Přítel myslí hlavně na sebe

Přítel myslí hlavně na sebe
Partnerská poradna on-line

Seznámila jsem se s mužem / 52 let / o 6 let mladším, má nějaké zdravotní potíže se zády /skoliozu/ a tudíž vůbec nikam nechodíme. Přítel říká, že nezvládne ujít ani 1 km, že musí odpočívat, neustále má nějaké závratě. Nevím, jestli s takovým člověkem zůstávat ve vztahu, považuje se za dokonalého, je slušný, hodný a možná i hodně citlivý, já zase tak dokonalá v jeho očích nejsem, mám kamarádky, které mají každá svůj životní příběh a to se mu nelíbí, že mám kolem sebe takové lidi. Jsem s ním teprve krátce a tak nějak nevím, jestli s ním mám vůbec být, nejsem zamilovaná, jen je mi ho asi tak nějak líto. Všimla jsem si, že když mě něco bolí, tak je snad i sťastnej, že máme něco společného. Neumím si představit, že bych trávila zbytek života jen někde na dvoře. Na prvním místě musí být vždy on a city, já jsem citově založená, ale nijak to nepřeháním, přítel mi to však vyčítá. Asi vím, že bych ten vztah měla ukončit, jen to asi potřebuju slyšet a nebo číst od odborníka. Děkuji za odpověd, Simona

Simona

Petra Jarošová odpovídá:

Simono, trochu přemýšlím, co vás vůbec svedlo dohromady. Snad kromě potřeby nebýt sama tam nevidím vůbec nic. Už to, že nejste zamilovaná, je jasný znak, že tento vztah je ztrátou času.

Je zjevné, že on si přes váš řeší svoje bolístky, protože se potřebuje cítit obdivovaný a litovaný. Žádnou úctu ve mně nevzbuzuje představa, že on si připadá hodný a citlivý, ale ne natolik, abyste se s ním cítila obdivovaná a milovaná. Že vaším hlavním úkolem je naslouchat mu, zatímco vy s vašimi příběhy ho nezajímáte.

Tady není moc, co radit, ten muž nestojí za vaši pozornost, pokud byste ovšem neměla pečovatelský komplex, na který nevypadáte. Je jedno, kolik vám je, z některých standardů byste slevovat neměla. On by se k vám měl chovat s úctou a zajímat se o vás. S věkem přicházejí zdravotní problémy a nemoci a je jasné, že jim v partnerství musíme umět čelit. Partner se neopouští proto, že už není tak výkonný, jako dřív. To se nedělá a je to prověrka skutečné lásky. Hodnota vztahu také není určena tím, kolik toho kdo ujde a jak hodnotné fyzické výkony podává. Na druhou stranu, stane-li se fakt, že se ten muž považuje za nemocného chudáka, jeho jedinou hodnotou, kterou je schopen s vámi sdílet, pryč od něj. Je spousta skutečně nemocných lidí, kteří dokážou vést hodnotný partnerský život. Nemoc nebo nemohoucnost jsou překážkami jen tehdy, když je tak vidíte.

Zasloužíte si muže, který vás bude respektovat a kterému budete stát za trochu námahy. tenhle muž takový není. Už neztrácejte čas, určitě můžete zažít něco daleko lepšího!

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“