Přítel si píše o sexu s jinými

Přítel si píše o sexu s jinými
Partnerská poradna on-line

Chci se zeptat na Váš názor. Přítel si na smyšleném profilu píše o sexu s cizími ženami. Ví že to vím, pohádali jsme se kvůli tomu, jak jsem to zjistila, vzal to jako zásah do soukromí. Řekl mi že o nic nejde a kdyby mi chtěl být nevěrný, udělal by to jinak. Nechce o tom mluvit, vím že to dělá hodně mužů. Říká mi, že mě miluje, mimo jeho práci spolu trávíme čas jak to jde, někdy máme taky horší období jako každý pár, ale jinak je vše fajn. Chci se Vás zeptat, jak se mám nad toto povznést, jak to chápat a mám se něčeho obávat? Jak se uvolnit, být nad věcí a nezničit si vztah? Děkuji.

Maya

Petra Jarošová odpovídá:

Mayo, asi je to spíš o tom, že jste na to přišla, než že by váš partner byl nějakou výjimkou. Většinu zdravých mužů baví porno a vše spojené se sexem. Dřív chodili do nevěstinců, dnes šetří a chodí na internet. Podstata mužů se ale nezměnila, pořád by si většina z nich přála mít co nejvíc žen k dispozici k neomezeným a hlavně nezávazným sexuálním hrátkám. Není to nijak v rozporu s tím, že aspoň někteří touží také po partnerce, se kterou by měli rodinu a mohli předat své geny.

Na vašem místě bych si řekla výhody. Jsou to v podstatě virtuální vztahy a nemají nic společného s láskou. Nemůže se nakazit pohlavní nemocí. Určitě ho baví, že zaklapne počítač a vztah je u konce. A přesně, jak to řekl, kdyby chtěl, tak se s těmi ženami potká fyzicky, jenže pro něj je to jen hra.

Dokud to neškodí vašemu sexuálnímu životu ve smyslu, že by vás odbýval, nebrala bych to vážně a hlavně bych na to vůbec nemyslela, protože to ničemu nepomůže. Když budete nad věcí, je to znak vaší síly a sebevědomí. Takové ženy nejsou opouštěny, protože muži o silné ženy stojí. Pokud budete dělat scény, bude to důkaz vaší slabosti a chybějící sebedůvěry. Zatím se držíte a to je dobře, nic lepšího nemůžete udělat. Dnes je tolik mužů, kteří mají problém se sexem, že mít nějakého, kterého to baví, je celkem terno. Je to znakem jeho síly, i když se projevuje i způsobem, který vás úplně nebaví. Vaše obavy by ničemu nepomohly, protože byste zbytečně vytvářela podmínky pro to, aby se staly skutečností. Když budete v pohodě, váš vztah bude také v pohodě, protože ve skutečnosti muži ze všeho nejvíc stojí o ženu, se kterou je legrace a která zbytečně nevytváří dusno. A muži opravdu dobře rozlišují, kdo je jejich partnerka, kterou chrání a se kterou chtějí být, a kdo je hezká holka od vedle, na kterou je hezký pohled, ale tím to končí.

Prověřte své obavy, z čeho máte strach a co vás napadá. Osobně si myslím, že jste dost silná, abyste takovou situaci s přehledem ustála. Důvěřujte sobě a důvěřujte vaší lásce. To, že se váš partner snaží být s vámi co nejčastěji, mluví samo za sebe. Ten zbytek není důležitý. Vaše láska stojí za to, abyste trochu zamhouřila oči. Nikdo není dokonalý. Ale tenhle vás miluje.

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“