Přítelkyně je vdaná

Přítelkyně je vdaná
Partnerská poradna on-line

Dobrý den, rád bych Vás požádal o radu. Tři a půl roku mám výborný a krásný vztah se vdanou ženou, býváme spolu rádi a máme k sobě vytvořené již silné pouto a rádi bychom spolu žili. Přítelkyně s mužem mají dvě děti ve věku 6 a 8 let, s manželem nechce žít a soužití s ním je pro ní spíše neradostné, kvůli dětem však nechce rozvod, nejdříve až po základní škole, protože děti mají otce rády a nechce přetrhat jejich vztah. Můj věk je 36 let a děti nemám, mé vdané přítelkyni je 42 a děti si nepřeje z důvodu zdravotních rizik. Dále v mé blízkosti je žena ve věku 33 let s dítětem 2 roky, náš vztah je kamarádský, vyvážený a radostný. Ráda by našla přítele a měla s ním dítě, často si říkáme, že budeme mít dítě spolu. Má otázka tedy zní, zda bych měl vyčkávat a doufat v soužití se vdanou ženou a vzdát se přání mít dítě nebo od vztahu ustoupit a usilovat o jinou ženu se, kterou bych mohl mít vztah a založit s ní rodinu?

Karel N.

Petra Jarošová odpovídá:

Karle, umím si představit, že vás to už nebaví. A samozřejmě je pochopitelné i váhání vaší partnerky, protože cítí odpovědnost za své děti a bojí se, že by jim ublížila.

Důležité je, abyste následoval své srdce. Když budete čekat na vdanou partnerku, je zcela jisté, že spolu mít dítě nebudete. Pokud je to pro vás důležité, mohlo by to být trvalým traumatem, který bude váš vztah, i kdyby k jeho legalizaci v budoucnu došlo, poškozovat. A nemělo by žádný význam být s kamarádkou, která dítě mít může a chce a asi by i chtěla být s vámi, ale kterou byste nemiloval.

Vaše právo mít dítě má úplně stejnou hodnotu jako potřeba vaší partnerky ještě neodejít od manžela. Není žádný důvod, abyste se obětoval. Já osobně nemám žádnou úctu k udržování vztahů, které nejsou upřímné a kde se lže, což je přesně to, co vaše partnerka dělá. Myslí si, že dělá to nejlepší pro děti, ale učí je neupřímnosti a hlavně, ony atmosféru mezi rodiči cítí a je pro ně zdrojem stresu. Navíc dostávají výchovu k tomu, aby samy měly v budoucnu nefunkční vztahy.

Vy zatím nejspíš nevíte, jestli byste si s kamarádkou sedli i jako milenci. Pro vztah je to zásadní. Měl byste vědět, že neexistuje nic jako jediný, osudový vztah. Klidně můžete v životě potkat víc žen, se kterými budete cítit vztah jako hodnotný a naplněný. Nejste povinen čekat na něco, co třeba vůbec nepřijde. Kdoví, až děti dodělají základku, co zase přijde za důvod. Je pravděpodobné, že vaše partnerka k odchodu není vůbec připravena, navíc po tolika letech už bude zcela zvyklá na tu schizofrenii a bude jí připadat jako normální.

Vy sám cítíte, jestli vztah s kamarádkou má nebo nemá šanci. Pokud si myslíte, že ano, asi bych nečekala. V dnešní době ubývá mužů, kteří chtějí mít rodinu a odpovědnost za děti. Byla by škoda, když vy takový jste, aby vaše potřeba zůstala neuspokojena. A kromě toho je spousta skvělých žen, které touží po rodině a nemají komplikace na úrovni partnerských vztahů.

Máte právo žít v legálním partnerském vztahu. Určitě vnímáte jako ponižující mít partnerku, se kterou se ani nemůžete pořádně ukázat. Porovnejte si své hodnoty, protože jakmile jste nucen lhát, nutně to snižuje na podvědomé úrovni vaši sebeúctu. Jste čestný muž a jste tlačen do nečestného vztahu. Když si uvědomíte, ne na úrovni intelektu, ale prožitkově, že jako správný chlap máte právo chovat se čestně – a vlastně i trochu povinnost  – všechny otazníky se vyřeší samy od sebe. Ať už to bude vaše kamarádka, nebo jiná žena, nebo pod vlivem vaší vnitřní proměny změní názor vaše partnerka, zasloužíte si žít čestně jako chlap a nemuset nic skrývat a za nic se stydět. To je vzor silného muže a dobrého táty, jakým určitě chcete být. Vůbec nemám strach, že o takového chlapa nebude zájem a že nebudete mít na výběr. Z celého srdce vám přeji, ať co nejdříve máte legální partnerský vztah a šťastnou rodinu, ať už s vlastními dětmi, nebo bez nich. Nabízíte hodně a nezapomínejte na to. Za to si i vy hodně zasloužíte, nemusíte někde čekat u dveří. Držím palce!

 

 

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“