Řeším vztah s ženatým přítelem

Řeším vztah s ženatým přítelem
Partnerská poradna on-line

Dobrý den, řeším už rok svůj vztah s ženatým přítelem a nevím jak dál..a proto budu moc ráda za vaše rady..  Šla jsem do takového vztahu s tím, že nic víc čekat nemůžu, ale jak utíkal čas, tak jsem se zamilovala a ted nevím jak dál.. Přítel začal sám mluvit před pár týdny o rozvodu a že s manželkou už nechce být, že pro všechny bude lepší, když manželství ukončí.. Mají dvě děti/9 a 6let/..o tom, že jim vztah nefunguje, vím a znám i jejich děti a mají mě rády.. Umím si představit rodinný život s ním, dětmi a mojí dcerkou/10let/, ale ted mi přijde, že neví, kde začít, určitě má i obavy z její reakce, i když o rozvodu už prý doma mluvili a ona jen tak z jeho domu nebude chtít odejít.. On by si rád děti nechal ve své péči, protože jeho žena je opravdu hodně pohodlná, nějak se nepředře, ani s úklidem ani s vařením..a má často záchvaty hysterie, pokud ji doma neposlechnou…. Já ted opravdu nevím, jak se zachovat, dát mu ještě čas, nebo ho trošku „popostrčit“ k tomu, aby už začal něco řešit a pomoci mu v tom…nebo se stáhnout a utéct z toho vztahu. Protože dovolenou, víkendy tráví s ní a doma a já se moc trápím, protože ho mám moc ráda a chtěla bych ho už tak trochu asi sobecky „pro sebe“. Nechci o něj přijít a vím, že ani on o mě. Ale kolik času ještě bude potřebovat?

 

Andrea

Petra Jarošová odpovídá:

Andreo, rozumím vaší netrpělivosti a chápu, že byste chtěla mít vše už za sebou a vyřešené. Ale váš nápad začít na partnera tlačit není dobrý. Napíšu vám, proč.

Jednak je to znak a důkaz vaší nejistoty. Nejistý by se měl cítit váš partner, který by se měl bát, že když v dohledné době svůj vztah nevyřeší, tak o vás přijde. Také by pro něj mělo být motorem to, že soužití s vámi bude pro něj i děti daleko lepší, že budete schopná vám všem vytvořit domov, ve kterém se všichni budou cítit dobře. Měl by vidět vaše kvality a být si jistý, že když si nepospíší, objeví se jiný muž, který nebude tak váhat, nebo bude mít vše již vyřešeno. Jenže vy to takto nezažíváte, vy jste tou, která se bojí a přemýšlí o nátlaku nebo útěku, což je obojí jen vyjádřením bezmoci. Jenže když nebudete silná, vnitřně silná, nemáte šanci.

Vaše nejistota vám ubírá na atraktivitě v jeho očích a on nebude mít motivaci nic měnit, protože cítí, že stejně nemáte na to jej opravdu opustit. Možná ano, ale zase by to bylo gesto slabšího, jen takový manifestační rozchod, při kterém byste se trápila a ve skutečnosti byste jen udělala přesný opak toho, po čem opravdu toužíte. Akceptuje-li žena vztah se ženatým a přijme úlohu tajné milenky, podřezává si větev sama pod sebou. Protože po prvních měsících, pokud si muž řeší svůj sexuální nebo citový deficit, ale nechce doopravdy řešit vztah s manželkou, je rázem v oslabení. Muž ji neprezentuje jako svou partnerku, dostává jen paběrky času, které zbydou poté, co byl s rodinou a pro většinu mužů je taková situace vlastně vyhovující. Právě v takovém čase, to je to, co zažíváte vy, se ukáže, jak jste na tom doopravdy se svým sebevědomím. Jste-li si jistá svými kvalitami, jste si také jistá tím, co chcete a co si zasloužíte. To mohou být na vnější úrovni různé věci a vy si to musíte srovnat sama se sebou.

Jsou ženy, které mají natolik bohatý svůj vlastní život, že jim role milenky vyhovuje, protože slíznou smetanu a mají spoustu volného času na své koníčky, svou práci, přátele. A je to v pořádku, když jsou takto spokojeny. Jsou ženy, které chtějí mít muže zcela pro sebe a vytvořit s ním novou rodinu. I to je v pořádku. A jsou ženy, které mají natolik otevřené srdce a takové sebevědomí, že jsou připraveny začít fungovat v takzvané rozšířené rodině: skamarádit se z bývalou manželkou, trávit některé svátky a dovolené se všemi dětmi, bývalými partnery i partnerkami a ukázat všem, že velkorysost se vyplácí, protože nikdo nikoho nepomlouvá, nikomu se nic nevyčítá, navzájem si přejí štěstí a radují se z toho, že se podařilo vytvořit funkční partnerské kombinace. Tato poslední varianta obvykle chvíli trvá, než se ji podaří doladit, ale je také zdrojem největší pohody a pocitu bezpečí jak dětí, tak i zúčastněných rodičů a náhradních rodičů.

Je důležité, abyste si řekla, kterou z těch žen jste vy.  Ale to je jen polovina úlohy, protože podle vašeho dopisu jste tou prostřední. O moc těžší, je přesvědčit mysl, že si skutečně zasloužíte takového partnera, aby mu stálo za to zpřetrhat staré svazky a jít za vámi. A tady potřebujete zjistit, proč si to vaše mysl nemyslí. Protože jinak byste mi nepsala a necítila nejistotu. Neměla byste potřebu používat takový nefér nástroj, jako jsou nelichotivé informace o té druhé ženě, protože i to je znak vaší slabosti. Prověřte, nakolik jste si vyřešila vztah s otcem vaší dcery, protože to by mohl být jeden z problémů. Měl byste cítit vděčnost za všechno, co jste s ním prožila, protože on byl jen zrcadlem vás samotné. Dobrého i špatného ve vás. Pokud by ve vás byla křivda nebo jiné negativní pocity, znamenalo by to, že jste se lekci ještě nenaučila a to by mohlo být překážkou k uskutečnění nového vztahu. Stejně tak byste se měla naučit vidět partnerku vašeho muže. Je to matka dětí, se kterými byste chtěla žít, ale ony nikdy nepřestanou být jejími dětmi. A pokud uvidíte jejich maminku jako nepořádnou hysterku, budou mít těžkou pozici a pocit, že se musí nějak vymezit. Buď ji budou chránit a tím se zkomplikuje vztah s vámi, nebo se obrátí proti ní a tím si velmi zkomplikují svůj emoční vývoj do budoucna.

Osobně si myslím, že máte za úkol dozrát v ženu, která je daleko soucitnější a laskavější. S hlubokým porozuměním pro chyby, které lidé dělají, schopností vidět pod povrch a dělit se o svou moudrost se členy rodiny. Taková si budete věřit, budete důvěřovat času, který je potřeba k tomu, aby lidé dozráli v sobě i k potřebným rozhodnutím a změnám. Tato jistota z vás udělá silnou ženu. O takovou se váš přítel jistě nebude chtít nechat připravit.

Váš dotaz

Zde můžete zadat dotaz. Dáma v nouzi si vyhrazuje právo publikovat Váš odeslaný dotaz. Pokud si nepřejete uveřejnit Vaše jméno, zvolte smyšlené.

Pište, prosím, své otázky s diakritikou, tedy s háčky a čárkami. Nemám časový prostor vaše otázky textově upravovat. Moc děkuji!Můžete zadat ještě 1300 znaků
„Neexistuje zdravá žárlivost, vše co je opravdu zdravé,
je zdrojem trvalé lásky a štěstí.“