Přítel odmítá mě i děti

Přítel odmítá mě i děti
Partnerská poradna on-line

Žiji již 7 let s přítelem. Po krátké známosti se nám ihned po sobě narodily dvě děti. Bohužel si nerozumíme. Přítel nechce mít nic společného. Odmítá svatbu, společné finance a nezajímá se moc o mě a děti. Vyhrotilo se to až tak, že mi nadává sprostě i před dětmi a ty pak pláčou. Když s ním chci mluvit a řešit problémy, tak o to nestojí. Poradíte mi, jak dále? Začínám trpět nechutenstvím, zhubla jsem a není mi z celé situace dobře.

Monika

Petra Jarošová odpovídá:

Milá Moniko, ta základní rada je snadná: jste na špatném místě s člověkem, ke kterému se nehodíte a který vás nemiluje. Nezodpovědně jste přivedli na svět děti do nefunkčního vztahu, aniž byste si ověřili, že spolu můžete být šťastní. Nyní čelíte následkům tohoto nemoudrého rozhodnutí.

Možná jste za každou cenu chtěla už být s někým, mít rodinu a ty obecné, vnější znaky, o kterých si ženy často myslí, že je učiní šťastnými. Nyní zakoušíte na vlastní kůži, a bohužel i vaše děti, že nejste-li šťastná sama o sobě, nikdo jiný vás trvale šťastnou neučiní. Já toho muže nehájím: on u toho také byl a stejně jako vy se choval bez kapky odpovědnosti, před kterou nyní utíká.

Potřebujete se postavit na vlastní nohy a nejen finančně. Dokud si nebudete vážit sama sebe, toho jaká jste, těžko najdete muže, který to udělá, protože lidé vždy jen zrcadlí váš vlastní pohled na své nitro. Můžete lhát sobě a můžete o sobě lhát jiným, ale tohle zrcadlo nejde oklamat. Jste-li spokojená uvnitř, vnější situace se tomu přizpůsobí. Je-li ve vaší mysli chudoba, emoční či jakákoli jiná, uvidíte ji v chování lidí k vám, protože se na vás budou dívat jako na žebračku; stejně, jako váš partner. Ten s vámi být nechce, proto ani nechce nic řešit; vůbec ho nebaví vás poslouchat. Správné to není, ale on se chová upřímně podle toho, co k vám cítí. Ve skutečnosti vám bez obalu ukazuje, co si sama o sobě opravdu myslíte, i když to zatím nechcete vědět.

Na vašem místě už bych se netrápila s mužem, který o vás nestojí a neponižovala se. I pro děti bude lepší žít v klidu. Současně ale, pokud nezačnete pracovat sama na sobě a svém sebevědomí a pokud si nevyřešíte vztah s manželem na úroveň základní slušnosti a ohleduplnosti, i když nejlepší by bylo, kdybyste dokázali časem být přáteli, bude pro vás velmi těžké najít jiný uspokojivý vztah. Vyhledejte nějakého psychologa nebo terapeuta, který pracuje na pojišťovnu, a se kterým proberete své základní vadné postoje k sobě a k životu, protože je zřejmé, že vaše rodina vás nedokázala připravit a zjevně jste se v ní necítila ani v bezpečí, ani milovaná. Následky potom vidíte ve vlastním vztahu, kdy jste svým dětem nachystala podobně strastiplné dětství.

Opusťte svůj dosavadní pasivní postoj a začněte měnit život svůj i vašich dětí k lepšímu. Nebude to snadné, ale je to možné. Jestli nemáte sílu kvůli sobě, mějte ji aspoň kvůli nim; jinak si můžete být jistá, že nebudou schopny mít normální partnerské vztahy a budou se trápit úplně stejně. Upřímně vám přeji odvahu na tuto cestu za skutečnou láskou!

 

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“