Přítel stále komunikuje s ex

Přítel stále komunikuje s ex
Partnerská poradna on-line

Dobrý den,s přítelem jsme spolu přes dva roky a asi jsme uspěchali chození i bydlení,ale přijde nám, že máme hodně společných zájmů,a asi také podobný cíl nebo způsob života.I když vztah nezačal úplně správně–bylo tam více rozumu než nějaké zamilovanosti–tak uvnitř jsem si říkala,že by to konečně mohl být ten pravý(oba jsme do té doby měli smůlu na partnery).Kazila(kazí)to občas nedokonalá komunikace,kdy i z maličkostí někdy vzniká nehezká hádka,ale zdá se,že jak se poznáváme,snažíme se vzájemně lépe porozumět.Po roce vztahu jsem díky přítelově chování při náhodném potkání se s jeho ex ztratila dost důvěry a následně zjistila z jejich sms,že se v tajnosti přede mnou plánovali sejít. Přítel prý nechtěl,ať si dělám starosti,tak mě tím nezatěžoval a ujišťoval mě,že má vše vyřešené a má rád jen mě.Brala jsem to,ale nedůvěra stále byla a v otevřeném chatu jsem si pak přečetla jejich konverzaci z doby,která byla ještě před tím náhodným setkáním,ale zároveň v době,kdy jsme spolu chodili už skoro rok.Přítel jí v konverzaci naznačoval, že s nikým jiným nemůže být opravdu šťastný,litoval,že spolu nemůžou být a také nadhazoval možnost,že když se chce,vše jde atd.Prosím o radu.Máme se rádi,on se snaží,ale nemůžu se zbavit pocitu,že pro něho nikdy nebudu co ona(je navíc ode mě tak moc odlišná).

Tereza

Petra Jarošová odpovídá:

Milá Terezo, připomíná mi to dopis, který jsem odpovídala nedávno: obávám se, že se svými obavami nejste daleko od pravdy. Určitě vás má rád a nechce vám ubližovat, na druhou stranu si nemůže pomoct. Ta druhá má něco, co vy nemáte, aspoň pro něj.

I z vašeho popisu to vypadá spíš na partnerství z rozumu, minimálně z jeho strany. Srdce nechal u té druhé a s vámi se snaží zapomenout; na druhou stranu mu to nejde, a zas až tak moc se vlastně, podle toho, co píšete, nesnaží. Srdci se poručit nedá, i když by člověk hodně chtěl.

Vy píšete, že jste neměla dobré zkušenosti s předchozími vztahy. Tady by mohla být příčina toho, že ani vy sama své srdce moc neposloucháte a snažíte se vytvořit vztah založený na rozumu. Srovnala jste si pro a proti a snažíte se pomocí tolerance vyvážit vše, co nefunguje. Dělá to tak spousta lidí; váš partner se pravděpodobně snaží o totéž. Tím jste si podobní. Ale jeho posílá srdce jinam, i když vás má rád a upřímně se snaží s vámi být.

Zranění z předchozích vztahů a to, které zažíváte nyní, mají něco společného. Ve vašem podvědomí jsou uloženy vzpomínky na citová zranění spojená s partnerskými vztahy. Všechna nevyléčená bolest se bude zrcadlit jako neúspěchy ve vztazích tak dlouho, dokud nebude nalezena, pochopena a vyléčena. Pravděpodobně i tento vztah máte proto, abyste pochopila víc sama o sobě a smutku, který máte uvnitř uložený.

Řešením v tomto okamžiku není dávání ultimát současnému partnerovi ani urychlené odcházení od něho. Trápila byste se tak jako tak. To vnější teď řešit nemusíte, protože je stejně jen zrcadlem vaším bolesti uvnitř. Právě tu je třeba nalézt a začít s ní pracovat, aby se váš život mohl díky tomu zcela změnit. Není to vůbec snadné, ale dnes je tolik funkčních metod, že bych vám nějakou práci s myslí upřímně doporučila. Poznáte nové lidi a hlavně pochopíte spoustu souvislostí. Štěstí nepřichází jen tak, přichází díky znalosti, jak věci fungují a odstranění překážek, které brání zažívat váš vnitřní potenciál. Moc vám přeji, abyste se pustila do práce. Jste příliš mladá, abyste to nechala být. A hlavně, můžete být šťastná; je to zcela ve vašich rukou…

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“