Přítel se chce vrátit k bývalé

Přítel se chce vrátit k bývalé
Partnerská poradna on-line

Dobrý den, nedávno jsem psala, že jsem odešla od manžela k novému příteli. Včera mi můj nový přítel oznámil, že se chce vrátit k bývalé. Mozek mu radí, že to nemá dělat, ale srdce prý chce zpátky rodinu. Bývalá ho tenkrát vyměnila a s novým se rozešli asi před měsícem. Když jsem se ho na to ptala, tak by se k ní prý nevrátil, že je se mnou šťastný. Že za nás bude bojovat a udělá vše, abych byla šťastná… Vychovávali spolu dceru, která není jeho pokrevní, ale říká mu tati. Je jí 7 let. Mě přítel tvrdil, jak s bývalou neměli ani ze třetiny tak stejný pohled na život, cíle a očekávání do budoucna jako se mnou a teď mi po dvou dnech, co mu cosi leží v hlavě, tohle řekl. Já nevím, jak se chovat, nechci se vzdát a odejít od něj, mám pocit, jakobych mu tím vyklidila pole a měl by to jednodušší… Chtěla bych, aby si nějakým způsobem uvědomil, že me třeba miluje víc a do budoucna to pro něj bude lepší.. Možná.. Kdyby v tom nebyla dcera, myslím si, že by neodešel zpátky, ale má smysl bojovat, nebo mám odejít, aby si uvědomil, že mu třeba budu chybět? Druhá věc je taková, že jaksi nemám kam jít a myslím si, že tak supr chlapa už nemusím najít… Karma mi to vrátila hezky po 4 měsících.. Teď mi píše, že mi nechtěl ublížit. V noci se ke mě ze spánku (nebo ze zvyku? :-( ) tulil…

Nicola

Petra Jarošová odpovídá:

Nicolo, píšu to nerada, ale vypadá to, že jste byla nechtěnou náhradnicí za jeho bývalou partnerku. Nechtěnou ve smyslu, že to nebyl jeho záměr a určitě vám nechtěl ublížit, přesně tak, jak vám napsal. Věřím i tomu, že s ní neměl zdaleka tolik společného jako s vámi a také, že jste udělala maximum, aby s vámi byl šťastný.

Evidentně ho jeho bývalá přítelkyně kontaktovala po rozchodu a navrhla mu návrat. A navzdory vaší snaze učinit jej šťastným mu nabízí něco, co vy nemáte. Nemyslím si, že je to soužití s nevlastní dcerou, i když věřím, že ji má rád. Ta by vás klidně mohla navštěvovat a on by mohl zůstat s vámi.

Napíšu vám, co to je; to, co vám nejspíš chybí a jí ne. Ona má v sobě větší jistotu než vy, že lásku není třeba si zasloužit. Že láska se dává jen tak, prostě z lásky. Tahle jistota je vzácné koření, protože většina rodičů, učitelů i společnosti nás přesvědčuje, že lásku si musíme zasloužit. Není to pravda; je to v přímém rozporu s prožitkem bezpodmínečné lásky a schopností ji vyjadřovat vůči druhým. Ona tuhle jistotu v sobě má a tím se stává nesmírně atraktivní pro ostatní, kterým tento prožitek chybí. A její jistota, že si zaslouží lásku bez ohledu na to, jak se chová a co dělá, je jí zárukou, že je tady neustále někdo, kdo jí chce lásku poskytnout. A v tomto okamžiku je to váš partner.

Vy chcete potrestat partnera za něco, za co nemůže. On podvědomě cítí, že mu ta druhá nabízí něco cenného. A chce to. Vy to nemáte, aspoň zatím, proto teď váhá. Je to, jako byste se zlobila, že zákazník, který chce vodu, kterou vy v obchodě nemáte, chce jít do toho, kde ji mají. A chtěla ho za to potrestat. Správný postup je místo toho objednat vodu, abyste mu ji mohla nabídnout. A stejný postup platí u vás.

Zamyslete se nad tím, jak jste to zažívala doma. Co všechno jste si musela zasloužit, jaké podmínky lásky jste dostávala od svých rodičů. Je třeba pracovat s těmito vzpomínkami a uvědomit si na úrovni prožitku, že ty podmínky byly nesmyslné. Až na to, že vy jste tuto zkušenost učinila součástí svého světa a prožívání. Potřebujete se sama naučit milovat bez podmínek a to není lehké. Poznáte to podle toho, že budete svému partnerovi upřímně přát, aby byl šťastný. Ne s vámi; prostě šťastný tam, kde bude nejšťastnější. Možná s vámi a možná s tou druhou. V okamžiku, kdy budete cítit hluboké přání, aby našel vše, co potřebuje, bez ohledu, jestli to nabízíte vy, nebo nějaká jiná žena, a budete se radovat z jeho štěstí, naučila jste se milovat bez podmínek. Ve stejném okamžiku si vaše mysl začne být jistá, že si také zaslouží být milována bez podmínek, tedy že nemusíte splnit žádné speciální zadání, abyste se cítila v každém okamžiku hodná lásky. Tím začnete přitahovat velmi mnoho projevů lásky ze všech stran, v podstatě budete mít pocit, že se v ní koupete… A váš partner nebude mít žádný důvod odejít.

Není to lehké, co máte před sebou, ale pokud ho milujete, nemělo by pro vás být tak těžké přát mu štěstí a být mu vděčná za všechny krásné okamžiky, kterými vás obdařil. To bude nejlepší začátek. Přesně toto, když to dokážete, se stane základem vaší vnitřní svobody, která je tím nejlákavějším dámským parfémem. A pak už se nebudete nikdy bát. Takže přesný opak toho, co jste plánovala. Můžete ho trestat, ale tím jen dokážete svou slabost a chybějící sebedůvěru. A uspíšíte jeho odchod. Když chcete lásku, dávejte lásku, je to vlastně úplně jednoduché. Vy se jen potřebujete naučit rozlišit lásku a závislost. Moc vám držím palce, abyste se do toho pustila, pořád máte ještě šanci to uhrát. Ať se vám to podaří!

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“