Přítel mi nadává

Přítel mi nadává
Partnerská poradna on-line

S přítelem jsem tři roky, myslela jsem si,že jsem našla partnera, se kterým zestárnu, ale začínám o tom pochybovat. Přítel mi říká, že mne miluje, ale nadávky u nás jsou pomalu na denním pořádku, jsem smradlavá, jsem hajzl a abych se podívala na sebe, jak vypadám. Když se mu snažím vysvětlit, že ho mám ráda a probrat situaci, tak mi hned balí kufry a stěhuje pryč, a to tvrdí že mně má rád… já mám syna a on dceru, já nesmím synovi koupit nic a jeho dceru musím živit a kupovat, prý je malá a potřebuje to a můj kluk nepotřebuje nic. Máme domeček, já měsíčně přispívám 9000,- a přítel 3000,- a neustále mi vyčítá, že dávám málo, někdy prostě už nevím kudy kam a přemýšlím, že by mi samotné bylo líp. Nevím jak dál

Renda

Petra Jarošová odpovídá:

Milá Rendo, ano, máte pravdu, bez tohoto muže by vám bylo líp. Nepište a neříkejte „samotné“, protože si v mysli nastavujete budoucnost o samotě, kterou určitě nechcete.

Je to slaboch a chová se k vám hrubě a není to omluvitelné. Úplně stejně neomluvitelné ale je, že zůstáváte v takové atmosféře ponižování a dokonce v ní necháváte vyrůst svou dceru. Úplně jste ztratila, nebo nikdy neměla, rozlišovací schopnost, co je ještě normální a co už je přes čáru. Chování vašeho partnera je zcela mimo jakékoli hranice respektujícího chování k partnerce. Na druhou stranu, on je zrcadlem vaší vlastní nezpracované agrese, která vám sídlí v podvědomí a vynořuje se jako tendence přitahovat agresivní partnery i situace; přesně tak, jak se vám to děje. Je zcela na místě tomuhle muži ukázat záda a zajistit své dceři normální dětství bez stresu a ponižování. Na druhou stranu, když nezpracujete bolest ukrytou ve vlastní mysli, zůstanete buď plná křivdy k mužům sama, nebo potkáte někoho podobného, pořád dokola.

Potřebujete se postavit na vlastní nohy, abyste mohla odejít od muže, který si vás neváží. Ale hlavně si potřebujete začít vážit sama sebe. Žena s touto vlastností by o muže, o jakém píšete, ani neopřela kolo; a vy ho milujete a trápíte se kvůli němu. Ve vaší rodině a pravděpodobně i opakovaně ve vašem rodu, zažívaly ženy to, co vy zažíváte s ním a nechtěně takové chování začaly považovat za normu. Postupně zcela ztratily sebedůvěru a úctu k sobě a tím si zajistily vztahy plné utrpení a násilí, fyzického nebo emočního.

Umím si představit, že nemáte moc peněz a že si nemůžete dovolit platit za terapii, která by ve vašem případě byla velmi užitečná. Ale můžete si začít půjčovat knížky o osobním rozvoji, číst si dokumenty o sebepřijetí a ocenění, které by vás mohly aspoň částečně nasměrovat na cestu ven z tohoto pekla, které si nechtěně vytváříte sama.

Víte, ženy mají tendenci má slova vnímat ve smyslu : „Takže si za všechno můžu sama, je to moje vina.“ Já si myslím, že tento pohled dávání si viny není užitečný. Nikdo není vinen. Je to, jako byste měla v mysli virus. Už je přítomen a nemá cenu přemýšlet, kdo za to může. Ale je daleko užitečnější, když už tomu tak je, začít konat a najít lék, který vám pomůže se jej zbavit. Každý virus s sebou nese symptomy, které se projeví jako nemoc. Vaší nemocí jsou nemocné vztahy; k sobě samé i k druhým, a tendence přitahovat násilí. Když svou mysl zbavíte viru, symptomy zmizí. Potlačením symptomů, což je to, co dělá většina lidstva, se žádného viru trvale nezbavíte a v různých variantách budete trpět vždy.

Z celého srdce vám přeji najít sílu na sobě začít pracovat a vymanit se z tohoto bludného kruhu. Hodně štěstí!

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“