Přítele nemiluji

Přítele nemiluji
Partnerská poradna on-line

Dobrý den. Mám přítele 7 let, jenže ho již nemiluju, sex máme výjmečně a když, tak mě to nebaví a nic z toho nemám. Doma máme pohodu, vím, že se na něj mohu spolehnout. Jenže přítel je flegmatik, kterému je asi všecko jedno, o ničem se bavit neumí ani nechce, co se týče vztahových problémů, jeho odpovědi jsou: tak co mám dělat, nevím, nechci, když tě to semnou nebaví, tak proč si semnou atd… Vím, že bude nejlepší otec na světě, vím, že se o nás postará a můžu mu věřit, stará se se mnou i o domácnost. Máme hypotéku druhým rokem a rok a půl se „snažíme“ o miminko (s málo sexem to nepůjde), příští měsíc mám jít na inseminaci. O svatbu nejeví zájem, i když ví, že já už hodně dlouho chci. Přitahují mě jinačí muži, bohužel sem ho už i podvedla a srdce mi to netrhalo… :-( bydlím s ním od 18let, což může být problém v tom, že jsem brzo musela dospět, a teď cítím potřebu si užívat, jenže v horší dobu to přijít nemohlo, když je mimčo v plánu a hypotéka na krku. Je dost možné, že bych litovala, že jsem odešla, mám o něj strach, že zůstane sám, nikam nechodí, je diabetik. Když už někam jdeme spolu, tak se nebaví, tváří se jak morous a chce brzo domů. Mně je 24 a jemu 31. Nechci ho ranit a nevím, jak se rozhodnout. Omlouvám se za psaní páté přes deváté. Děkuji za odpověď

Nikola

Petra Jarošová odpovídá:

Nikolo, asi popisujete situaci spousty žen. Už někoho mám, jsem na něj zvyklá, nebaví mě to, ale máme dluhy a dítě, nebo ve vašem případě skoro…

Zabíjíte ženu v sobě, zabíjíte v sobě intuici a odsuzujete sama sebe žít povrchní život. Budete muset potlačovat spoustu emocí a učit se je nevidět, přesně tak, jak už to děláte teď, nenaslouchat svému tělu ani srdci a hrnout to, jako spousta žen před vámi, bez lásky, vnímavosti, otupělá, jako pod vlivem analgetik, která vám umožní raději nic necítit a neprožívat. Je velmi pravděpodobné, že sama nemáte žádný skutečný problém s otěhotněním a s jiným mužem byste otěhotněla. Už to, že vám to nejde, je významným znakem toho, že vaše tělo a ni srdce nevnímá tohoto muže jako vašeho partnera. A proč si lžete o tom, jaký bude skvělý otec? Myslíte si, že skvělým otcem může být někdo, kdo není svou ženou milován? Myslíte si, že když přivedete dítě do tohoto chladného prostředí, kde žijete vedle sebe, bez vroucnosti a opravdové otevřenosti, že se bude emočně dobře rozvíjet? A proč to tomu miminku chcete udělat a co si tím sama dokazujete? Jak chcete naučit své dítě lásce, když ji sama necítíte? Když sama sebe nemáte ráda natolik, abyste našla odvahu žít skutečný život a ne jeho parodii? Jak můžete sama sebe přesvědčovat, že bude šťastné, když vy nejste? A jak si myslíte, že bude schopné přijmout svého otce a mužský archetyp, když jeho matka toho schopná není?

Jste partnerovi vděčná za to, že vám umožnil odejít brzo od rodičů. Nejspíš jste mnoho lásky nezažila a proto teď uvažujete takto chladně. Sama jste lásku nedostala, rozhodně daleko méně, než jste opravdu potřebovala. Musela jste se obrnit proti bolesti, abyste vůbec emočně dokázala přežít. Takže teď nevíte, co je opravdová láska, protože vlivem těžkých okolností z vašeho dětství a dospívání máte v sobě nastavený mód přežití. To znamená, že se díváte hlavně na vnější věci: aby bylo kde bydlet, aby vám partner pomáhal, aby na něj bylo spolehnutí. Vůbec se ve vás nerozvinula schopnost zažívat hlubší emoce, protože to příliš bolelo.

Máte dvě možnosti. Zůstanete, jaká jste teď, a připravte se na to, že i vaše dítě bude takové. Emoční inteligenci bude mít silně nevyvinutou, potlačenou, protože jinak by uchřadlo nedostatkem citu. Nebude zažívat vroucnost mezi vámi, bude mu chybět, a bude mít samo jednou problémy nalézt opravdový, hluboký vztah.

Nebo na sobě začnete pracovat. Nemusíte se hned rozvádět, prostě stačí, když se s něčí pomocí pokusíte pomalu začít rozpouštět starou bolest ve vašem srdci. Bude to dlouhá cesta a budete se muset mnoho naučit. Během té cesty se ukáže, jestli váš současný vztah je životaschopný. A vy budete daleko víc znát samu sebe, budete se mít ráda, budete k sobě svým pocitům i tělu vnímavá a budete jim umět naslouchat a řídit se jimi. A až se vám narodí miminko, dostane šanci na emočně bohatý život.

Právě jste na rozcestí, ale rozhodnutí je na vás. Ať se rozhodnete jakkoli, upřímně vám přeji štěstí!

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“