Proč milujeme ty, co nás opouštějí?

Proč milujeme ty, co nás opouštějí?
Partnerská poradna on-line

Dobrý den, Petro,

proč tolik milujeme ty, co nás opouštějí, zraňují, jsou k nám necitliví. Proč vstupujeme do mileneckých vztahů, ve kterých jsme si už dopředu vědomi utrpení, které nám přinesou. Proč máme některé z nás tendenci tolik si ubližovat a lpět na lásce od muže, pro kterého jsme jen pobavením, rozptýlením. Proč nemáme sílu, se od těchto mužů odpoutat, byť racionálně jsme si všeho vědomé, ale srdce se chová zcela jinak. Proč máme tendenci si stále něco namlouvat a činy mužů omlouvat. Proč jsme některé tak hloupé a jak si pomoci?

Hana

Petra Jarošová odpovídá:

Milá Hano, odpověď na tuto otázku není zdaleka tak těžká. Daleko těžší je změnit prožívání celé situace.

Zamilováváme se do těch, kdo nám ukazují vlastní potenciál, který jsme si nedovolili – zatím –  sami v sobě rozvinout. Když se zamilováváte do silných mužů, kteří vám stále unikají, je to pro vás zpráva, kterou vám posílá vaše podvědomí: na základě bolestných zkušeností z tohoto života, ale třeba i vašich předků z dávné minulosti, nemáte v sobě rozvinutou důvěru, že jste dost dobrá jako žena, jako partnerka, jako matka. Vzhledem k tomu, že svět je vždy zrcadlem našeho skutečného prožívání, tito muži vám budou tak dlouho ukazovat nenaplněné lásky ve vašich vzpomínkách, i těch podvědomých, dokud nepochopíte, že je třeba, abyste pracovala sama na sobě a našla zdroj bolesti, který způsobil, že se nedokážete identifikovat se svým ženstvím a dostatečně si jej vážit. Neboli bezpodmínečně milovat sama sebe.

Abyste mohla se svou myslí pracovat, je třeba problém identifikovat konkrétněji, než dělám v této odpovědi, protože to na dálku ani nejde, a také je třeba více času na pohled do vašeho podvědomí, kde jsou všechny odpovědi. Na první pohled je ve vás ale určitý trpitelský syndrom; hluboko uvnitř potřebujete trpět a jste tím fascinována, což si možná úplně neuvědomujete. Já vím, že váš mozek by řekl, že si nic takového nepřejete. Vaše srdce ale říká něco jiného a srdce vždycky zvítězí. Tomu je třeba porozumět a vypreparovat zdroje těchto návyků z vašeho podvědomí, aby vám už přestaly škodit.

Není žádný osud, který by vám bral štěstí a právo na lásku. Vy JSTE láska. Každá žena jí je. Jen jste s ní ztratila kontakt, proto ji očekáváte zvenčí, proto jste závislá na lásce silných mužů, kterou ale nedostanete, dokud se sama nestanete – tedy dokud to tak opravdu nezačnete prožívat – jejím zdrojem.

Máte moc změnit všechno a proměnit svůj život. Vy jste tou, která svůj život tvoří. Rozhodněte se být tvůrkyní místo obětí a vše se změní. Dnes je spousta metod, které fungují; stačí pustit se do práce. Přeji vám hodně štěstí!

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“