Přítel mi neprojevuje lásku

Přítel mi neprojevuje lásku
Partnerská poradna on-line

Dobrý den,
obracím se na Vás s prosbou o radu.
Můj přítel (28 let) vyrůstal v rodině, kde neviděl u svých rodičů žádné projevy lásky a náklonosti, bohužel se to teď v dospělosti u něj projevilo také. Neví, jak se má ve vztahu chovat, neprojevuje mi skoro žádné projevy lásky (objetí, líbání..), přitom, pokud jsme mezi jinými páry, tak tyto věci dělá úplně bez problému. Myslela jsem si, jestli to třeba není tím, že ke mně již necití to, co dříve ( jsme spolu 4 roky), ale v tom mě utvrdil, že to tak není.
Poraďte, co mám dělat, bez projevu nákloností být neumím, ale zároveň se ho nechci kvůli tomuto vzdát.
Předem děkuji.

Veronika

Petra Jarošová odpovídá:

Veroniko, je úplně pochopitelné, že vám to chybí. Fyzická blízkost součástí partnerství a vyjadřuje vzájemnost, potřebu po splynutí nejen fyzickém. Pokud ale váš partner tu potřebu nemá a může to být i proto, že mu v jeho rodině vůbec neukázali, že něco takového existuje, pokud vnímá svět jen povrchním způsobem, nepomůže ho k tomu nutit, protože přitom nic neprožívá. Zatím.

Možná potkal vás právě proto, abyste mu hlubiny ukázala, aby si uvědomil, jak příjemné a naplňující je v nich spočinout, když mu to umožní milovaná žena. Jenže aby to bylo skutečně možné, musíte je vy sama v sobě zažívat a to se ještě neděje. Vy potřebujete, a je to váš úkol, nalézt v sobě, ve svém nitru to, co zatím očekáváte od něj. Zdrojem hlubokých prožitků je vždy žena, obdarovává jimi svého partnera a on jí je jednak zrcadlí, jednak to dává najevo právě potřebou fyzické blízkosti. Je to podvědomé, jde za energií, kterou žena vyzařuje a která je mu zdrojem požitku fyzického i emočního. Vy ho zatím obviňujete z toho, že něco nedělá, ale je to z toho důvodu, že zatím necítí nic kromě vaší závislosti na něm. Jeho chybějící projevy lásky vás znejisťují a berou vám zbytky sebedůvěry. O to menší máte přístup k sobě samé a o to menší jsou jeho projevy lásky. Jste v bludném kruhu, za který váš partner nemůže.

To, s čím potřebujete pracovat, je vaše vlastní nejistota. Zjistit, odkud se vzala, kde ji cítíte v těle, při jakých situacích, poznat ji a díky tomu postupně rozpustit. Jen tím, že poznáte samu sebe a vyléčíte stará zranění související se situacemi, kdy vám nebyla dostatečně vyjadřována láska a vy se proto stala na ní závislou, místo abyste ji sama vyzařovala, se sama stanete láskou, což je podstata ženy. A protože svět je zrcadlem vaší mysli, jakmile budete zažívat lásku v sobě a vyzařovat ji navenek, bude bezpodmínečně zrcadlena vaším okolím a také vám bude vracena zpět v množství, které si zatím ani neumíte představit. Ženy dělají tu chybu, že zapomínají, že okolí jim jen ukazuje stav jejich mysli a zlobí se, že je málo lásky. Je to, jako byste se zlobila na zrcadlo, že vám ukazuje něco jiného, než chcete. Zrcadlo je neosobní, nechce vám ublížit, prostě jen ukazuje, co je před ním. Vše, z čeho obviňujete partnera, je váš vlastní problém. Vadí vám, že vám projevuje málo lásky, ale je to jen proto, že ani vy mu nedáváte dost. Vy lásku očekáváte, jen si toho zatím nejste vědoma. Poznáte to podle toho, že místo abyste přemýšlela, jak ještě ohřát jeho srdíčko, aby mu bylo lépe, myslíte sama na sebe a co vám chybí.

Váš partner je v tomto okamžiku ideálním mužem pro vás, protože vám ukazuje vás samou, vše, co vám na hlubokých úrovních chybí. Přesně to, co vám nedává, jsou vlastnosti, které máte v sobě rozvinout. Je obvyklé a dělá to většina lidí, že druhé obviňují z toho, jak se cítí. Když změníte pohled na to všechno a uvědomíte si, co vám váš partner a jeho chování říkají o vás, jste na cestě ven z bludného kruhu. Jste mladá a můžete toho, pravděpodobně s pomocí někoho zkušeného, pro sebe mnoho udělat a vysvobodit se z obtížných vzorců, které zatím svazují vaši mysl. I kvůli vašemu vztahu by stálo za to, abyste se do této práce pustila. Z celého srdce vám držím palce!

 

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“