Přítel nechce od maminky

Přítel nechce od maminky
Partnerská poradna on-line

Zdravím Vás, s přítelem spolu budeme zanedlouho 3 roky. Máme se rádi, rozumíme si, je na mě i mé děti z předchozího manželství moc hodný. V podstatě by se dalo říct značka ideál. Jenže…… nebydlíme spolu. Já bydlím s dětmi sama, přítel u svých rodičů (svobodný, bezdětný). Bydlíme od sebe cca 500m a on mě pouze na pár hodin odpoledne navštěvuje, občas přespí. Několikrát sem na něj naléhala, že chci, aby se náš vztah posunul, že mi nedostačují tyto návštěvy, ale on mi řekl, že pokud nejsem ve vztahu s ním šťastná, že se tedy rozejdeme, nechce prý být nějak svázaný nebo omezovaný. Vysvětlovala jsem mu, že rozchod nechci, že to špatně pochopil a bylo mi řečeno, že na to není připraven. Po 3 letech?! Navíc prý společné bydlení není zárukou fungujícího vztahu, naopak, že by se mohlo vše pokazit. Tíží mě, že společné bydlení je v nedohlednu a to jsem se s dětmi již 2x stěhovala, abychom bydleli co nejblíž jemu, pokaždé pod příslibem společného bydlení. Předtím se totiž přítel vymlouval na práci, kterou má v místě svého bydliště. Jsem přesvědčená, že mě miluje, jistě v tom není jiná žena. Možná snad, že prostě nechce opustit své pohodlí u maminky, ale ve 40 letech? Faktem ovšem je, že nikdy nebydlel jinde než u rodičů. Myslíte, že je ještě naděje, že se něco změní?

Markéta

Petra Jarošová odpovídá:

Markéto, myslím, že naděje prakticky není, i když bych vám samozřejmě přála opak. Pořídila jste si mamánka, pro něhož není otázkou cti dokázat postarat se o rodinu.

Samozřejmě, že velký podíl má jeho původní rodina, nejspíš hlavně maminka. Milující matka by měla dítě, jakmile dospěje, eventuálně dostuduje, láskyplně vyhodit z hnízda. Pokud to neudělá, je velká šance, že děťátko objeví výhody mama hotelu a díky získanému pohodlí a pocitu bezpečí se neobjeví potřeba samostatně obstát ve světě a přijmout jeho rizika a výzvy.

Opravdu vám věřím, že je hodný chlapeček. Ale chlapeček, ne chlap. Ve 40 letech není velká šance, že se dobrovolně změní. Bylo úkolem jeho rodičů, udělat z něj muže, a ti to nedokázali. Jisté šance by byly v případě, že už by rodiče neměl a potřeboval by někoho jiného, kdo by se o něj staral. Jenže to je přesně to, co vy pochopitelně nechcete; ráda byste měla pocit, že máte někoho za zády, kdo vás chrání v těžkých dobách, kdo vám dá jistotu, že na to všechno nejste sama. Tento muž toho není schopen, protože ještě nedospěl a už se to nejspíš nestane.

Já si uvědomuji, že v dnešní době najít pořádného chlapa, to aby žena šla světa kraj. A pokud máte nějaké negativní zkušenosti z předchozího vztahu, dala jste přednost někomu, kdo je hodný. Jen jste si trochu popletla hodný a slabý. Váš partner je ten druhý. Ženy to po nějakém zklamání často udělají. Když potkají muže, který je skutečným, silným mužem, často nedokážou udržet svou vnitřní integritu, protože být se silným mužem znamená, že se vám budou vynořovat všechny sebe pochybnosti a stará zranění, které má potom žena tendenci projektovat do partnera. Zvenku to vypadá, jako že jí on nějak ubližuje, na vnitřních úrovních to ve skutečnosti znamená, že ona neumí obstát čelem k jeho potřebě skutečně silné a sebevědomé ženy. A odejde a najde si někoho slabého, kdo jí vlastní nevyřešené vzorce tak silně nezrcadlí. Jenže slabý je slabý a nějak se to projeví. Například tak, že nemá žádnou chuť dokázat si svou sílu tím, že ochrání svou partnerku.

V současné situaci máte dvě možnosti. Tou první je, že se smíříte s tím, že váš partner je takový, jaký je. Potom nemusíte dělat nic, bohatě stačí, když po něm nebudete chtít, aby se odstěhoval od maminky. Na to je totiž líný a současně se toho bojí. Pokud se budete soustředit na jeho pozitivní kvality a řeknete si, že je fajn mít někoho na pomilování a výlety, je to v pořádku. Potom si ale nezanášejte mysl nespokojeností, protože by se vám to dříve nebo později projevilo na zdraví.

Druhou možností je, že na sobě začnete pracovat. Přihlásíte se do různých kurzů osobního rozvoje a zbavíte se staré zátěže v mysli, všech zranění a obav, které vás drží v současné situaci. Postupně lépe porozumíte sama sobě a začnete si více věřit a mít se ráda. V tom okamžiku, s nově nabytým sebevědomím, se přirozeně objeví partner, který už bude zrcadlit vaše nové sebe prožívání. Něco vás to bude stát, ale objeví se vám úplně nové možnosti.

Nemusíte svou situaci řešit nijak dramaticky. Rozhodněte se pro řešení, které vám bude blízké a tak to bude v pořádku. Ať zvolíte jakékoli, z celého srdce vám přeji štěstí!

 

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“