Přítel se tajně uspokojuje

Přítel se tajně uspokojuje
Partnerská poradna on-line

Ahoj, díky za super blog. Ráda bych od tebe četla nějakou radu. Jsem celkově dost zmatená. Je mi 32, s přítelem jsme nyní tři roky spolu, je o 13 let starší. Náš vztah byl na začátku skvělý, po půl roce jsem začala mít deprese, které na mně dolehly z předchozího traumatického vztahu. Přítel mi byl opravdovou oporou, můj stav se i díky němu za dva roky velice zlepšil a já jsem mu velice vděčná. Ale tak nějak mám pocit, že se láska postupem času vyprázdnila. Před měsícem jsem zjistila, že přítel pravidelně tajně kouří marihuanu a občasně se chodí uspokojovat do parku :( (recidiva). Našla jsem kromě jiného i kondomy a stránky v historii v prohlížeči, kde hledal prostitutky (to popřel, že by s nimi byl). Dost to mnou otřáslo, chtěla jsem se s ním rozejít. O situaci jsme pak několikrát otevřeně mluvili a dala jsem mu půl roku na to, aby se s tím popral, protože mi říkal, že by to bylo nefér, že mně dal také čas. Doma máme dost neshody, protože díky depresi občas nejsem schopná uklízet věci podle jeho představ. Nevím, jestli ten vztah má smysl a taky nevím, zda-li v mém stavu vůbec má smysl do nějakého dalšího vztahu jít. Došli jsme k tomu, že se stále máme rádi a že spolu ještě budem. Tvrdí, že chodí k psychologovi… Ale sama nevím.

zmatená

Petra Jarošová odpovídá:

Milá zmatená ženo, chápu, že máte pochybnosti. Do vašeho vztahu se totiž silně promítají vaše vlastní vnitřní stavy a vy jej vidíte a prožíváte pod tímto filtrem, který vám brání vidět situaci, jaká je doopravdy.

Měla byste vědět, že deprese má příčinu a že se neobjevuje sama od sebe. Příčina je ve vašem podvědomí a je možné ji zjistit a vyléčit. Lékaři bohužel často zjednodušují pohled na toto onemocnění jako neschopnost mozku vytvářet dostatek hormonů radosti. Tak tomu bezpochyby je, ale i tak je příčinou mentální bolest a vnitřní chudoba, která následně paralyzuje tělo. Není možné trvale vyléčit depresi, aniž byste našla vnitřní zdroj této mentální paralýzy a přemodelovala pohled a prožitek situací, které vám působí bolest. V případě deprese je to práce na roky, ale je to možné. Měla byste vědět, že vám škodí nejen alkohol, ale jakékoli jiné drogy a také káva, která bude stav zhoršovat. Potřebujete na vnější úrovni dát svému životu řád, dostatečně spát, ideálně pravidelně jíst a cvičit, například jógu, ale i běhání by vám udělalo velmi dobře. Hlavní práce ale spočívá na úrovni mysli. Vše jde opravit a vy si můžete úplně změnit život. Zásadní ale je, že se přestanete vymlouvat na svou nemoc a pustíte se do práce. I deprese je pouhým symptomem a ukazuje na něco nevyřešeného ve vašem podvědomí. Je třeba to dostat do vědomé části mysli a začít s tím pracovat. A nepřestat, dokud situace, kterých se bojíte a které vás zraňují, nezačnete prožívat jako výzvu něco nového se naučit a ne jako hrozbu. Pak vaše deprese zmizí.

Myslím, že není čas opouštět partnera, který vás má rád, i když není dokonalý Je čas skončit s projekcemi a začít pracovat na sobě. Když to uděláte, zjistíte, že i váš partner bude mít víc energie a radosti a pravděpodobně to úplně restartuje váš současný vztah. Je ve vašich rukou. Oběma vám z celého srdce přeji štěstí!

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“