Proč mám roli milenky?

Proč mám roli milenky?
Partnerská poradna on-line

Jaké mohou být příčiny toho, když žena dostává nabídky na sex na jednu noc nebo roli milenky k rodině a dětem – i když sama není tímhle typem, nevyhledává takové kontakty, ani na ně nemyslí…? Pro muže je to z podstaty určitě více přirozené, a dokonce i některým ženám taková setkání mohou pomoci, pokud jsou například nucené zůstávat ve vztahu kvůli dětem atd., ale jak pracovat s takovými situacemi, kdy muži ženu takhle vidí, zařadí a osloví… v podstatě ale úplně mimo to, jak se sama cítí….? Děkuji :-)

Sára

Petra Jarošová odpovídá:

Sáro, odpověď hledejte nikoli ve vnějších situacích, ale ve své mysli. Co vás napadá, když dostanete takovou nabídku? Jaké máte v tu chvíli emoce? Co cítíte v těle? Kdy jindy jste se cítila právě tak?

Vnější svět vám vždy ukazuje něco potlačeného ve vašem podvědomí. Přesně se to dá poznat právě jen z toho, co se v takových situacích děje ve vás, vnější popis je vždy jen částečným vodítkem.

Dám vám příklad. Kdyby některá žena z vašeho rodu zažila situaci, že je poctivou manželkou a matkou, ale náhle se objeví milenka, která je pro jejího manžela zdrojem inspirace, nosí jí dárky a vůbec šidí svou rodinu kvůli té cizí ženě, může se v ní objevit pocit, že být milenkou je výhodnější. Manželka vše odedře a milenka slízne smetanu. Taková situace není nijak výjimečná, stane-li se ale v rodině či rodu opakovaně, může se v podvědomí žen usídlit přesvědčení, že milenky to mají lepší. Dnes už je zřejmé, že buňky od rodičů na nás nepřenášejí jen informace o podobě nebo tendencích k nemocem, ale i například zranění spojená s určitými situacemi a určité strategie, jak jim předcházet. Ty potom automaticky přejdou do systému dítěte, které si jich vůbec nemusí být vědomo. Ale když dospěje, jen se diví, proč má permanentně roli milenky a ne manželky, o kterou stojí.

Ve vašem podvědomí je informace, která to, co zažíváte, může vysvětlit. Lze ji z něj vypreparovat a přivést do vědomí. Možná to dokážete sama a možná budete potřebovat pomoc. Ale je to možné a hlavně je možné vše změnit. Aby se to ale podařilo, potřebujete co nejlépe poznat „nepřítele“, tedy právě tu podvědomou informaci, kterou si nesete v mysli a která vám mění život směrem, který se vám nelíbí. Osobně neznám větší dobrodružství, než právě výlet do vlastní mysli, její poznávání a léčba všeho, co je nefunkční. Jestli se rozhodnete vydat na tuto cestu, což vám vřele doporučuji, přeji vám hodně štěstí!

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“