Přítel si našel starší ženu

Přítel si našel starší ženu
Partnerská poradna on-line

Měla jsem vztah 8 let, strašně jsme se milovali, ale přítel si našel jinou; prý se rozhodoval mezi mnou a jí.  Moc mi chybí a já nevím, jak dál. Přijdu domů a všude ho vidím.  Potřebuji ho do života, mně je 24 a jemu 25, a vyměnil mě za paní, které je 40 a má 3 děti. Teď jsou spolu, už nevím, jak dál, píši mu jak, ho miluji, ale zbytečně, ignoruje mě, a to je ještě horší. Prosím o radu, co dělat, byla jsem už i kartářky a ta řekla, že návrat nastane.  

Lenka

Petra Jarošová odpovídá:

Lenko, může se vrátit, ale musíte nutně udělat pár změn, jinak se to nestane.

To, že váš partner dal po tolika letech přednost starší ženě, ukazuje, že má potřeby, které jste, když jste byli spolu, nedokázala naplnit. Z nějakého důvodu to dokáže ta starší žena, se kterou teď je. Samozřejmě, že život se třemi dětmi není pro pětadvacetiletého muže žádná hračka, takže si může uvědomit, že by mohl zvolit trochu jednodušší variantu a vrátit se k vám.

Pojďme se spolu zamyslet, co mu s vámi asi chybělo. Dopis, který jste mi napsala, ukazuje na značnou citovou nevyzrálost. Možná je to proto, že jste byla jen s jedním mužem a neprošla jste jinak běžnými situacemi, kdy se lidé schází a rozchází a mají i několik známostí, než se objeví ta pravá. Vy jste se stala na vztahu závislou, byla to pro vás vaše životní opora a jistota. Píšete, že jej potřebujete, ale ani slovo o tom, co asi potřebuje on… Myslíte jen na sebe a své potřeby. Žena s dětmi je nucena už jinak přemýšlet: může jít spát, až když jsou děti v postýlkách, může si odpočinout, až když má všechno okolo dětí hotové. A většinou už trochu víc ví, co je láska. Že to není jen sobecká potřeba, aby mě někdo miloval. Že je to hlavně otevřenost tomu druhému, kdy myslíme na jeho potřeby a jsou pro nás důležitější, než vlastní pohodlí. S životem by měla přijít zralost, kdy už člověk prostě nemyslí tolik sám na sebe. Je pravděpodobné a logické, že ta žena jí má víc, než vy. Takže když stihnete včas dozrát z holky, která doma brečí do polštáře, protože se cítí opuštěná, v ženu, která ví, že se umí o sebe postarat, je si jistá sama sebou a víc, než své potřeby je připravená uspokojovat potřeby druhých, je velká šance, že ho budete mít do pár měsíců zpět.

Uplakané dopisy, které mu píšete, nepomohou, zbytečně se shazujete. Citové vydírání používají pouze slaboši. Tou jste byla, ale rozhodněte se, že ode dneška už nebudete. Zkuste ho pochopit. Něco mu s vámi chybělo a šel za ženou, která mu to dala. Je čas, abyste na sobě zapracovala. Podívejte se okolo sebe a najděte si ženu, která má kvality, jež vám zatím chybí. Nestačí být hezká, hodná holka. Takových je spousta. Najděte ženu, která je vnitřně silná a současně velmi ženská a milující, nesobecká, vždy připravená pomáhat. Ženu, která si věří. A otevřete se jí. Dívejte se na ni, jak funguje, jak mluví a jedná s druhými. Jak řeší obtížné situace. Potřebujete vybřednout z modelu závislé chudinky a stát se silnou, zralou, milující ženou. Milující není to, co jste doposud prožívala. Popsala jste mi typickou závislost na vztahu. Závislé ženy muže nebaví. Chtějí ženy, které mají tolik sebedůvěry, že jsou si jisté, že nikdy nebudou samy. Skutečná sebedůvěra je totiž velmi sexy. Naučte se jí.

Vrhněte se do práce na sobě. Když to uděláte, změníte se zevnitř, stanete se skutečnou ženou místo uplakané malé holky. Je čas dospět. Abyste si sama sebe mohla vážit, začněte se chovat k druhým tak, jak byste si přála, aby se oni chovali k vám. Buďte rozhodná, upřímná, spolehlivá a pracovitá. To vám postupně dodá spoustu sebedůvěry. Budete cítit, jak se stavíte na vlastní nohy. Začnete si víc a víc věřit. Současně pomáhejte všem, komu pomoct můžete, budete se díky tomu cítit jako člověk, který přináší do světa něco dobrého. I to zvýší vaši sebedůvěru. Zjistíte, že je spousta lidí, kteří zažívají daleko větší bolest, než jen vy. Přestanete být sobeckou dívkou, kterou zajímá jen vlastní utrpení a daleko víc vás začne zajímat, co můžete udělat pro zmírnění trápení těch druhých. Takováto žena, s bohatým vnitřním životem, plná soucitu, vyjádřeného její účastí a aktivitou, je někde ve vás skrytá. Najděte ji a díky tomu se vám vrátí vaše láska. Překonejte pocity prázdnoty a bezmoci a vrhněte se do práce. Vše se změní, ale musíte změnit sama sebe. Moc vám přeji, abyste k tomu našla sílu. Skutečná láska stojí za to, abychom pro ni něco udělali…

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“