Přítel už to ukončil

Přítel už to ukončil
Partnerská poradna on-line

Dobrý den. Možná mi odpovíte, možná ne. Napsala jsem mému nevěrnému příteli. Že jsem mu odpustila. Že bych mu nikdy neublížila a že to ví. A že zůstane v mém srdci. Přítel odepsal, že já v jeho taky a ať jsem šťastná. Jsem zpátky na dně. Čekala jsem, že bude rád. Asi si to už uvnitř uzavřel a jde dál. Vztek je dávno pryč. Jen smutek. Chtěla jsem to zkusit oživit a on nechce. Mám tomu rozumět tak, že když žena ve vztahu neumí být tajemná, potvora, tak nemá ve vztahu šanci? Nevím jak dál, Prosím poraďte.

Jitka

Petra Jarošová odpovídá:

Jitko, vůbec to není o tom být potvorou, i když se to říká. Říkají to slabé ženy, které závidí těm vnitřně silným a nazývají je potvorami. Muži po potvorách netouží, ale také je nezajímají slabé ženy. A to je kategorie, do které jste se v jeho očích teď dostala.

Už jsem vám to psala v minulém dopise. Vnější gesta nefungují, ať už je to manifestační rozchod, nebo naopak hra na to, že ho berete zpět. Ani za jedním není síla, ale zoufalství. Taková ho nezajímáte. Chová se k vám hezky, ale nestojí o vás a nebude, dokud zůstanete stejná. Celá situace, jak se stala, vás znejistila a ukázala, že snadno ztratíte sebedůvěru. On není příčinou toho, že se nyní cítíte zoufalá a zranitelná. Ta situace probudila vzpomínky ve vašem podvědomí, kdy vy, nebo jiné ženy ve vašem rodu, jste si následkem chování partnera, se kterým jste si nevěděla rady, přestala věřit. Ten program ve vaší mysli je nyní probuzený, aktivní. Je úplně jedno, co uděláte navenek, fungovat to s partnerem nebude, i když chápu, že po tom toužíte a trápíte se. Jediné, co pomůže trvale, nebude moje odpověď, ale systematická a poctivá, dlouhodobá práce s myslí a jejími zraněními. Dokud je nenaleznete a nevyléčíte, budete se trápit a zbytečně. Máte v mysli virus, který vás nutí nějak se cítit v určitých situacích a na základě toho se nějak chovat. To všechno způsobí, že muž odejde. Nestačí prosit muže, aby zůstal, nebo mu vyhrožovat. Je třeba najít ten virus a vyléčit ho. Potom se změní vnější situace, která je pouhým zrcadlem vašeho vnitřního prožívání, takže v současné situaci vaší úzkosti, nejistoty a zoufalství.

Nemá cenu teď přemýšlet o tom, co by bylo, to vás uvrhne do ještě většího zoufalství. Vyhledejte nějaké kurzy sebepoznání a osobního rozvoje a začněte na sobě pracovat; to je jediné, co vám může trvale pomoct. Chápu, že to je to poslední, do čeho se vám teď chce, že byste ho chtěla zpět. Tak se ale zbytečně zasekáte v iluzích a představách a doba vyléčení se tak jen prodlouží.

Nikde není dáno, že už spolu nemůžete být. Ale podmínkou je, že vy se změníte a to jste zatím neudělala; ani to tak rychle není možné, je to práce na týdny a měsíce, když to jde dobře. I tak to ale stojí za to; vždyť máte celý život před sebou. Upřímně vám přeji, abyste našla sílu se do toho pustit a slibuji vám, že nebudete litovat!

 

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“