Přítel si po osmi letech našel jinou

Přítel si po osmi letech našel jinou
Partnerská poradna on-line

Dobrý den. Je mi 25, před měsícem se se mnou po 8 letech (po SMS) rozešel přítel (27 let). Ihned po našem rozchodu si začal s o 14 let starší paní(2x rozvedená,3 děti), kterou poznal asi před půl rokem a která ho uháněla, až ho uhnala. Psala mu, volala, dokonce za mnou chtěla přijet a říct mi, ať jí ho nechám. Celou tu dobu, co o ní vím, mi přítel sliboval, že ji nechce, že jí jasně řekl, že chce být se mnou. Zřejmě tedy ne dost jasně. Problém je, že je to pro mě ten pravý, teď je mi nejhůř v životě, fungovali jsme spolu hezky, jen jsme se nějak poslední dobou nedokázali hnout z místa (bydlení, svatba, děti). Snažím se s ním zůstat v kontaktu a zjišťuji, že je velmi zmatený, prý neví, kdo teď je a co vůbec chce. Je to poznat i z toho, co mi píše – jednou, že mu chybím, jindy, že to necháme plynout a uvidíme, jindy zase ani neodpoví. Bojím se, že když je teď s tou ženskou, tak nebude mít prostor se sám bez jejího ovlivňování rozhodnout. Prosím tedy o radu – opravdu ho nechat být (bez jakékoli komunikace) nebo se snažit s ním zůstat v kontaktu? Děkuji.

Vendy

Petra Jarošová odpovídá:

Vendy, podle toho, co píšete, to vypadá, že váš bývalý partner zažívá vztah s tou paní jako velmi silný. Zřejmě i ona, když o něj tak dlouho bojovala.

Po osmi letech už mohl být váš vztah trochu „přechozený“. To, že se zasekly pro vás významné věci, jako svatba a společné bydlení, ukazuje na to, že si nebyl jistý, zda s vámi chce do budoucna být. Možná to souvisí i s tím, že již potkal tu druhou.

Zda bude jejich vztah mít delšího trvání, se poznat na dálku nedá. Co ale můžeme udělat pro vás, je proměnit to, co teď cítíte a myslíte si, že je to láska, na lásku skutečnou. Není to vůbec snadné, ale učiní vás to vnitřně svobodnou ve smyslu, že budete přirozeně šťastná, když ten, koho milujete, bude šťastný. Ať už s vámi, nebo s nějakou jinou. Lidé si myslí, že bez žárlivosti není skutečná láska, ale nevědí, o čem mluví, protože skutečný prožitek lásky ještě nepoznali.

To, co teď zažíváte, se jmenuje závislost. Protože z lásky dáváme bez očekávání, že za to něco dostaneme. Prostě dáváme. Závislost je, že něco (někoho) potřebuji, abych byla šťastná a bez něj trpím. Myslím si, že tento konkrétní člověk mě může učinit šťastnou a jinak nikdo. Závislost vzniká, když si myslím, že mám něčeho málo, třeba lásky, a potřebuji, aby mi ji někdo dal. A když se to tak děje, postupně se v nás objeví, i když si to neuvědomujeme, pocit dluhu vůči tomu, kdo nám lásku dává. A tím se závislost prohlubuje.

Cesta ven, jako z jakékoli závislosti, není zajištěním pravidelné dodávky toho, co nám chybí, ale natrénování schopnosti být šťastná, i když dodávka nedorazila. Paradoxně tento prožitek vnitřního štěstí a svobody, který nezávisí na vnějších podmínkách, přitahuje ostatní tak moc, že už bez pravidelného přísunu lásky nikdy nebudete.

Jak na to? Představujte si, že váš přítel je nyní velmi šťastný a z celého srdce mu to přejte. Také si uvědomte vděčnost za to, že jste s ním mohla strávit tolik krásných let. Toto cvičení praktikujte v každé volné chvíli, když jedete do práce, ráno i večer v posteli, prostě kdykoli. Jakmile se vám podaří to takto prožívat, stane se jedna nebo obě z následujících věcí:

  1. Váš partner si to jako zázrakem rozmyslí a vrátí se k vám s tím, že pochopil, že jste ta pravá.
  2. Objeví se někdo nový, s kým vám to bude fungovat a bude s vámi chtít být.

Nejzajímavější je to tehdy, když se obojí stane zároveň, pak možná nebudete vědět, co dřív…

Na vnější úrovni teď nemusíte dělat vůbec nic. Ani mu volat či jinak ho kontaktovat, ani se nesnažte zjistit, kde je a co dělá. Jen provádějte výše uvedené cvičení a uvidíte. Funguje vždy, když je prováděno upřímně a poctivě. To, že se jeho následkem objeví ve vaší blízkosti muži, kteří o vás budou stát, je jen vedlejším produktem toho hlavního, co se stane ve vás. Že totiž získáte schopnost takzvané svobodné, skutečné lásky, která našim blízkým přeje štěstí bez jakýchkoli podmínek, například, že nám naši lásku musí vždy opětovat. Budete prostě zářit na celý svět, šťastná a vnitřně bohatá. Pusťte se do práce a proměníte se zevnitř. S tím se změní i svět okolo vás v místo plné možností. Když budete mít pocit, že vám to nejde, zavolejte mi. Je třeba zcela změnit váš způsob prožívání a to není tak snadné. Plody jsou ale šťavnaté a sladké.

 

 

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“