Přítel si píše s bývalou

Přítel si píše s bývalou
Partnerská poradna on-line

Přítel si píše s bývalou, jsme spolu šest let a máme spolu ročního syna. Začalo to teď nedávno, jinak jsme spolu měli hezký vztah, ale hádá se občas asi každý. Psal jí, jak se má a pochválil jí fotku a taky, jestli chodí ještě na večírky, hned ho zvala do baru, ale že už moc nechodí a že bývalý žárlil a můj přítel jí hned psal, že má asi proč. Četla jsem to na facebooku, omylem jsem mu vlezla do soukromí a pak na něj vyjela, možná, že kdybych četla dál, dozvím se více, byla jsem totiž u rodičů a čekala, až mi zavolá, napíše, nic, měl čas si psát s ní. Tvrdí, že mě miluje a že chtěl jenom pokecat, tak nevím, co si mám myslet. Potřebuji váš názor, děkuji.

surinka

Petra Jarošová odpovídá:

Milá Surinko, zkouším si představit, jak někomu omylem vlezete do soukromého účtu. A proč jej neopustíte okamžitě poté, co to zjistíte; je to pod úroveň každé ženy. To, že to jste ochotná udělat, znamená, že si nevěříte a že jste žárlivá. Chování vašeho přítele není příčinou žárlivosti, skutečnou příčinou je nízké sebevědomí a také malá důvěra v kvalitu vašeho vztahu. Jinak by s vámi takový běžný rozhovor po fb vůbec nehnul.

V tomto okamžiku příliš nezáleží na tom, jak to má váš partner vůči bývalé přítelkyni. Ve skutečnosti je oba šlechtí, že spolu dokážou i po rozchodu komunikovat. Důležité je, abyste si uvědomila, že žádný vztah, ani když spolu máte dítě, nemusí být napořád, zejména, když o něj přestanete pečovat. Co to znamená?

Zamyslete se, jak se vůči svému partnerovi chováte v porovnání s prvními měsíci vaší známosti. Jestli o sebe dbáte stejně, jako když jste se jej snažila získat, jestli se stále cítíte sexy. Jestli vás stále zajímá, jak se mu daří v práci, jestli jej chválíte a jste mu vděčná, že se o vás a dítě nyní stará. Jak moc se snažíte vytvořit domov, do kterého se rád vrací, kde se cítí bezpečně ve smyslu, že jej zbytečně nezatěžujete řečmi, které patří spíš mezi kamarádky, které to baví, na rozdíl od muže, který tím trpí. Pokud je vaší odpovědí na všechny předchozí otázky ANO, to všechno dělám nejlépe, jak dokážu, nemáte se čeho bát, protože on si je toho vědom a nemá důvod měnit partnerku, se kterou je šťastný. Jestli tam najdete něco, co jste po letech začala zanedbávat, berte jeho komunikaci jako upozornění, že s vámi nemusí být napořád. Často píšu, že přestane-li žena o muže pečovat, s chutí toho využije nějaká jiná, která je ochotna nabídnout chybějící požitky, jen aby jej získala pro sebe. Osobně si myslím, že pokud je vztah mezi ženou a mužem hluboký na všech úrovních včetně sexuální, může on sice občas zaváhat, když se objeví žádoucí sexuální objekt, ale jinak má tendence se vracet poté, co zjistil, že to není až takový rozdíl. Když ale žena usne na vavřínech a vztah jede na setrvačnost, dříve nebo později dojede jinam, než si ona představovala. Samozřejmě, že to občas dělají i muži, ale ty my tu nemusíme řešit; bavíme se o tom, co může pro šťastný vztah udělat žena.

Zamyslete se nad tím, v čem byste mohla jako partnerka zabrat, aby na vás byl váš partner pyšný a bylo mu s vámi dobře. Jeho korespondence neukazuje na nic vážného, což ale neznamená, že by se to časem nemohlo stát, když se s ním budete hádat, místo, abyste se pokusila zjistit, co mu s vámi chybělo, a změnila to. Máte spolu dítě a také ta druhá žena má rodinu, takže bych z toho nedělala žádnou tragédii, navíc se nejspíš nic kromě těch pár vět nestalo. Vaše sebevědomí podpoří všechno dobré, co budete dělat pro svou rodinu, partnera i pro druhé. Začnete se cítit jako hodnotný člověk, dobrá partnerka i matka a postupně si budete jistá, že za všechno dobré, co děláte, si zasloužíte totéž. Cokoli chcete, můžete dostat. Jedinou a nutnou podmínkou pro to je, abyste vše, po čem toužíte, poskytovala druhým lidem. Dříve nebo později se vám to začne vracet v míře, kterou si ani neumíte představit. Jen s tím nikdy nesmíte přestat. Zjistíte, že chovat se k druhým s úctou a noblesně je takovou radostí, že nebudete mít důvod to měnit. Ostatní to budou vnímat a podle toho se k vám budou chovat. Stanete-li se noblesní uvnitř, budete totéž dostávat od svého okolí. Upřímně vám přeji, ať se tak stane co nejdříve!

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“