene do boje, místo aby se vám chtělo plakat. Je spousta možností, jak takové kvality rozvinout. Dejte se na box či nějaký bojový či kontaktní sport, kde zjistíte, že utržit ránu může být pro muže radostí, která se objevuje z hrdosti na vlastní sílu a jistotu, že před soupeřem neuteču. Nikdy, ani za cenu života. Tato energie, která se ve vás začne probouzet, je fascinující pro ženy, protože se budou vedle vás cítit bezpečně. Stejně tak vaše děti. A vaši soupeři vás budou respektovat a dají si hodně velký pozor, aby vás nerozzlobili. Vy si budete jistý sám sebou. Je to proces a takový stav mysli nezískáte za týden ani měsíc, ale s utrženými ranami a modřinami bude vaše identifikace s mužstvím ve vás narůstat. Změníte se, budete mít úplně jinou energii a díky tomu se i lidé okolo vás budou chovat jinak.

Je v pořádku využít všechny právní prostředky, abyste mohl být se svými dětmi. Ale současně bych vás chtěla podpořit, abyste se pustil do práce na sobě. Přichází těžká doba a násilí ze strany civilizace, pro kterou ženy nejsou ničím, už je za humny. Každý silný muž, který bude chránit naše hodnoty, bude hodně potřeba. Bude skvělé, když budete mezi nimi.

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“